Valmieras Ziņas

Saimniekus aicina ievērot noteikumus, kas attiecas uz suņu peldināšanu Gaujā

Lasīšanas laiks: 2 min

Karstais laiks rada papildu rūpes par veselību. Suņu saimniekiem tās ir dubultas rūpes, jo veldzējums nepieciešams gan pašiem, gan arī ģimenes mīlulim. Visai Valmierai cauri plūstošā Gauja ir suņu īpašnieku iecienīta peldvieta, kur nodrošināt patīkamu veldzējumu un prieku arī četrkājainajiem draugiem. Lai kopīgi pavadītais atpūtas laiks būtu patīkams visiem, aicinām gan suņu saimniekus, gan citus atpūtniekus būt saprotošiem, kā arī ievērot noteikumus.

Valmierā ārpus meža esošajā teritorijā suns lielākoties drīkst atrasties bez pavadas, izņemot atsevišķas, pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktas teritorijas. Visas Valmieras dabas teritoriju atpūtas takas ir radītas atpūtai un sportiskām aktivitātēm gan saimniekam kopā ar suni, gan ikvienam interesentam. Veldzējuma gūšanai tie ir arī abi Gaujas krasti visā Valmierā, izņemot teritoriju Jāņa Daliņa ielā 6, kur atrodas Daliņu pludmale. Taču sunim ir jābūt pastāvīgā saimnieka uzraudzībā un redzeslokā tādā attālumā, kādā īpašnieks spēj kontrolēt dzīvnieka rīcību. Suns nedrīkst radīt apdraudējuma sajūtu citiem teritoriju apmeklētājiem, kuri dažādu iemeslu dēļ nevēlas vai nevar atrasties dzīvnieku tuvumā.

Ņemot vērā gan dažādu iedzīvotāju grupu vajadzības, gan suņu, gan cilvēku drošības apsvērumus un higiēnu, pašvaldības saistošajos noteikumos atpūtas objektā Daliņu pludmalē paredzēts suņu un citu mājdzīvnieku izvešanas un peldināšanas aizliegums. Taču to var darīt teritorijā pa straumi nedaudz uz leju – baskāju takas galā pie mālu bedres, kā arī visur citur Gaujas krastos, kur ir pietiekama piekļuve. Pašvaldībā tiek meklēti risinājumi arī citu atpūtas vietu pie Gaujas labiekārtošanai, kur vienlīdz kvalitatīvā vidē varētu atpūsties gan ģimenes ar suņiem, gan bez tiem.

Aicinām suņu saimniekus būt atbildīgiem, rūpējoties par suņu ekskrementu savākšanu un vajadzību nokārtošanu atstatus no citiem Gaujas krastu atpūtniekiem. Maisiņos ievietotus suņu ekskrementus drīkst ievietot gan tiem paredzētajās speciālajās urnās, gan jebkurā sadzīves atkritumiem paredzētajā pilsētvidē izvietotajā urnā.

Vienlaikus aicinām arī citus atpūtniekus respektēt suņus, to īpašniekus. Aicinām bez vajadzības neveidot kontaktu ar svešiem suņiem, uzmanīt bērnus no šāda kontakta veidošanas ar svešiem suņiem, tādējādi provocējot uz neparedzamām situācijām.

Savstarpēja cieņa un dažādu vajadzību pieņemšana ļaus patīkamā veidā pārvarēt tveici, kas nogurdina gan cilvēku, gan dzīvnieku. Taču, ja nepieciešams atbalsts sabiedriskās kārtības jautājumu risināšanā, aicinām zvanīt pašvaldības policijai pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat jauno "Valmiera 2027" vides objektu pilsētas centrā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Valmieras novada Būvvaldes arhitektu/-i (uz nenoteiktu laiku) Ja Tev ir vēlme: - nodrošināt estētiskas un drošas vides veidošanas principu un būvniecības tiesiskuma ievērošanu Pašvaldības administratīvajā teritorijā; - pārraudzīt arhitektoniskās kvalitātes principa ievērošanu, ciktāl tas attiecas uz būves iekļaušanos ainavā un pilsētvidē; - izskatīt būvniecības ieceres, pārbaudīt lēmumos ietverto nosacījumu izpildi un iesniegto dokumentu saturu normatīvajos aktos noteiktajā apjomā; - organizēt būvniecības ieceru publisko apspriešanu; - strādāt ar “Būvniecības informācijas sistēmu” (BIS) un datu bāzēm; un ja Tev ir: - otrā līmeņa profesionālā vai akadēmiskā augstākā izglītība arhitekta specialitātē; - arhitekta patstāvīgās prakses sertifikāts tiks uzskatīts par priekšrocību; - vismaz divu gadu darba pieredze arhitekta darbā, kas saistīta ar būvprojektu izstrādi un būvniecības normatīvo aktu pielietošanu; - būvniecības procesu regulējošo normatīvo aktu pārzināšana; - pieredze nozares terminoloģijas, ar būvniecības nozari saistīto normatīvo aktu un standartu pielietošanā; - labas sadarbības veidošanas prasmes, spēja loģiski domāt un analizēt, strādāt intensīvi, patstāvīgi un uzņemties atbildību; - labas praktiskā pielietojuma prasmes darbam ar MS Office, BIS portālā vai BIS 2 profilā un biroja tehniku; - B kategorijas autovadītāja apliecība; mēs piedāvājam: - darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; - stabilu atalgojumu (atbilstoši 12.mēnešalgu grupai no 1535 EUR līdz 1645 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); - darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; - profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „ Arhitekta/-es amatam” līdz 2022.gada 27.maijam. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207124. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: ARHITEKTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 25C, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-05-27 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri