Valmieras Ziņas

Rūjienieši turpinās cīņu pret reformu; zemnieki gatavi doties ar traktoriem uz Rīgu (1)

Pēc vakar pieņemtā Saeimas lēmuma pirmajā lasījumā atbalstīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas paredz virzību uz 39 pašvaldību izveidošanu esošo 119 vietā un līdz ar to Rūjienas un Naukšēnu novada iekļaušanu Valkas novadā, rūjienieši plāno turpināt cīņu pret vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces virzīto ieceri, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Rūjienas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins.

“Pirms speram nākamos soļus, ir jāizvērtē situācija. Apstākļi ir mainījušies, jo Saeima vakar izveidoja jaunu, speciālo Administratīvi teritoriālās reformas komisiju. Līdz šim ar reformas jautājumu nodarbojās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, kuru vada opozīcijas pārstāve no “Saskaņas” Inga Goldberga. Viņa patiesi centās iedziļināties pašvaldību paustajos argumentos pret formu un rast kompromisu. Taču tagad tiek izveidota īpaša komisija, lai koalīcija varētu labāk kontrolēt situāciju un steidzamības kārtā virzīt reformu,” uzskata G.Gladkins.

Runājot par iespējamo turpmāko rīcību, Rūjienas novada vadītājs atzina, ka pagaidām nav iespējams apstrīdēt reformas ieceri Satversmes tiesā, jo Saeima lēmumu vēl nav pieņēmusi. Tāpat esot jāgaida Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komitejas vērtējums par iespējamajiem Eiropas vietējo pašvaldību hartas pārkāpumiem administratīvi teritoriālās reformas gaitā. Vēl Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti aicinājuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Iepirkumu uzraudzības biroju izvērtēt, vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas reklāmas kampaņā par administratīvi teritoriālo reformu nav saskatāmi pārkāpumi. Ja ierosinātajās izvērtēšanās atklāsies pārkāpumi, ministram Jurim Pūcem būtu jāatkāpjas no amata, uzskata G.Gladkins.

“Ja prezidents neiejauksies pēc likumprojekta apstiprināšanas galīgajā lasījumā, tad visdrīzāk Rūjienas un Naukšēnu zemnieku kopā ar ikšķiliešiem un citu novadu pārstāvjiem dosies ar lauksaimniecības tehniku uz Rīgu,”

prognozē Rūjienas novada vadītājs.

Jau ziņots, ka VARAM izstrādātais modelis paredz apvienot Rūjienas, Naukšēnu, Strenču un Valkas novadus.

Rūjienas un Naukšēnu novadu iedzīvotāji kategoriski iebilst šādam modelim un vēlas apvienoties ar iecerēto Valmieras novadu. Rūjienas un Naukšēnu uzņēmēji savākuši 3058 jeb trešo daļu abu novadu iedzīvotāju parakstu pret to pievienošanu Valkas novadam.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti pieņēma lēmumu atbalstīt administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, ja Valmieras novads tiek veidots, apvienojot esošos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadus un Valmieras pilsētu. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    arminos - 09.11.2019 Atbildēt

    Kādiem traktoriem?Kurš riskēs ar neizmaksātu traktoru vismaz 1 000 00vērtībā to darīt?Domājiet,ko rakstāt!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS „Valmieras piens” aicina pievienoties komandai PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJU  GALVENIE DARBA PIENĀKUMI: • Ražot piena produktus atbilstoši tehnoloģiskām instrukcijām; • Pārbaudīt iepakojamā materiāla, piena produktu un ražošanas iekārtu stāvokli; • Veikt pasūtījuma komplektēšanu, sagatavošanu, iekraušanu; • Veikt darba telpu, iekārtu un inventāra mazgāšanu un dezinfekciju. PRASĪBAS KANDIDĀTAM: • Vidējā vai vidējā profesionālā izglītību (vēlams pārtikas rūpniecībā); • Darba pieredze pārtikas rūpniecībā (vēlams); • Iespēja strādāt fizisku darbu un summēto darba laiku; • Augsta atbildības sajūta. MĒS PIEDĀVĀJAM: • Iespēju strādāt un pilnveidoties lielā un starptautiskā uzņēmumā; • Dinamisku darba vidi; • Apmācību, uzsākot darbu; • Atalgojumu sākot no 611 EUR pirms nodokļu nomaksas; • Bezmaksas uzņēmuma produkciju un citus labumus. Ja vēlies kandidēt uz šo amatu, CV sūti uz e-pasta adresi sannija.novika@foodunion.com Sazināsimies tikai ar tiem, kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām. Profesija: PIENA PRODUKTU PĀRSTRĀDĀTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-26 Kontaktpersona: CV sūtīt uz sannija.novika@foodunion.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Rūjienas novada pašvaldības Sociālais aprūpes centrs “Lode ”, “Liepkalni”, Lode, Lodes pagasts, Rūjienas novads LV-4248, tālrunis 64219009, e pasts: saclode@rujiena.lv, Aicina darbā sociālo rehabilitētāju (profesijas kods 341202) uz nenoteiktu laiku. Amata pienākumi: - Plānot un realizēt sociālās rehabilitācijas pakalpojuma sniegšanu klientiem; - Veikt klienta funkcionālo spēju izvērtēšanu sadarbībā ar starpprofesionāļu komandu; - Palīdzēt klientam realizēt sociālās aktivitātes dažādos pasākumos un nodarbībās, specializētās un radošās darbnīcās, kultūras un sporta pasākumos. Prasības pretendentam: - Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība sociālās rehabilitācijas jomā. - Iniciatīva un patstāvība, spēja strādāt komandā. - Augsta atbildības sajūta pret uzdotajiem pienākumiem un precizitāte to izpildē. Prasmes un zināšanas: - Komunikācijas prasmes latviešu un krievu valodā; - Labas datorlietotāja prasmes (MS Word, MS Excel); - Augsta saskarsmes kultūra un komunikācijas prasmes. Piedāvājam: - Stabilu darba vietu; - Sociālās garantijas; - Apmācības un izaugsmes iespējas. Darba laiks – normālais darba laiks. Slodzes tips - viena vesela slodze. Darba samaksa - no 552,00 līdz 802,00 EUR. Pretendentiem līdz 25.11.2019. plkst. 17.00 iesniegt SAC “Lode”: “Liepkalni”, Lode, Lodes pagasts, Rūjienas novads, LV- 4248, e-pasts: saclode@rujiena.lv ar norādi “Sociālā rehabilitētāja amatam”: • profesionālo aprakstu (CV); • izglītību apliecinošo dokumentu. Kontakttālrunis papildus informācijai: tālr. 64219009; 29185239 Sazināsimies ar atbilstošajiem pretendentiem pēc CV izskatīšanas. Profesija: SOCIĀLAIS REHABILITĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Liepkalni, Lode, Lodes pag., Rūjienas nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-25 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: saclode@rujiena.lv

Mūsu partneri