Valmieras Ziņas

Rūjienieši turpinās cīņu pret reformu; zemnieki gatavi doties ar traktoriem uz Rīgu (1)

Pēc vakar pieņemtā Saeimas lēmuma pirmajā lasījumā atbalstīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas paredz virzību uz 39 pašvaldību izveidošanu esošo 119 vietā un līdz ar to Rūjienas un Naukšēnu novada iekļaušanu Valkas novadā, rūjienieši plāno turpināt cīņu pret vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces virzīto ieceri, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Rūjienas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins.

“Pirms speram nākamos soļus, ir jāizvērtē situācija. Apstākļi ir mainījušies, jo Saeima vakar izveidoja jaunu, speciālo Administratīvi teritoriālās reformas komisiju. Līdz šim ar reformas jautājumu nodarbojās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, kuru vada opozīcijas pārstāve no “Saskaņas” Inga Goldberga. Viņa patiesi centās iedziļināties pašvaldību paustajos argumentos pret formu un rast kompromisu. Taču tagad tiek izveidota īpaša komisija, lai koalīcija varētu labāk kontrolēt situāciju un steidzamības kārtā virzīt reformu,” uzskata G.Gladkins.

Runājot par iespējamo turpmāko rīcību, Rūjienas novada vadītājs atzina, ka pagaidām nav iespējams apstrīdēt reformas ieceri Satversmes tiesā, jo Saeima lēmumu vēl nav pieņēmusi. Tāpat esot jāgaida Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komitejas vērtējums par iespējamajiem Eiropas vietējo pašvaldību hartas pārkāpumiem administratīvi teritoriālās reformas gaitā. Vēl Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti aicinājuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Iepirkumu uzraudzības biroju izvērtēt, vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas reklāmas kampaņā par administratīvi teritoriālo reformu nav saskatāmi pārkāpumi. Ja ierosinātajās izvērtēšanās atklāsies pārkāpumi, ministram Jurim Pūcem būtu jāatkāpjas no amata, uzskata G.Gladkins.

“Ja prezidents neiejauksies pēc likumprojekta apstiprināšanas galīgajā lasījumā, tad visdrīzāk Rūjienas un Naukšēnu zemnieku kopā ar ikšķiliešiem un citu novadu pārstāvjiem dosies ar lauksaimniecības tehniku uz Rīgu,”

prognozē Rūjienas novada vadītājs.

Jau ziņots, ka VARAM izstrādātais modelis paredz apvienot Rūjienas, Naukšēnu, Strenču un Valkas novadus.

Rūjienas un Naukšēnu novadu iedzīvotāji kategoriski iebilst šādam modelim un vēlas apvienoties ar iecerēto Valmieras novadu. Rūjienas un Naukšēnu uzņēmēji savākuši 3058 jeb trešo daļu abu novadu iedzīvotāju parakstu pret to pievienošanu Valkas novadam.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti pieņēma lēmumu atbalstīt administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, ja Valmieras novads tiek veidots, apvienojot esošos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadus un Valmieras pilsētu. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    arminos - 09.11.2019 Atbildēt

    Kādiem traktoriem?Kurš riskēs ar neizmaksātu traktoru vismaz 1 000 00vērtībā to darīt?Domājiet,ko rakstāt!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

AS "Smiltenes piens" - viens no Latvijas vadošajiem piena produktu pārstrādes uzņēmumiem ar 100 gadu uzkrāto un apgūto pieredzi šajā nozarē, aicina darbā SIERA RAŽOŠANAS PRESES OPERATORU Cēsu iela 8, Blome, Blomes pagasts, Smiltenes novads TAVI GALVENIE UZDEVUMI BŪS: • Pārraudzīt un strādāt ar iekārtām, kas pasterizē, homogenizē un mehāniski apstrādā pienu, iekārtām, kas ražo sieru un citus siera produktus; NO TEVIS SAGAIDĀM: • Pamata, vidējā profesionālā izglītība rūpniecībā tiks uzskatīta par priekšrocību; • Augsta atbildības sajūta un godīga attieksme pret darbu; • Komunikabilitāte un spēja strādāt komandā. TAVS IEGUVUMS: • Atbildīgu, dinamisku darbu un vērtīgu pieredzi stabilā un atpazīstamā uzņēmumā; • Draudzīgu un uz sadarbību vērstu kolektīvu; • Karjeras un profesionālās izaugsmes iespējas; • Konkurētspējīgu atalgojumu no 1000 EUR; • Veselības apdrošināšanas polisi (pēc viena nostrādāta gada). Ja vēlies pieteikties uz šo amatu, sūti savu CV uz e-pastu: blome@smiltenespiens.lv, info pa tel. 29180953 Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz pārrunām! Pamatojoties uz Vispārīgo datu aizsardzības regulu, informējam, ka pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu tikai šīs vakances atlases procesu. Datu pārzinis ir AS „Smiltenes piens”, reģistrācijas numurs 43903002031, juridiskā adrese Mūrnieku iela 2, Smiltene, Smiltenes novads, LV-4729.

Mūsu partneri