Valmieras Ziņas

Rūjienieši turpinās cīņu pret reformu; zemnieki gatavi doties ar traktoriem uz Rīgu (1)

Pēc vakar pieņemtā Saeimas lēmuma pirmajā lasījumā atbalstīt Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu, kas paredz virzību uz 39 pašvaldību izveidošanu esošo 119 vietā un līdz ar to Rūjienas un Naukšēnu novada iekļaušanu Valkas novadā, rūjienieši plāno turpināt cīņu pret vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra Jura Pūces virzīto ieceri, portālam “Valmieras Ziņas” pastāstīja Rūjienas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Guntis Gladkins.

“Pirms speram nākamos soļus, ir jāizvērtē situācija. Apstākļi ir mainījušies, jo Saeima vakar izveidoja jaunu, speciālo Administratīvi teritoriālās reformas komisiju. Līdz šim ar reformas jautājumu nodarbojās Valsts pārvaldes un pašvaldības komisija, kuru vada opozīcijas pārstāve no “Saskaņas” Inga Goldberga. Viņa patiesi centās iedziļināties pašvaldību paustajos argumentos pret formu un rast kompromisu. Taču tagad tiek izveidota īpaša komisija, lai koalīcija varētu labāk kontrolēt situāciju un steidzamības kārtā virzīt reformu,” uzskata G.Gladkins.

Runājot par iespējamo turpmāko rīcību, Rūjienas novada vadītājs atzina, ka pagaidām nav iespējams apstrīdēt reformas ieceri Satversmes tiesā, jo Saeima lēmumu vēl nav pieņēmusi. Tāpat esot jāgaida Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresa Monitoringa komitejas vērtējums par iespējamajiem Eiropas vietējo pašvaldību hartas pārkāpumiem administratīvi teritoriālās reformas gaitā. Vēl Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas deputāti aicinājuši Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Iepirkumu uzraudzības biroju izvērtēt, vai Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas reklāmas kampaņā par administratīvi teritoriālo reformu nav saskatāmi pārkāpumi. Ja ierosinātajās izvērtēšanās atklāsies pārkāpumi, ministram Jurim Pūcem būtu jāatkāpjas no amata, uzskata G.Gladkins.

“Ja prezidents neiejauksies pēc likumprojekta apstiprināšanas galīgajā lasījumā, tad visdrīzāk Rūjienas un Naukšēnu zemnieku kopā ar ikšķiliešiem un citu novadu pārstāvjiem dosies ar lauksaimniecības tehniku uz Rīgu,”

prognozē Rūjienas novada vadītājs.

Jau ziņots, ka VARAM izstrādātais modelis paredz apvienot Rūjienas, Naukšēnu, Strenču un Valkas novadus.

Rūjienas un Naukšēnu novadu iedzīvotāji kategoriski iebilst šādam modelim un vēlas apvienoties ar iecerēto Valmieras novadu. Rūjienas un Naukšēnu uzņēmēji savākuši 3058 jeb trešo daļu abu novadu iedzīvotāju parakstu pret to pievienošanu Valkas novadam.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes deputāti pieņēma lēmumu atbalstīt administratīvi teritoriālās reformas īstenošanu, ja Valmieras novads tiek veidots, apvienojot esošos Beverīnas, Burtnieku, Kocēnu, Mazsalacas, Naukšēnu un Rūjienas novadus un Valmieras pilsētu. 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    arminos - 09.11.2019 Atbildēt

    Kādiem traktoriem?Kurš riskēs ar neizmaksātu traktoru vismaz 1 000 00vērtībā to darīt?Domājiet,ko rakstāt!

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūsu mājoklī ir dūmu detektors?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pārtikas un veterinārais dienests (reģistrācijas Nr. LV90000064301) izsludina konkursu uz vakanto darbinieka amatu VETERINĀRĀRSTS ZIEMEĻVIDZEMES PĀRVALDĒ  (1 amata vieta uz nenoteiktu laiku)  JA TEV IR: • augstākā izglītība veterinārmedicīnā vai saskaņā ar Veterinārmedicīnas likuma pārejas noteikumu 2.punktu vidējā speciālā izglītība, kas iegūta līdz 1992.gadam, vai pielīdzināma izglītība, kas iegūta citā akreditētā augstskolā; • vēlama pieredze gaļas veterinārās ekspertīzes veikšanā; • labas datorlietotāja prasmes (MS Office); • svešvalodu (krievu, angļu valodas) pamatzināšanas; • B kategorijas autovadītāja apliecība tiks uzskatīta par priekšrocību; • vēlme darboties komandā un prasme sadarboties; • prasme pieņemt atbildīgus lēmumus. JA VĒLIES IEGULDĪT SAVAS ZINĀŠANAS UN PRASMES ATBILDĪGĀ UN DINAMISKĀ DARBĀ, VEICOT: • dzīvnieku pirmskaušanas izmeklēšanu kautuvē; • pastāvīgu veterināro un higiēnas uzraudzību kautuvē; • pēckaušanas veterināro ekspertīzi kautuvē. PIEVIENOJIES MŪSU KOMANDAI UN IEGŪSI: • neatsveramu profesionālu pieredzi; • mācību iespējas profesionālajai pilnveidei; • summēto darba laiku un atalgojumu atbilstoši 10.mēnešalgu grupai, no 5,63 EUR/stundā līdz 7,71 EUR/stundā pirms nodokļu nomaksas; • normatīvajos aktos noteiktās sociālās garantijas; • nepilna noslogojuma gadījumā, amatu savienošanas kārtībā, veikt blakusdarbu (piem. privātprakse); • veselības apdrošināšanas polisi, pēc nostrādātiem 3 mēnešiem. Motivētu pieteikuma vēstuli, CV un izglītību apliecinoša dokumenta kopiju lūdzam nosūtīt vai iesniegt Pārtikas un veterinārā dienesta Personāla vadības daļai Peldu ielā 30, Rīgā, LV-1050 vai elektroniski nosūtīt uz e-pasta adresi: konkursi@pvd.gov.lv ar norādi – Ziemeļvidzemes pārvaldes veterinārārsts. Pieteikumus gadīsim līdz 2020.gada 16.februārim. Tālrunis uzziņām 67027529. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes regulu Nr.2016/679, Pārtikas un veterinārais dienests informē, ka: 1) jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētais jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Pārtikas un veterinārais dienests, kontaktinformācija: Peldu iela 30, Rīga, LV-1050. Profesija: VETERINĀRĀRSTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 21, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-02-16 Kontaktpersona: Zane Mūrniece

Mūsu partneri