Valmieras Ziņas

Rudens lapu savākšanas akcija

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras novada iedzīvotājiem no 2. oktobra līdz 17. novembrim iespējams bez maksas nodot rudens lapas SIA “ZAAO” (ZAAO) EKO laukums Valmierā, Dzelzceļa ielā 5. EKO laukuma darba laiks darba dienās plkst. 9.00-13.00 un plkst. 14.00-18.00, izņemot trešdienās no plkst. 10.00-13.00 un plkst. 14.00-19.00. Sestdienās un svētdienās darba laiks plkst. 10.00-14.00, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras novada pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas vides komunikācijas projektu vadītāja Elizabete Ločmele.

Akcijā var piedalīties Valmieras novadā deklarētie iedzīvotāji, fiziskas personas, kuru mājsaimniecībām ir noslēgts līgums ar ZAAO par sadzīves atkritumu izvešanu.

EKO laukumā, Valmierā Dzelzceļa ielā 5 bez maksas tiks pieņemtas tikai rudens lapas, tās var būt ievietotas jebkura izmēra maisos, bet nododot būs no maisiem jāizber. Akcijas ietvaros citi zaļie atkritumi: zāle, āboli, laksti un zari, netiks pieņemti. Ja lapu maisos tiks konstatēti cita veida zaļie atkritumi, tie tiks pieņemti atbilstoši ZAAO cenrādim.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, pašvaldība finansēs arī rudens lapu bezmaksas izvešanu ZAAO izsniegtajos 1,1 m3 specializētajos maisos no mājsaimniecībām, kas kopj īpašumiem piegulošās teritorijas ar lieliem, vērtīgiem ozoliem un kokiem ar lielu lapu apjomu Valmieras pilsētā, Valmiermuižā un Kocēnu ciematā. Akcijas ietvaros izvedamajos maisos drīkst ievietot tikai rudens lapas.

Tā kā Valmieras pilsētas ielās, kur ierīkotas gājēju ietves, rudens lapu savākšanu mehanizēti nodrošina ielu uzkopšanas dienests, jau iepriekšējos gados tika samazināts to adrešu skaits, kam tiks nodrošināts specializētajos maisos savākto rudens lapu bezmaksas savākšanas pakalpojums. Šajās adresēs īpašumam piegulošajās teritorijās sagrābtās lapas nav nepieciešams ievietot specializētajos maisos.

Ar mājsaimniecību adresēm, no kurām tiks nodrošināta specializētajos maisos savākto rudens lapu bezmaksas izvešana Valmieras pilsētā, Valmiermuižā un Kocēnu ciemā, iespējams iepazīties ŠEIT, kā arī Valmieras novada mājas lapā valmierasnovads.lv vai precizēt zvanot pa tālruni 64292253.

Jaunus maisus jebkurai mājsaimniecībai iespējams iegādāties atbilstoši ZAAO cenrādim (7,90 EUR/1 gab., iesk. PVN), tie būs izmantojami arī turpmākajos gados. Par maisu izsniegšanu un savākšanu mājsaimniecības pārstāvim pašam jāvienojas ar ZAAO, sazinoties darba dienās darba laikā pa tālruni 29225862 vai e-pastā pieteikums@zaao.lv.

Saskaņā ar ZAAO noteikto cenrādi pakalpojums pieejams arī tiem iedzīvotājiem, kuru mājsaimniecības nav akcijā atbalstāmo adrešu sarakstā.

Burtnieku ciematā tiks organizēta savākto lapu izvešana, par konkrētām adresēm un savākto labu novietošanas un izvešanas kārtību jāsazinās ar Burtnieku novada īpašumu apsaimniekošanas speciālisti Ilzi Vikmani zvanot pa tālruni 22017227.

Aicinām mājsaimniecības izvērtēt iespējas savos īpašumos piemērotās vietās kompostēt gan rudens lapas, gan dārza atkritumus visa gada garumā. Komposta veidošana samazinās izvedamo atkritumu apjomu un taupīs tam patērētos resursus. Pareizi sagatavota komposta rezultātā tiek iegūts substrāts dārza augsnes auglības uzlabošanai.

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Mūrmuižas pirmsskolas izglītības iestāde “Pasaciņa” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā pirmsskolas izglītības skolotāju (uz nepilnu darba slodzi) uz noteiktu laiku.  Darba vietas adrese: “Bērnudārzs Pasaciņa”, Mūrmuiža, Kauguru pagasts, Valmieras novads. Ja Jūs vēlaties: • plānot un nodrošināt kvalitatīvu, bērnu vecumam un individuālām spējām atbilstošu izglītības procesu grupā; • sadarboties ar kolēģiem un vecākiem, lai veicinātu katra bērna izaugsmi; • veikt bērnu attīstības dinamikas izpēti; • plānot savu darbību un sagatavot darbam nepieciešamo dokumentāciju, tostarp e-vidē; • piedalīties Iestādes attīstības plānošanā un īstenošanā atbilstoši kompetencei; un ja Jums ir: • pieredze darbā ar bērniem; • izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”); • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr. 445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli un izglītības dokumenta kopijas gaidīsim līdz 2023.gada 13.oktobrim e-pastā: pasacina@valmiera.edu.lv Tālrunis informācijai: 28650094. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PIRMSSKOLAS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Bērnudārzs Pasaciņa, Mūrmuiža, Kauguru pag., Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-13

Mūsu partneri