Valmieras Ziņas

RTU apmeklē plaša Vidzemes uzņēmēju delegācija

Šodien, 26. februārī, Vidzemes uzņēmēji devās uz Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), lai iepazītos ar universitātes piedāvātajām iespējām augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu izveidei. Universitāti apmeklēja vairāk nekā 30 pārstāvji no 17 Vidzemes uzņēmumiem, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras Attīstības aģentūra.

Vizītes laikā bija iespēja iepazīties ar dažādām RTU laboratorijām un institūtiem, novērtēt jaunāko aprīkojumu, inovatīvas tehnoloģijas, uzzināt par pētniecības virzieniem un RTU zinātnieku un darbinieku kompetencēm.  Programmā bija iekļauts arī Baltijā modernākās «MITUTOYO» metroloģijas laboratorijas un Dizaina fabrikas apmeklējums.

Uzņēmuma pārstāvjiem bija iespēja uzzināt par zinātnieku un industrijas sadarbības iespējām un pieredzi, kā arī sadarbībai pieejamo finansiālo atbalstu.

Uzņēmēju vizīti uz RTU organizēja Valmieras Attīstības aģentūra sadarbībā ar RTU Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centru. Uzņēmēju vizīte RTU notiek Vidzemes Inovāciju nedēļas ietvaros.

RTU sadarbība ar Vidzemes uzņēmumiem gan pētniecībā un produktu un pakalpojumu inovācijā, gan informatīvās, izglītojošās un uz uzņēmējdarbības attīstību vērstās aktivitātēs jau šobrīd vērtējama kā veiksmīga. RTU zinātnieki sadarbībā ar dažādiem reģiona uzņēmumiem veic pētījumus, attīsta inovatīvus materiālus un tehnoloģijas, piemēram, notekūdeņu attīrīšanas un atkritumu apsaimniekošanas jomā.

Plašāka informācija par Vidzemes Inovāciju nedēļu, kas ilgs no 25. februāra līdz 1. martam, pieejama http://innovation.vidzeme.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri