Valmieras Ziņas

Rotaļu laukuma izveide Pārgaujā varētu sākties vasaras otrajā pusē; sporta un aktīvās atpūtas parks sāks tapt gada nogalē

Gada sākumā portāls “Valmieras Ziņas” informēja, ka Valmierā šogad plānots izveidot vēl vienu rotaļu laukumu Pārgaujā, kā arī skeitparka vietā izbūvēt aktīvās atpūtas un sporta parku. Gads jau ir gandrīz pusē, taču būvdarbi pagaidām vēl nav sākušies, tādēļ skaidrojām pašvaldībā, kad ilgi gaidītās un iedzīvotāju pieprasītās ieceres sāks īstenoties.

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa skaidroja, ka rotaļu laukumam Krāču ielā 4 ir izstrādāta nepieciešamā būvniecības dokumentācija, paredzot ilgtspējīgu būvniecības materiālu izmantošanu – atkārtoti izmantotu bruģi, pirms Jāņa Daliņa stadiona pārbūves demontētās stadiona seguma plāksnes, kā arī pārvietotus un atjaunotus rotaļu un sporta ierīču elementus no rotaļu laukumiem Semināra un Smilšu ielu krustojumā un Jāņa Daliņa stadiona teritorijā. Teritorijā paredzēts izveidot arī biedrības “For Better” dāvināto velo trasi “BTA Velozinis Pilsēta B”, kur velobraukšanas iemaņas varēs apgūt jaunākā vecuma bērni. Koku un krūmu dendroloģiskos stādījumus paredzēts veidot, izmantojot Meža dienu 2020 projekta finansiālu atbalstu.

Lai apzinātu Krāču ielas 4 teritorijas labiekārtošanas izmaksas, maijā tika organizēta cenu aptauja. Taču nepieciešamo būvdarbu, labiekārtošanas un ierīču atjaunošanas darbu veikšanai Valmieras pilsētas pašvaldība jūnijā organizēs arī iepirkumu. Labvēlīga iepirkuma rezultātā, rotaļu laukuma izbūvi un labiekārtošanu plānots sākt šī gada vasaras otrajā pusē. Darbu veikšanas termiņš prognozēts līdz šī gada oktobrim.

Jāņa Daliņa stadiona teritorijā vieglatlētikas manēžas būvniecības dēļ visas iepriekš izvietotās rotaļu laukumiņa ierīces tika demontētas. Pēc stadiona pārbūves teritorijā plānota jaunu rotaļu elementu izvietošana, radot atpūtas un sportisku aktivitāšu piedāvājumu arī mazākajiem stadiona apmeklētājiem.

Līdz augusta sākumam turpinās arī projekta izstrāde sporta un aktīvās atpūtas parkam Rīgas ielā 43. Pēc projekta izstrādes tiks organizēts iepirkums būvdarbu veikšanai un teritorijas labiekārtošanai. Tiek plānots, ka labvēlīga iepirkuma rezultātā teritorijas pārbūves darbu 1.kārta sāksies šī gada nogalē. Ar projekta līdzfinansētāju AS “Latvijas valsts meži” noslēgtais līgums paredz, ka darbiem jābūt pabeigtiem līdz 2021.gada 1.septembrim.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs apmierina Valmieras novada pašvaldības vēlēšanu rezultāts?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri