Valmieras Ziņas

“Roņi” gatavojas ziemas peldēšanas festivālam Burtnieka ezerā

Sestdien, 16. februārī, Burtnieku centra kanālā norisināsies festivāls “Burtnieka ezera Ronis 2019”. Pasākums “roņiem” Burtniekos notiks jau otro gadu pēc kārtas. Tā iniciatori un rīkotāji ir valmierieši Elīna Karlivāne un Kaspars Pakers, kā arī Burtnieku novada pašvaldība.

Ziemas peldēšana kļūst arvien populārāka Latvijā. Rīgā un citās pilsētās pastāv ziemas peldēšanas entuziastu klubi un citas organizācijas, taču Valmierā līdz šim “roņi” darbojušies atsevišķi. Tādēļ Elīna un Kaspars nolēmuši pērn sarīkot pirmo ziemas peldēšanas pasākumu, lai pulcētu Valmieras un tuvējās apkārtnes “roņus”.

Pirms gada notikušais pasākums bijis visai kupli apmeklēts un dalībniekiem paticis, tādēļ organizatori nolēmuši turpināt tradīciju un šogad rīkot ziemas peldēšanas festivālu ar plašāku un saturīgāku programmu. Pērn Burtnieka ezerā tika izcirsts āliņģis, kurā dalībnieki varēja iegremdēties, bet šogad jau paredzētas vairākas sacensības. Tiks izcirsts 25 metrus garš āliņģis, lai varētu notikt cīņa par titulu “Burtnieka ezera Ronis” ziemas peldēšanā uz laiku sieviešu un vīriešu konkurencē. Tie, kuri vēl nav gatavi šādas distances veikšanai, varēs sevi izaicināt iegremdējoties āliņģī. Lai saņemtu  titulu “Vienas Zvaigznītes Ronēns” ir jāiztur aukstajā ūdenī virs 10 sekundēm, “Triju Zvaigžņu Ronis” titulu varēs iegūt, uzturoties āliņģī  virs 60 sekundēm, bet  “Pieczvaigžņu Dižronis”, varēs lepoties ar uzturēšanos āliņģī virs 120 sekundēm.

Dalībnieku ērtībai kanāla malā tiks uzslieta apsildāma telts, kurā varēs pārģērbties un arī norisinās noslēguma pasākums ar dalīšanos iespaidos un pieredzē, siltu tēju un uzkodām.

Festivāla ietvaros jau pašlaik norisinās fotokonkurss. Laivu Nams – Valmiera Facebook lapā var dalīties ar roņošanas bildēm. Pasākuma “Atsildīšanās” laikā varēs skatīties bilžu izstādi un tiks sveikti uzvarētāji – viens, kas noskaidrosies fanu “Patīk” balsojumā, otrs – Burtnieku novada pašvaldības izvēlēts un trešais – īpašā atbalstītāja favorīts.

Elīna un Kaspars lēš, ka Valmierā ar ziemas peldēšanu nodarbojas ap 20 cilvēkiem, taču skaits arī varētu būt lielāks, jo ne visi piedalās kopīgos pasākumos. Pērn pasākumā Burtniekos piedalījušies ap 30 dalībniekiem. Organizatori prognozē, ka šogad festivāla dalībnieku skaits varētu būts divreiz lielāks.

Elīna un Kaspars piebilst, ka ziemas peldēšana nav nodarbe, ko var sākt darīt bez sagatavošanās. Ir jāsāk pakāpeniski, vispirms rūdoties ar citām metodēm. Var sākt ar kontrasta dušu, plānāka apģērba un apavu nēsāšanu aukstā laikā, rīvēšanos ar sniegu. Ziemas peldēšana ir pati pēdējā pakāpe, kas prasa nopietnu sagatavošanos un atbildīgu rīcību. Kaspars iesaka nodarboties ar ziemas peldēšanu kompānijā, lai kāds varētu palīdzēt, ja notiek nelaime. Drošāk peldēt ir ezerā, kur ir stāvošs ūdens. Upēs ir vairāk jāuzmanās, lai straume neparauj zem ledus.

Lai ziemas peldēšanai būtu pozitīva ietekme uz veselību, ar to jānodarbojas regulāri. Kaspars stāsta, ka dodas peldēties ziemā divas līdz trīs reizes nedēļā. Problēmas sagādā tas, ka bieži nākas no jauna cirst āliņģi, jo tas aukstā laikā aizsalst. Valmieras “roņiem” ir visai grūti atrast peldēšanas vietu, jo Gaujā ierīkot āliņģi drošā vietā ar pietiekamu ūdens līmeni ir ļoti grūti. Pašlaik divas galvenās vietas ir Daliņu pludmale un Rātsupītes ieteka Gaujā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā ir nepieciešama diennakts aptieka?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri