Valmieras Ziņas

ReTV: Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā klātienē mācās vien puse audzēkņu

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, laikus nesaņemot atbildi no testa laboratorijas, neizdodas nenovērst Covid-19 izplatību mācību iestādē. Puse skolas spiesti mācīties attālināti, informē ReTV.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā mācās 147 audzēkņi. Pēc siekalu testa saņemšanas atklājās, ka puse no skolēniem ir inficējusies ar Covid-19, vai arī bijuši kontaktpersonas. “Mēs visu darījām līdz brīdim, kad visa šī te sistēma sabruka, jo, nododot audzēkņiem un darbiniekiem testu, otrdien, kā mums tas bija noteikts, no “Bior” laboratorijas mēs testa atbildes, kas bija jāiesūta līdz nākamās dienas rītam, saņēmām tikai nākamās dienas pēcpusdienā. Interesantākais bija tas, ka mēs negatīvos rezultātus saņēmām jau no rīta, bet tā bija tikai puse no mūsu atbildēm, un pozitīvos gadījumus saņēmām novēloti, kad stundas jau bija beigušās,” saka Inese Mētriņa, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore.

Tagad, kad skolas darbs gandrīz ir paralizēts, skolas vadītāja šaubās par šīs testēšanas jēgu. Nozīme ir ātrumā, lai saņemtu laicīgi rezultātus un spētu organizēt skolas darbu. “Mums ļoti ietekmēja, ar to, ka mums divkārši palielinājās kontaktpersonu skaits, nezinot šo testu pozitīvo īpatsvaru pret negatīvajiem. Tas nozīmē, ka mēs tagad nesaprotam, vai vispār šī testēšana ir jēgpilna, vai tā ir lietderīga, ja mēs laicīgi nesaņemam no pakalpojuma sniedzējiem,” saka Inese Mētriņa.

“Es varu teikt tikai to, ka šāda testēšana ir jēgpilna no tāda viedokļa, ka viņš jau nodošanas dienā, iespējams, jau dienu iepriekš bija pozitīvs. Labāk viņu noķert tagad, nekā nenoķer nemaz. Tikpat labi var likt sēdēt visiem mājās, kamēr nav nākamās dienas analīžu rezultāti,” pauž Olga Valciņa, “Bior” direktora vietniece laboratorijas jautājumos.

Citas domas ir izglītības sistēmā strādājošajiem; viņi redz, kā testēšanas lēnīgums iespaido spēju mācīties un mācīt. “Es domāju, ka kvalitāte noteikti zaudēta, bet mēs darām visu, ko varam, un atbildīgi, lai kvalitāti saglabātu. Mēs visi saprotam, ka attālinātajā procesā profesionālajā skolā mācības nekad nebūs 100% kvalitatīvas, jo mums ir ļoti daudz profesionālās prasmes jāmāca, kas jāapgūst klātienē,” saka Inese Mētriņa.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā klātienes mācības daudziem audzēkņiem – tiem, kuri ir sasirguši ar vīrusu vai bijuši kontaktā, ilga vien četras dienas. Tikmēr skolas direktore ReTV Ziņām norāda uz kādu notikumu saistībā ar mediķiem. “Mums meitene, kas dzīvoja kopmītnēs, viņa jau jutās slikti naktī no pirmdienas uz otrdienu. Tā kā mums skolā nav medicīniskā darbinieka, mēs izsaucām neatliekamo medicīnisko palīdzību meitenei, kurai ir paaugstināta temperatūra, sāpošs kakls un aizlikta elpošana. Atbrauca ātrā palīdzība naktī pēc izsaukuma. Meitenei tika izmērīta temperatūra, iedeva paracetamola tableti un lika iet gulēt tālāk. Meitene otrajā dienā nodeva testu, vakar 17.40 mēs uzzinājām, ka šī meitene ir pozitīva,” saka Inese Mētriņa.

Arī Dizaina un mākslas vidusskolas kopmītnēs situācija ir bēdīga. “Pašlaik mūsu skolas kopmītnēs, kur ir 21 vieta, pašlaik ir desmit. Dzīvo tie, kas ir vakcinēti, nevakcinētie vakar pēc rezultātu saņemšanas – visi mums no skolas nozīmēti kā kontaktpersonas, atrodas karantīnā mājās.”

Aptaujājot vairākas citas izglītības iestādes Ventspilī, Cēsīs, Kandavā, Jelgavā, var secināt, ka citos tehnikumos situāciju nav tik dramatiska, tomēr arī nākas saskarties ar inficētajiem.

Visi ReTV Ziņu aptaujātie skolu vadītāji saka – pašreizējā testu sistēma strādā nepilnīgi; izmaiņas, ko piedāvā ministrijas, ir labas, bet jautājums – kā tās strādās realitātē.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VIDZEMES AUGSTSKOLA (Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto vecākā grāmatveža amatu (uz noteiktu laiku; normālais darba laiks - 40 stundas nedēļā; darbs klātienē) Prasības pretendentam: · augstākā vai vidējā profesionālā izglītība grāmatvedības, finanšu vai ekonomikas jomā, · darba pieredze grāmatvedības darbā (vismaz 2 gadi), · teicamas prasmes darbā ar MS Office datorprogrammām, · iepriekšēja pieredze datorsistēmu Visma  HORIZON lietošanā tiks uzskatīta par priekšrocību, · prasme patstāvīgi plānot un organizēt savu darbu, · augsta atbildības sajūta, precizitāte, pienākuma apziņa, · iniciatīva, godīgums un spēja strādāt komandā, · grāmatvedības uzskaites principu un saistīto normatīvo aktu pārzināšana, · sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Galvenie pienākumi: grāmatvedības datu apstrāde, uzskaite, kontrole, sadarbība ar auditoriem nepieciešamās informācijas sniegšanā, dalība gada pārskata sagatavošanā. Mēs piedāvājam: · regulāru pamata atalgojumu (791,00 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas) un sociālās garantijas, · interesantu un dinamisku darbu, iespēju iesaistīties papildus projektos, · profesionālās un karjeras izaugsmes iespējas. Interesentiem līdz 2021.gada 14.decembrim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv, 26681800; 26186555) ar norādi „Vecākā grāmatveža vakancei”. Profesija: GRĀMATVEDIS (CETURTĀ LĪMEŅA KVALIFIKĀCIJA) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Bankas / Apdrošināšana / Finanses/Grāmatvedība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-12-14 Kontaktpersona: Agrita Šomase Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Mūsu partneri