Valmieras Ziņas

ReTV: Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā klātienē mācās vien puse audzēkņu

Lasīšanas laiks: 3 min

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā, laikus nesaņemot atbildi no testa laboratorijas, neizdodas nenovērst Covid-19 izplatību mācību iestādē. Puse skolas spiesti mācīties attālināti, informē ReTV.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā mācās 147 audzēkņi. Pēc siekalu testa saņemšanas atklājās, ka puse no skolēniem ir inficējusies ar Covid-19, vai arī bijuši kontaktpersonas. “Mēs visu darījām līdz brīdim, kad visa šī te sistēma sabruka, jo, nododot audzēkņiem un darbiniekiem testu, otrdien, kā mums tas bija noteikts, no “Bior” laboratorijas mēs testa atbildes, kas bija jāiesūta līdz nākamās dienas rītam, saņēmām tikai nākamās dienas pēcpusdienā. Interesantākais bija tas, ka mēs negatīvos rezultātus saņēmām jau no rīta, bet tā bija tikai puse no mūsu atbildēm, un pozitīvos gadījumus saņēmām novēloti, kad stundas jau bija beigušās,” saka Inese Mētriņa, Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolas direktore.

Tagad, kad skolas darbs gandrīz ir paralizēts, skolas vadītāja šaubās par šīs testēšanas jēgu. Nozīme ir ātrumā, lai saņemtu laicīgi rezultātus un spētu organizēt skolas darbu. “Mums ļoti ietekmēja, ar to, ka mums divkārši palielinājās kontaktpersonu skaits, nezinot šo testu pozitīvo īpatsvaru pret negatīvajiem. Tas nozīmē, ka mēs tagad nesaprotam, vai vispār šī testēšana ir jēgpilna, vai tā ir lietderīga, ja mēs laicīgi nesaņemam no pakalpojuma sniedzējiem,” saka Inese Mētriņa.

“Es varu teikt tikai to, ka šāda testēšana ir jēgpilna no tāda viedokļa, ka viņš jau nodošanas dienā, iespējams, jau dienu iepriekš bija pozitīvs. Labāk viņu noķert tagad, nekā nenoķer nemaz. Tikpat labi var likt sēdēt visiem mājās, kamēr nav nākamās dienas analīžu rezultāti,” pauž Olga Valciņa, “Bior” direktora vietniece laboratorijas jautājumos.

Citas domas ir izglītības sistēmā strādājošajiem; viņi redz, kā testēšanas lēnīgums iespaido spēju mācīties un mācīt. “Es domāju, ka kvalitāte noteikti zaudēta, bet mēs darām visu, ko varam, un atbildīgi, lai kvalitāti saglabātu. Mēs visi saprotam, ka attālinātajā procesā profesionālajā skolā mācības nekad nebūs 100% kvalitatīvas, jo mums ir ļoti daudz profesionālās prasmes jāmāca, kas jāapgūst klātienē,” saka Inese Mētriņa.

Valmieras Dizaina un mākslas vidusskolā klātienes mācības daudziem audzēkņiem – tiem, kuri ir sasirguši ar vīrusu vai bijuši kontaktā, ilga vien četras dienas. Tikmēr skolas direktore ReTV Ziņām norāda uz kādu notikumu saistībā ar mediķiem. “Mums meitene, kas dzīvoja kopmītnēs, viņa jau jutās slikti naktī no pirmdienas uz otrdienu. Tā kā mums skolā nav medicīniskā darbinieka, mēs izsaucām neatliekamo medicīnisko palīdzību meitenei, kurai ir paaugstināta temperatūra, sāpošs kakls un aizlikta elpošana. Atbrauca ātrā palīdzība naktī pēc izsaukuma. Meitenei tika izmērīta temperatūra, iedeva paracetamola tableti un lika iet gulēt tālāk. Meitene otrajā dienā nodeva testu, vakar 17.40 mēs uzzinājām, ka šī meitene ir pozitīva,” saka Inese Mētriņa.

Arī Dizaina un mākslas vidusskolas kopmītnēs situācija ir bēdīga. “Pašlaik mūsu skolas kopmītnēs, kur ir 21 vieta, pašlaik ir desmit. Dzīvo tie, kas ir vakcinēti, nevakcinētie vakar pēc rezultātu saņemšanas – visi mums no skolas nozīmēti kā kontaktpersonas, atrodas karantīnā mājās.”

Aptaujājot vairākas citas izglītības iestādes Ventspilī, Cēsīs, Kandavā, Jelgavā, var secināt, ka citos tehnikumos situāciju nav tik dramatiska, tomēr arī nākas saskarties ar inficētajiem.

Visi ReTV Ziņu aptaujātie skolu vadītāji saka – pašreizējā testu sistēma strādā nepilnīgi; izmaiņas, ko piedāvā ministrijas, ir labas, bet jautājums – kā tās strādās realitātē.

Aktuālais jautājums

Vai zini, kas ir mākslas telpa “Kurtuve” Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “mini top!” Rubenē,Valmieras ielā 7. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta; Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 760-810 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv ,ar norādi - pārdevējs Rubenē,vai pieteikties personīgi , vai WhatsApp mob.t.nr. +371 29 363 311. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 7, Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-19 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties WhatsApp +371 29363311

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā, Apiņa ielā 27b Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 870-920 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ,Apiņa ielā,vai pieteikties personīgi pie veikala vadītāja,vai WhatsApp +371 29643136. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 27B, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-19 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Meklējam - PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTU Valmierā. Sporta veikals Valmierā meklē papildspēkus. Veikals atrodas Valmieras centrā, divos stāvos. Sūti CV uz info@my-sport.lv. No jaunā kolēģa sagaidām:  Prasme kontaktēties ar cilvēkiem, pozitīva un atsaucīga personība  Priekšzināšanas velosipēdu vai slēpošanas inventāra tirdzniecībā tiks uzskatītas par priekšrocībām  Elementāras tehniskas zināšanas tiks uzskatītas par priekšrocību  Pieredze pārdošanas darbā un prasme pārdot tiks uzskatīta par priekšrocību  Vēlme iemācīties kaut ko jaunu un darboties komandā  Augsta atbildības sajūta, precizitāte un koncentrēšanās spējas  Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas krievu valodas zināšanas. Piedāvājam: Dinamisku un interesantu darbu Stabilu atalgojumu Draudzīgu kolektīvu Veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika Pilna slodze, darbs maiņās darba dienās un sestdienās. Alga no 1000-1100eur ( bruto) + bonusu sistēma, kas palielina ikmēneša algu Darba laiks darba dienās 10:00-18:30, sestdienās 10:00-15:00 Darbs maiņās  Ja atbilsti vēlamajām prasībām, sūti savu CV uz info@my-sport.lv, sazināsimies ar atbilstošajiem kandidātiem. Uz tikšanos! Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 21, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-06-30

Mūsu partneri