Valmieras Ziņas

ReTV: Skolas gatavojas jaunajam mācību gadam

Lasīšanas laiks: 3 min

Pēc divām nedēļām skolās skanēs pirmais zvans. Šobrīd mācību iestādēs rit rūpīgs darbs, lai bērniem pēc “drošas skolas” principiem varētu nodrošināt mācības klātienē. Daudzās izglītības iestādēs vēl notiek pēdējie remontdarbi, tāpat tiek plānota arī audzēkņu testēšana.

Smiltenes vidusskolā vakcinējušies 99% pedagogu. Mācībspēkiem galvenais uzdevums šobrīd ir iekārtot klašu telpas teju kā renovētajā skolas korpusā, lai 1. septembrī klātienē droši sagaidītu bērnus.

Fizikas skolotājs Andrejs Miķis kopā ar 12. klases skolēnu Kārli no pagaidu telpām uz jauno klasi pārvieto dažādus mācību līdzekļus un grāmatas. Pedagogs stāsta – fizika ir mācību priekšmets, kuru grūti mācīt attālināti. Svarīgas ir praktiskās nodarbības. Tāpēc arī vakcinējies, lai jaunajā mācību gadā ar bērniem droši tiktos klātienē. “Cerams, ka būs tie drošie bērni klasēs. Atkarīgs no valdības, kādas prasības būs, tādas ievērosim.”

Tikmēr jaunietis ReTV atzīst, ka, uzzinot par ieceri iknedēļu veikt skolēnu testēšanu, daudzi vidusskolēni steiguši vakcinēties. “Vismaz zinu, ka mani kases biedri labāk jau sapotēties, lai nav tur jāčakarējas ar visu to,” stāsta Kārlis Sīmanis, Smiltenes vidusskolas 12. klases skolēns.

Smiltenē esot vidusskolas klases, kurās vakcīnu nav saņēmuši vien tie pāris audzēkņi, kuri iepriekš izslimojuši. Savukārt ar pedagogiem vēl ziemā ticies skolu absolvējis mediķis, kurš skaidrojis vakcinācijas nepieciešamību. Vidusskolas direktore Ilze Vergina ReTV atzīst, iespējams, arī pieredze, kad skolu tieši skāra Covid-19, daudzus mudināja vakcinēties. “Es viennozīmīgi brīnos par tiem cilvēkiem, kuri saka, ka vīrusa nav. Tā tas nav, jo kolēģi, kuri slimoja, cīnās ar sekām. Te varbūt arī ir tas labais procents, kāpēc ir vakcinējušies, jo saprot, ka tas ir ļoti nopietni.”

Aptuveni 80% pedagogu šobrīd ir vakcinējušies Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā. Arī šeit notiek atsevišķu telpu labiekārtošana pēc vasarā veiktajiem remontdarbiem. Direktore Ilze Vilkārse ReTV uzsver, ka lielākais izaicinājums jaunajā mācību gadā būs sagatavot klātienes mācībām jaunāko klašu skolēnus. “Šī gada septītie pusotru gadu nav mācījušies klātienē, nav priekšstata, kas ir klātienes skola.”

Savukārt ar skolēnu testēšanu saistīto procesu organizēšot izglītības iestādes medmāsa. Direktore cer, ka vecāki būs atsaucīgi, lai mācību process visiem varētu notikt klātienē. “Valstij tad ir jāpadomā, vai laist tad mājmācībā, jo skolotājs nevar nodublēt visu procesu, visus materiālus, vai arī tad jāsamazina slodze, palielinot pārējo, bet to jau nevar izdarīt, jo nav jau to skolotāju.”

Arī Valmieras sākumskolā audzēkņu testēšanu organizēs medmāsa. Tur vakcīnu saņēmuši aptuveni 70% pedagogu. Direktors Mārtiņš Vētra pozitīvi vērtē to, ka “drošas skolas” pamatā lielāka atbildība ir iestādes direktoram un administrācijai, jo tieši viņi vislabāk zina, kas notiek skolā. Tai pat laikā aizvien ir vairāki neatbildēti jautājumi. “Kā būs, ja kāds būs Covid-19 pozitīvs, cik stingri noteikumi, vai, ja pašvaldībās vairs nebūs šī te luksofora principa, tad tas likums ir jāatceļ. Gribu redzēt, cik daudz pilnvaras tiek nodotas skolai un skolu vadītājam.”

Arī šeit vēl notiek pēdējie remontdarbi. Lai skolā nodrošinātu prasībām atbilstošu gaisa kvalitāti, klašu korpusos ierīko prasībām atbilstošu ventilāciju.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz noteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldē SPECIĀLISTU/-I VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS JAUTĀJUMOS Ja Tev ir vēlme:   • pārraudzīt un analizēt pedagoģiskā procesa organizāciju vispārējās izglītības iestādēs; • sniegt atbalstu vispārējās izglītības iestāžu pedagoģiskā procesa nodrošināšanai; • uzraudzīt Pašvaldības kompensāciju piešķiršanu par pakalpojumu, kuru bērns saņem pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja vai privātajā pirmsskolas izglītības iestādē; • plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti, sniegt priekšlikumus tās uzlabošanai; • izveidot un uzturēt izglītības kvalitātes datu monitoringa sistēmu; • nodrošināt izglītības kvalitātes monitoringu izglītības iestādēs; un ja Tev ir: • otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; • darba pieredze pedagoģijā ne mazāk kā trīs gadi; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; • izpratne un pieredze jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, radošums, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā un sasniegt mērķus; • teicamas datorlietošanas prasmes; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; • stabilu atalgojumu (10.mēnešalgu grupa no 1015 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Speciālists/e vispārējās izglītības jautājumos amatam” līdz 2021.gada 13.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: IZGLĪTĪBAS DARBA SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-13

Mūsu partneri