Valmieras Ziņas

ReTV raidījumā “Jautā – Jums” diskutēs par Eiropas lietām Latvijā

Latvijai paredzētie gandrīz 4,4 miljardi eiro no Eiropas fondiem 2014. – 2020. gada plānošanas periodam tika dalīti prioritāriem mērķiem: mazināt nabadzību, radīt darbavietas, uzlabot infrastruktūru. Summa, vidēji uz vienu Latvijas iedzīvotāju, vairāk nekā divi tūkstoši eiro. Latvija apņēmās naudu tērēt gudri. Vai tas izdevās? Turpmāk katru ceturtdienu raidījumā “Jautā – Jums” kanāls ReTV pētīs un analizēs, ko iegūstam, esot Eiropas Savienības (ES) dalībvalsts un dzīvojot kā eiropieši.

Kad Latvija kļuva par ES dalībvalsti, ar šausmām tika gaidītas pārmaiņas: veikalu plauktos nebūšot rupjās sāls, zemnieku saimniecībām sadārdzināti standarti un citas baumu līmeņa viltus ziņas radīja iedzīvotāju vidū bažas, ka dzīve kļūs tikai apgrūtinošāka. Šo gadu laikā esam pieņēmuši “dārgos standartus” kā vispār pieņemtas normas, un tās iedzīvotāju ikdienā vairāk sargā kā apgrūtina.

Raidījumā tiks apskatīti temati par pilsētu un mazpilsētu attīstību, bērnu drošību, ieguldījumu jauniešos, cilvēku tirdzniecības draudiem, par pārtikas un finanšu drošību, organizēto finanšu noziedzību, par atbalstu uzņēmējiem, patērētāju tiesībām, kā arī uzzināsim, cik daudz naudas no ES Latvija saņems turpmākajos gados, un kādiem mērķiem to paredzēts novirzīt.

Pirmajā raidījumā skatītāji uzzinās nozīmīgus faktus par drošu ceļošanu Eiropā un ārpus Eiropas, apkopojot latviešu tūristu pieredzes stāstus, kurus analizēs un komentēs nozares eksperti un viedokļu līderi.

Raidījums “Jautā – Jums” Eiropas lietām pievērsīsies ceturtdienās, pulksten 20:00 kanālā ReTV, un to vadīs žurnāliste Laura Jansone. Pirmais raidījums būs skatāms 12. septembrī.

Raidījums veidots sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri