Valmieras Ziņas

ReTV: Centrālā Statistikas pārvalde eksperimentālā pētījumā padziļināti analizē Valmieru

Lasīšanas laiks: 2 min

Pirmo reizi Latvijas vēsturē veikts eksperimentāls pētījums, kurā analizēta konkrēta pašvaldība, šajā gadījumā Valmiera. Centrālā Statistikas pārvalde izvērtējusi konkrētus pilsētas kvartālus: cik iedzīvotāju tajos dzīvo, kāds ir viņu vecums, ienākumi, kur strādā un tamlīdzīgi. Mērķis ir palīdzēt pašvaldībām plānot, par pamatu ņemot faktus.

Valmieras pilsētas pašvaldība Centrālās Statistikas pārvaldes aicinājumam piedalīties šādā eksperimentālā pētījumā piekritusi, jo dati būs nozīmīgs pamatojums, izstrādājot dažādus projektus. Līdz šim šādu datu nebija, saka Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums  (Valmierai un Vidzemei): “Tas ir svarīgi, lai plānotu, piemēram, sabiedriskā transporta virzību, kā arī, lai saprastu, kur būvēt savas būves pilsētā.”

Iegūtie dati par iedzīvotāju skaitu pilsētas kvartālos ir būtiski, plānojot civilās aizsardzības jautājumus, piemēram, cik daudz transporta nepieciešams evakuācijai ārkārtas situāciju gadījumā, kā arī ļauj izvērtēt, vai kādā pilsētas daļā ir nepieciešams uzstādīt papildus trauksmes sirēnas. Ļoti vērtīgi dati Valmieras pilsētas pašvaldībai ir par cittautiešu īpatsvaru pilsētas kvartālos.

“Mums jau bijusi cittautiešu vēstule, kāpēc ir darbinātas sirēnas, kāpēc nav saņemta informācija svešvalodā, jo to nosaka arī normatīvie akti, ka ārkārtas situācijā ir jānodrošina informācija svešvalodā,” saka Gailums.

Par to, ka šādu datu trūkst un ka tie ir akūti nepieciešami, ReTV Ziņām norāda arī Pašvaldību savienībā. “Jebkurai plānošanai jābūt balstītai uz faktiem. Tas ir viens no iemesliem – vai tā ir Rīga vai Valmiera, ja mainīsies deputāti, lai viņi saprot, kura teritorija attīstās, kurā ir nepieciešams kaut kas cits. Tas ir būtiski ar skatu nākotnē,” saka LPS vadītājs Gints Kaminskis.

Kopumā Valmierā Centrālā Statistikas pārvalde noteikusi 27 apkaimes, saglabājot to vēsturiskos un sarunvalodā izmantotos nosaukumus. Iedzīvotāju skaits tajos noteikts, ņemot vērā CSP rīcībā esošo informāciju. “Eksperimentālo datu pamatā ir 2011.gada tautas skaitīšana, bet, ja ir izmaiņas deklarētajā dzīves vietā, tad tas ir ņemts vērā, apkopojot abus datus, plus vēl, ja pēc CSP datiem cilvēks nedzīvo Latvijā,” ReTV Ziņām saka CSP pārstāvis Dāvis Kļaviņš.

Kā ReTV ziņām skaidro CSP, eksperimentālie dati ir krietns pamatojums, lai pašvaldība pieņemtu nozīmīgus lēmumus. “Ja ir konkrēti dati, ar ko manipulēt, tad pašvaldība var pieņemt labākus lēmumus,” saka Kļaviņš.

Centrālā Statistikas pārvalde aicina arī citas Latvijas lielās pilsētas noteikt to teritoriālo dalījumu, kā arī apkopot informāciju par iedzīvotājiem. Tas jau noticis ne tikai Valmierā, bet arī Rīgā, un šobrīd interesi izrādījusi arī Ventspils.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri