Valmieras Ziņas

ReTV: Centrālā Statistikas pārvalde eksperimentālā pētījumā padziļināti analizē Valmieru

Lasīšanas laiks: 2 min

Pirmo reizi Latvijas vēsturē veikts eksperimentāls pētījums, kurā analizēta konkrēta pašvaldība, šajā gadījumā Valmiera. Centrālā Statistikas pārvalde izvērtējusi konkrētus pilsētas kvartālus: cik iedzīvotāju tajos dzīvo, kāds ir viņu vecums, ienākumi, kur strādā un tamlīdzīgi. Mērķis ir palīdzēt pašvaldībām plānot, par pamatu ņemot faktus.

Valmieras pilsētas pašvaldība Centrālās Statistikas pārvaldes aicinājumam piedalīties šādā eksperimentālā pētījumā piekritusi, jo dati būs nozīmīgs pamatojums, izstrādājot dažādus projektus. Līdz šim šādu datu nebija, saka Valmieras domes priekšsēdētāja vietnieks Ričards Gailums  (Valmierai un Vidzemei): “Tas ir svarīgi, lai plānotu, piemēram, sabiedriskā transporta virzību, kā arī, lai saprastu, kur būvēt savas būves pilsētā.”

Iegūtie dati par iedzīvotāju skaitu pilsētas kvartālos ir būtiski, plānojot civilās aizsardzības jautājumus, piemēram, cik daudz transporta nepieciešams evakuācijai ārkārtas situāciju gadījumā, kā arī ļauj izvērtēt, vai kādā pilsētas daļā ir nepieciešams uzstādīt papildus trauksmes sirēnas. Ļoti vērtīgi dati Valmieras pilsētas pašvaldībai ir par cittautiešu īpatsvaru pilsētas kvartālos.

“Mums jau bijusi cittautiešu vēstule, kāpēc ir darbinātas sirēnas, kāpēc nav saņemta informācija svešvalodā, jo to nosaka arī normatīvie akti, ka ārkārtas situācijā ir jānodrošina informācija svešvalodā,” saka Gailums.

Par to, ka šādu datu trūkst un ka tie ir akūti nepieciešami, ReTV Ziņām norāda arī Pašvaldību savienībā. “Jebkurai plānošanai jābūt balstītai uz faktiem. Tas ir viens no iemesliem – vai tā ir Rīga vai Valmiera, ja mainīsies deputāti, lai viņi saprot, kura teritorija attīstās, kurā ir nepieciešams kaut kas cits. Tas ir būtiski ar skatu nākotnē,” saka LPS vadītājs Gints Kaminskis.

Kopumā Valmierā Centrālā Statistikas pārvalde noteikusi 27 apkaimes, saglabājot to vēsturiskos un sarunvalodā izmantotos nosaukumus. Iedzīvotāju skaits tajos noteikts, ņemot vērā CSP rīcībā esošo informāciju. “Eksperimentālo datu pamatā ir 2011.gada tautas skaitīšana, bet, ja ir izmaiņas deklarētajā dzīves vietā, tad tas ir ņemts vērā, apkopojot abus datus, plus vēl, ja pēc CSP datiem cilvēks nedzīvo Latvijā,” ReTV Ziņām saka CSP pārstāvis Dāvis Kļaviņš.

Kā ReTV ziņām skaidro CSP, eksperimentālie dati ir krietns pamatojums, lai pašvaldība pieņemtu nozīmīgus lēmumus. “Ja ir konkrēti dati, ar ko manipulēt, tad pašvaldība var pieņemt labākus lēmumus,” saka Kļaviņš.

Centrālā Statistikas pārvalde aicina arī citas Latvijas lielās pilsētas noteikt to teritoriālo dalījumu, kā arī apkopot informāciju par iedzīvotājiem. Tas jau noticis ne tikai Valmierā, bet arī Rīgā, un šobrīd interesi izrādījusi arī Ventspils.

Aktuālais jautājums

Vai 2024. gads Jums būs veiksmīgāks par 2023. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ja esi precīzs un saimniecisks, mīli kārtību un spēsi veikt sadzīvisku remontu, transportlīdzekļu apkopi, tad iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandā  Valsts vides dienesta (Nr. 90000017078)Administratīvā departamenta Saimniecības vadītāja amatā (viena darbinieka amata vieta uz nenoteiktu laiku)  Mēs piedāvājam:  interesantu un radošu darbu; vērtīgu pieredzi un profesionālās izaugsmes iespējas ; mēnešalgu no 932 līdz 1398 EUR pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši zināšanām un pieredzei; veselības apdrošināšanu, atvaļinājuma pabalstu, papildatvaļinājumu līdz 10 darba dienām, kā arī citus valsts pārvaldē paredzētus ar papildu atlīdzību saistītus pasākumus; darba vietu kādā no mūsu birojiem - Valmierā vai Madonā.   Uzticēsim Tev:   pārzināt un pārvaldīt Dienesta nekustamos īpašumus; rūpēties un materiāli tehniski nodrošināt Valmieras un Madonas biroju; sniegt atbalstu kolēģiem transporta jautājumos; veikt transportlīdzekļu, tai skaitā ūdens transportlīdzekļu lietošanas, remontu, nobraukumu un degvielas izlietojumu uzraudzību; uzraudzīt un rūpēties par iekārtām un biroja tehniku; organizēt darba aizsardzības un ugunsdrošības prasību ievērošanu.   Sagaidām, lai Tev ir:  profesionālā pieredze līdzīgā amatā, vēlams valsts pārvaldes iestādē; zināšanas un prasmes ēku un teritoriju apsaimniekošanā un autoparka uzturēšanā, tehniskās zināšanas par ēkās iebūvēto sistēmu darbību un pamatprasmes ēku remontdarbos; vēlama augstākā izglītība; labas iemaņas darbā ar standarta datorprogrammām un biroja tehniku; spēja precīzi un operatīvi izpildīt uzdevumus, darbu plānošanas prasmes, augsta atbildības sajūta, noturība stresa situācijās; B kategorijas autovadītāja apliecība; elektroniskais paraksts. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) Valsts vides dienestam uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – Saimniecības vadītājs”) Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045. Profesija: SAIMNIECĪBAS VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-07 Kontaktpersona: Dokumentus sūtīt uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Ja vēlies iegūt profesionālo pieredzi administratīvajās tiesībās, Tev rūp vides aizsardzība un Tevi interesē darbs ar normatīvo aktu piemērošanu,iespējams, tieši Tevi gaidām mūsu komandāValsts vides dienesta Juridiskā departamenta Administratīvo sodu piemērošanas daļas vecākā inspektora (jurista) amatā (viena ierēdņa amata vieta uz nenoteiktu laiku) Piedāvājam: vērtīgu profesionālo pieredzi valsts pārvaldē administratīvā pārkāpuma procesa jomā; darbu komandā kopā ar profesionāliem un atsaucīgiem darba kolēģiem; mēnešalgu no 1008 līdz 1512 euro pirms nodokļu nomaksas, atbilstoši kvalifikācijai un prasmēm; darba vietu kādā no mūsu birojiem Valmierā vai Madonā, ar iespēju strādāt daļēji attālināti. Uzticēsim Tev: izskatīt administratīvo pārkāpumu lietas un pieņemt lēmumus par administratīviem pārkāpumiem vides piesārņošanas, atkritumu apsaimniekošanas, zvejas un dabas resursu izmantošanas jomā; sekot līdzi piemēroto administratīvo sodu samaksai. Sagaidām, lai Tev ir: atbilstība Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; otrā līmeņa augstākā izglītība tiesību zinātnēs; vēlama pieredze dokumentu sagatavošanā un tiesību normu piemērošanā; vēlamas zināšanas par vides aizsardzības normatīvajiem aktiem un administratīvā pārkāpuma procesu; spēja analizēt informāciju un pieņemt lēmumu, labas plānošanas un organizēšanas prasmes, un komunikācijas prasmes. Gaidīsim Tavu pieteikuma vēstuli, dzīves un iepriekšējās darba pieredzes aprakstu (CV) uz e-pasta adresi: CV@vvd.gov.lv (ar norādi „Konkursam – ASPD_jurists”)  Tālrunis uzziņām: 67084203 Vairāk par iestādi: http://www.vvd.gov.lv/ Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi. Personas datu pārzinis: Valsts vides dienests, reģistrācijas numurs 90000017078, adrese: Rūpniecības iela 23, Rīga, LV 1045.  Profesija: JURISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-03-06 Kontaktpersona: E-pasts: CV@vvd.gov.lv Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri