Valmieras Ziņas

ReTV: Barikāžu laiks bērnu un pusaudžu acīm

Lasīšanas laiks: < 1 min

Uzrunājot vairākus bērnus un jauniešus Valmieras ielās un arī sociālajos medijos, ReTV secina – zināšanu par barikāžu laiku jaunajai paaudzei nav daudz.

Paši mazākie vecumā no septiņiem līdz desmit gadiem pauž, ka esot aizstāvēts televīzijas tornis Rīgā, cilvēki esot taisījuši barikādes ar baļķiem, traktoriem un smagajām mašīnām, kā arī piedalījās daudz cilvēku. Kāda meitene stāstīja, ka par barikādēm runājusi ar tēti, jo arī viņš tur bijis – sabraukuši daudzi cilvēki no visas Latvijas, gāja pie svarīgām ēkām un sargāja tās.

Kamēr mazāki bērni atstāsta to, ko uzzinājuši no vecākiem, pusaudži dalās ar gūtām zinībām skolā vai grāmatās.

Līza stāsta: “Barikādes parādīja to, ka mums Latvijā aizvien ir ļoti daudz drosmīgu cilvēku, kas ir gatavi cīnīties par to, ko mēs esam ieguvuši caur sūru darbu un daudz izlietām asinīm. Esmu pateicīga visiem, kas tur piedalījās.”

“Cilvēki cīnījās par brīvu un neatkarīgu Latviju, kā arī šajā laikā dzīvību zaudēja 8 cilvēki, un viens no tiem bija skolnieks,” pauž Madara.

Būtiski ir arī tas, vai un ko par šo laiku runā mājās ģimenē. Bet, ReTV Ziņām uzrunājot vecākus, nācās secināt – daudzi no viņiem paši maz zina par šo Latvijas vēsturei svarīgo lapaspusi.

Aktuālais jautājums

Kā, jūsuprāt, jaunais luksofors Valmierā, Cēsu ielā ietekmē pilsētas satiksmi?     

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri