Valmieras Ziņas

Aicina būt kopā barikāžu laika atceres norisēs Valmieras novadā

Lasīšanas laiks: 2 min

Kopā mēs varam daudz, bet apņēmība to darīt sākas mūsos pašos. Pateicoties par drosmi, rīcību un stāsta turpināšanu, Valmieras novada pašvaldība aicina būt kopā barikāžu laika atceres norisēs Valmieras novadā.

Valmierā

Aicinām uz barikāžu aizstāvju atceres norisi 19. janvārī plkst. 14.00 pie Barikāžu piemiņas akmens. Gaidāms vēstures skolotājas un novadpētnieces Inetas Amoliņas stāstījums par barikāžu laiku, kā arī Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja Jāņa Baika uzruna. Norisē piedalīsies Zemessardzes 22. kaujas nodrošinājuma bataljona pārstāvji un Valmieras 4. skautu vienība, uzstāsies Kocēnu Kultūras nama vokālais ansamblis “Imera”. Atceres norisi vadīs Valmieras Drāmas teātra aktieris Artis Jančevskis.

Jāpiemin, ka no plkst. 10.00 līdz 18.00 jaunsargu un skautu uzraudzībā pie Barikāžu piemiņas akmens degs piemiņas ugunskurs. Ikviens aicināts iedegt svecīti pie piemiņas akmens vai mājās, atceroties un godinot barikāžu aizstāvjus.

Brenguļos

18. janvārī plkst. 17.00 barikāžu aizstāvju atceres norise notiks Brenguļos.

Burtniekos

19. janvārī plkst. 17.00 aicinām uz barikāžu laika atceres norisi Burtnieku Kultūras centrā. Būs tikšanās ar barikāžu dalībniekiem un atmiņu stāsti. Ikviens aicināts apskatīt fotoliecības par barikāžu laiku. Par muzikālu sveicienu parūpēsies Burtnieku Kultūras centra vokālais ansamblis “Pieskāriens”. Kopābūšana un kopādziedāšana – aicinām!

Dikļos

19. janvārī plkst. 19.00 Dikļu Kultūras centrā barikāžu atcerei veltītā norisē piedalīsies saksofonu ansamblis “Valmieras meitenes” un Dikļu amatierteātris. 

Ēvelē

19. janvārī plkst. 14.00 barikāžu aizstāvju atceres norise notiks Ēveles Tautas namā.

Jeru pagastā

No 15. līdz 26. janvārim Jeru pagasta bibliotēkā skatāma fotogrāfiju izstāde “Dzirkstis no barikāžu ugunskura”.

Mazsalacā

21. janvārī, pieminot un atceroties 1991. gada janvāra barikādes, plkst. 17.00 piemiņas ugunskura iedegšana norisināsies Mazsalacas Saieta laukumā. Plkst. 17.30 Mazsalacas Kultūras centrā piemiņas dienas uzrunas, piedaloties Valmieras Kultūras centra senioru vīru korim “Baltie bērzi”, vadītāja Inga Zirne.

Mūrmuižā

19. janvārī plkst. 19.00 aicinām uz atceres norisi Mūrmuižā. Piedalīsies aktieris Ivo Martinsons un mūziķis Aleksandrs Savickis. 

Trikātā

Aicinām būt kopā 19. janvārī plkst. 10.00 pie Saieta nama Depo Trikātā. Skanēs atmiņu stāsti, degs ugunskurs. 

Šogad aprit 33 gadi, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji nevardarbīgi aizstāvēja valsts brīvību pret militāriem uzbrukumiem un neatkarības pretiniekiem. Var teikt, ka ar 1991. gada barikādēm noslēdzās atmodas laika nevardarbīgā pretošanās kustība, nereti saukta arī par Dziesmoto revolūciju. Atmodas laika dziesmas vienoja cilvēkus, stiprinot to drosmi stāties pretī PSRS politiskajai iekārtai un iestāties par savas valsts neatkarību.

SIA “LEGROLATVIA” (reģistrācijas nr. LV44103109749), kūdras substrātu ražošanas un iepakošanas uzņēmums aicina darbā “Laboratorijas vadītāju” (1223 03) (darba vietas atrašanās vieta: “Lakstīgalas”, Rūpnieki, Valmieraspagasts, Burtnieku novads, LV-4219, t.i. 6 km no Valmieras). Darba pienākumi: Organizēt, vadīt un koordinēt darbu laboratorijā, kontrolēt ražotāsprodukcijas kvalitāti ,ienākošās kūdras kvalitāti, gatavās produkcijaskvalitāti, veikt attiecīgās analīzes un pārbaudes . Uzturēt tehniskā kartībā laboratorijasiekārtas. Darba laiks 8.oo – 17.oo. Pēc nepieciešamības pagarināts vai maiņudarba laiks. Prasības: Atbilstoša izglītība, zināšanas par laboratorijas procesiem un iekārtām.Vēlama iepriekšēja pieredze līdzīgā amatā.  Valodas zināšanas – obligāti latviešuun angļu. B kategorijas autovadītāja apliecība, savs transports.  Iemaņas: Pozitīva attieksme pret darbu un darba kolēģiem, prasme strādāt komandā,pozitīva komunikācija. Vēlme mācīties,apgūt darba specifiku un strādāt ar atbildību, nezaudējot darba kvalitāteslīmeni. Piedāvājam: Darbu starptautiskā uzņēmumā, labus darba apstākļus un atsaucīguskolēģus.  Apmācību jaunajā amatā. Darba alga 1500 EUR bruto.  Veselības apdrošināšanas polise pēc pārbaudes laika. CV sūtīt uz info@seda.lv, ar norādi “Laboratorijasvadītājs”. Konfidencialitāti garantējam.Jautājumu gadījumā zvanīt 22498474 Profesija: LABORATORIJAS VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lakstīgalas, Rūpnieki, Valmieras pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Aicinām darbā AUTOBUSA VADĪTĀJU VALMIERAS AUTOPARKĀ DARBA PIENĀKUMI: pasažieru pārvadāšana saskaņā ar darba grafiku biļešu pārdošana darbs ar elektronisko kases aparātu pasažieru kvalitatīva apkalpošana PRASĪBAS PRETENDENTIEM: D kategorijas transportlīdzekļa vadītāja apliecība, vēlams 95. kods vēlams D vai D 1 kategorijas transportlīdzekļa vadītāja stāžs vismaz divi gadi labas saskarsmes un komunikācijas prasmes latviešu valodas zināšanas UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu no 1200 EUR līdz 1600 EUR (pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas daļēju ceļa izdevumu apmaksu no dzīvesvietas uz darbavietu 95. koda apmācības apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas veselības apdrošināšanas iespējas iespēju savienot ar darbu citā uzņēmumā ikgadējās un 95. koda apmācības CV ar norādi vakancei „Autobusa vadītājs Valmieras autoparkā” iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera” personāla daļā darba dienās no plkst.13:00 līdz 16:00 („Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, Reģ.nr. 40003004220) Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: AUTOBUSA VADĪTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-05-12

Mūsu partneri