Valmieras Ziņas

Reportieris: Velonovietņu kultūra Valmierā (1)

Mūsu reportieris atkal devies Valmieras ielās, lai šoreiz pievērstos velonovietnēm. Piedāvājam fotoreportāžu un aicinām arī lasītājus ziņot par saviem novērojumiem uz redakcija@valmieraszinas.lv, un paust viedokli komentāros!

Kā ļoti labas velonovietnes reportieris atzinis tās, kas atrodas pie “Rimi”, “Supernetto”, “Maxima”, “Swedbank”, DNB bankas, Valmieras pilsētas pašvaldības galvenās ēkas, Valmieras Kultūras centra, Vidzemes Augstskolas Tērbatas ielā, Veselības centra “Bastions” un Stacijas ielā 26. Labie piemēri fotogalerijā atzīmēti ar sarkanu rāmi

Lai gan arī citviet pie iestādēm, uzņēmumiem un veikaliem ir publiski pieejamas velonovietnes, to dizains ir neveiksmīgs. Dažās nav iespējams novietot velosipēdus ar platām riepām, citās, ievietojot velosipēdu, var noskrāpēt krāsu vai sabojāt riteņus. Zemā tipa velonovietnes neļauj ērti un droši atstāt velosipēdu, jo var pieslēgt nevis rāmi, bet tikai priekšējo riteni, kas “garnadžiem” ļauj vieglāk nozagt velosipēdu. Kā sliktākos piemērus reportieris atzīmējis velonovietnes Ausekļa ielā 29 pie veikala “top!” un moderno “baļķi” Rīgas ielā 64 pie veikala “top!”, kurā daudzi ir saskrāpējuši vai nolauzuši velosipēda riteņu atstarotājus. Sliktie piemēri fotogalerijā atzīmēti ar melnu rāmi.

Velonovietnes joprojām nav uzstādītas Stacijas ielā 2 (veikals “Rīts”), Cēsu ielā 2 (Dzimtsarakstu nodaļas ēka), Laicena ielā 7 (kulinārija), Laicena ielā 6 (“Saules kliņģeris”), Stacijas ielā 38 (“Gaļas nams”), Lācplēša ielā 1 (“Rātes vārti”), Tērbatas ielā 8 (“Alk Outlet”), Mazā Stacijas iela 5 (optikas veikals, veterinārā klīnika), A.Upīša iela 7 (tipogrāfijas ēka), Purva ielā 3, Rīgas iela 50 (Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvalde) un citviet.

Reportieris atzīmē, ka vietās, kur nav velonovietnes, nākas izmantot laternu stabus, ceļazīmju stabus, kā arī ietvi un ielu norobežojošās barjeras. Taču dažās vietās arī to nav, tādēļ velosipēds jāatstāj tālāk no izvēlētā galamērķa.

 

 

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    autobraucējs - 23.08.2017 Atbildēt

    Laikam jau LIKUMS prasa velo novietnes,nevis tas ir cēls žests no tirgotāja puses! Varbūt uzraugošās un kontrolējošās iestādes darīs savu darbu !
    Žēl,ka Valmieras ziņas tikai konstatē kas un kā..

"Valmieras ziņas" jautā

Kā samazināt kopējo atkritumu apjomu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri