Valmieras Ziņas

Rencēnu pagasta muzikālie kolektīvi viesojas Kurzemē

Burtnieku novadā ir daudz aktīvu cilvēku, kas piedalās daudzos pašdarbības kolektīvos. Arī Rencēnu pagastā darbojas vairāki kolektīvi. Starp tiem ir folkloras kopa “Rota” un kapella “Rotas muzikanti”.

Abi kolektīvi piedalās daudzos pasākumos gan novadā, gan arī citur. Tie ir iemantojuši daudz draugu. Tādēļ, saņēmuši uzaicinājumu no Kurzemes, posās ceļā. Arī mani iesaistīja šajā pasākumā. Un Meteņdienā 9. februārī devāmies ciemos pie draugiem uz Kurzemi. Brocēnu folkloras kopa un etnogrāfiskais ansamblis “Virza” uz meteņu svinēšanu bija saaicinājuši folkloras kopas no tuvākās apkārtnes un arī mūs no Vidzemes. Sanāca prāvs pulciņš. Katrs rādīja, ko māk. Tērpušies maskās, dalībnieki dziedāja, dejoja rituālu dejas, dalījās ar ticējumiem un paražām. Dalībnieku izdoma, veidojot maskas, dziesmu un deju programmu, bija ļoti interesanta. Folkloras krājumos atrastās dziesmas un ticējumi bija ļoti dažādi.

Kopīgā gājienā izstaigājām un iepazināmies ar Brocēniem. Pēc tam aizgainījām, kaut arī neesošo ziemu, pie rituāla ugunskura. Vēlāk mūs visus cienāja ar miežu biezputru, pankūkām un cūkas ausi. Dziedājām un dejojām. “Rotas muzikanti” un Brocēnu etnogrāfiskais ansamblis apvienoja savus spēkus, un sākās dziesmu un deju maratons. Aizvadījām jauku, emocijām bagātu dienu. Noguruši, bet apmierināti devāmies mājup. Iznāca patiesi piepildīta diena.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Tevi satrauc koronavīrusa izplatība?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri