Valmieras Ziņas

Recepte: Ābolu pīrāgs

Lasīšanas laiks: 2 min

Augusts ir ābolu mēnesis, tādēļ šoreiz piedāvājam pīrāga recepti no portāla “Freerecipes.com”.

Sastāvdaļas:

Garozai:

 • 160 g miltu;
 • 1 tējkarote cukura;
 • ½ tējkarotes sāls (nelikt, ja izmanto sāļo sviestu);
 • 110 g sviesta, kas sagriezts 1 cm platos kubiņos.

Pildījumam:

 • 800 g ābolu;
 • 2 ēdamkarotes citronu sulas;
 • 1 ½ tējkarotes sarīvēta citrona miziņas;
 • 100 g cukura;
 • 2 ēdamkarotes kukurūzas miltu;
 • ½ tējkarote kanēļa;
 • ⅛ malta muskatrieksta.

Nobeigumam:

 • 1 olas baltums;
 • 1 tējkarote saldā krējuma;
 • 1 tējkarote cukura;
 • 1 tējkarote sviesta.

Putukrējumam:

 • 120 ml saldā krējuma;
 • 1 ēdamkarote pūdercukura;
 • ¼ tējkarotes vaniļas ekstrakta.

Pagatavošana:

 1. Lai izveidotu mīklu, blenderī ieliek miltus, cukuru un sāli. Pāris reizes piespiež pogu, lai masa nedaudz samaisītos.
 2. Pievieno pusi sviesta (aptuveni 55 g) un piespiež pogu vēl 8 reizes uz 1 sekundi.
 3. Pievieno atlikušo sviestu un atkārto darbību.
 4. Pievieno 2 ēdamkarotes ļoti auksta ūdens. Sajauc vēl dažas reizes.
 5. Turpina palēnām pievienot auksto ūdeni (ne vairāk, kā 3 tējkarotes), visu laiku maisot mīklu, līdz tā neizjūk.
 6. Paņem masu rokās, izveido lodi. Tad to saplacina, ietin pārtikas plēvē un ieliek ledusskapī. Ļauj atpūsties uz 1 stundu.
 7. Kamēr mīkla “atpūšas”, sagriež ābolus šķēlītēs.
 8. Ieliek lielā bļodā, pārlej ar citronu sulu un pārkaisa ar citrona miziņām. Kārtīgi samaisa.
 9. Citā bļodā sajauc cukuru, kukurūzas miltus, kanēli, maltus muskatriekstus un sāli. Pārkaisa pāri āboliem. Samaisa, lai visas ābolu šķēlītes būtu noklātas.
 10. Uzsilda cepeškrāsni līdz 205°C.
 11. Kad stunda pagājusi, no ledusskapja izņem mīklu. Pirms izrullēšanas, to atstāj uz galda aptuveni 5 – 10 minūtes.
 12. Uz galda uzkaisa nedaudz miltu un izrullē mīklu aptuveni 35 cm lielā aplī.
 13. Mīklu ļoti uzmanīgi novieto mīklu uz cepampapīra, kas izklāts uz galda.
 14. Mīklas vidū ievieto ābolus, aptuveni 6 – 8 cm attālumā no malām.
 15. Mīklas malas uzloka uz augšu tā, lai nedaudz nosegtos āboli.
 16. Bļodiņā kopā sajauc olas baltumu un saldo krējumu, ko pārlej pāri mīklai. Ar cukuru pārkaisa ābolus. Tiem āboliem, kas nav apsegti ar mīklu, virsū uzliek nelielus sviesta gabaliņus.
 17. Cep aptuveni 45 – 60 minūtes 205°C. Ja āboli sāk kļūt pārak brūni, tos pārklāj ar folliju.
 18. Pirms pasniegšanas, atdzesē aptuveni 30 minūtes.
 19. Pasniedz kopā ar putukrējumu vai saldējumu.

Lai labi garšo!

"Valmieras ziņas" jautā

Kā jūs ietekmējis energoresursu cenu kāpums?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kafejnīca “Panda Sushi” Valmierā aicina pievienoties komandai kārtīgu, strādīgu un atbildīgu VIRTUVES PALĪGSTRĀDNIEKU - TRAUKU MAZGĀTĀJU Darba vieta: Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras novads. Darbs laika veids un režīms: 3-4 dienas nedēļā – piektdienās, sestdienās un svētdienās no plkst.11:30-12:00 līdz plkst. 21:00-22:00 un pēc vajadzības ceturtdienās no plkst. 16:00 līdz plkst. 21:00-22:00. Darba samaksa: stundas tarifa likme 4.00 EUR/h (bruto). PIENĀKUMI: veikt trauku mazgāšanu (darbs ar trauku mazgājamo mašīnu) un savas darba vietas uzkopšanu atbilstoši sanitārajām un higiēnas prasībāM. PRASĪBAS: Sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Iespēja uzsākt darbu nekavējoties. CV ar norādi “Virtuves palīgstrādnieks Valmierā” sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv Kontakttālrunis uzziņām 26070811. Priecāsimies savā komandā redzēt studentus un pirmspensijas un pensijas vecuma cilvēkus. Sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks aicināti uz pārrunām. Profesija: VIRTUVES DARBINIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Dārza iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-24 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz e-pastu vitalijs@pandasushi.lv, tālr.uzziņām 26070811.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) aicina darbā PSIHOLOGU uz nenoteiktu laiku pilnai darba likmei (30 stundas nedēļā). Ja Tev ir vēlme un Tu spēj: • sniegt psiholoģisku palīdzību izglītojamiem (individuāli un grupā); • veikt izglītojamo psiholoģisko izvērtēšanu un atzinumu sagatavošanu; • aktīvi iesaistīties Iestādes Atbalsta komandas darbā; • konsultēt un izglītot par psiholoģijas jautājumiem Iestādes darbiniekus un izglītojamo vecākus; • kā arī veikt citus pienākumus psihologa amata ietvaros; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam; • atbilstība Bērnu tiesību aizsardzības likuma 72.panta prasībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; spēja analizēt un cieņpilni risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci; • prasmes darbā ar datoru; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • atalgojumu 1032,70 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; • sociālās garantija, darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Profesionālās darbības aprakstu (CV), pieteikuma vēstuli, izglītības dokumenta un citu dokumentu, kas apliecina tiesības veikt psihologa profesionālo darbību, kopijas lūdzam līdz 2022.gada 4.februārim iesniegt e-pastā: vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis informācijai: 28388112. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras Gaujas krasta vidusskola – attīstības centrs (turpmāk – Iestāde) (adrese: Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras novads) aicina darbā ANGĻU VALODAS skolotāju 7.-9.klašu skolēniem uz nenoteiktu laiku 7 stundas nedēļā. Ja Tev ir vēlme: īstenot izglītības programmas apguvi skolēniem ar speciālajām vajadzībām (izglītības programmas kods 21015811) atbilstoši Valsts izglītības standartam; plānot un organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; un ja Tev ir: izglītība un pedagogu profesionālās kompetences pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām; valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; kompetences: pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: atalgojumu 219 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; profesionālās kompetences pilnveides iespējas. Pretendentiem profesionālās darbības aprakstu (CV) un izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt līdz 2022. gada 4.februārim e-pastā vgv@valmiera.edu.lv. Tālrunis uzziņai: 26564092. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SPECIĀLĀS IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Leona Paegles iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-04

Mūsu partneri