Valmieras Ziņas

Ramatas ugunsgrēka likvidācijai svētdien nav bijusi nepieciešamība izmantot helikopterus

Ugunsgrēka likvidācijai, kas izcēlies Mazsalacas novada Ramatas pagasta Saklaura (Oļļas) purvā, svētdien, 5.augustā, nav bijusi nepieciešamība izmantot helikopterus, norādīja Valsts meža dienesta (VMD) pārstāvis Zigmunds Jaunķiķis.

Viņš sacīja, ka patlaban notiek regulāra ugunsgrēku apsekošana un gruzdējumu likvidēšana gan Ramatā, gan Salas novada Gargrodes purvā un Valdgales pagastā.

Vienlaikus Jaunķiķis atzīmēja, ka pašlaik turpinās Salas pagasta ugunsgrēka dzēšana, bet plašāka informācija par katra ugunsgrēka situāciju būs pieejama svētdienas vakarā.

Kā ziņots, purvs Ramatas pagastā aizdedzies otrdien, 31.jūlijā vēlu vakarā. Tā platība tiek lēsta 220 hektāru apmērā.

Mazsalacas novada pašvaldības vadītājs iepriekš aģentūrai LETA pieļāva, ka purva ugunsgrēks Mazsalacas novadā, visticamāk, izcēlies neuzmanīgas rīcības ar uguni dēļ.

Tāpat 1.augustā izcēlās ugunsgrēks Salas novada Gargrodes purvā, kur deg gan purvs, gan mežs. Ugunsgrēks izcēlies 20-30 hektāru apmērā.

Vienlaikus turpinās Valdgales kūdras purva un meža ugunsgrēka dzēšanas darbi. Ugunsgrēks izcēlās 17.jūlija pievakarē un tā platība aplēsta virs 1000 hektāriem. Dzēšanas darbos tika iesaistīts arī Lietuvas bruņoto spēku helikopters, kā arī Baltkrievijas dienestu helikopters, kurš nu jau ir atgriezīsies Baltkrievijā, jo purvā vairs nenotiek degšana ar atklātu liesmu.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri