Valmieras Ziņas

Rada apjukumu kases aparātu reformas lielais “blefs”

Jau kopš 2014.gada Latvijas Tirgotāju asociācija (LTA) norādīja uz aplamu rīcību godprātīgas pirkumu reģistrācijas uzlabošanā. Laikā, kad pasaulē vērojama tehnoloģiju attīstība, Latvijā tiek ieviests tas, kas jau pieder pagātnei – normatīvajā regulējumā dominē tādi “akmens laikmeta” termini kā: fiskālais atmiņas bloks, izejas koda iesniegšana VID, plombēšanas akts, kases ierīces tehniskā pase, u.c. mūsdienām neiedomājamas lietas. Turpretī LTA ir piedāvājusi citas efektīvas un lētas metodes pirkumu uzskaitei, piemēram, virknes kodus.

VID ir pietiekami kompetenta institūcija, un LTA uzsver, ka nav vajadzīgi citi starpnieki kases aparātu sertifikācijai, tā radot iespēju iedzīvoties nezināmiem ierēdņiem un politiķiem. Jānovērš slēptā korupcija, kad speciāli izdomātas shēmas rezultātā ievērojami sadārdzinās sertifikācija. Privāta sertifikācijas sistēma nav nevienā Eiropas valstī, bet tur, kur sertifikācija tiek pieprasīta, to veic tikai valsts institūcijā. Starptautiskās kompānijas KPMG un Ernst & Young saņem tūkstošiem eiro uz iedzīvotāju rēķina, jo tirgotāji spiesti paaugstināt cenas sedzot ar reformu saistītās izmaksas par jauniem kases aparātiem, kas ir visaugstākās Eiropā.

Tagad apstiprinājies, ka visa dārgā sertifikācija ir bezjēdzīga procedūra, jo jebkurā gadījumā VID ir iestāde, kas pieņem gala lēmumu par kases aparātu atbilstību. Tā, piemēram, VID, izvērtējot KPMG un Ernst & Young sertificētos kases aparātus, konstatējis neatbilstību tehniskajām prasībām kases aparātiem CHD 3030, CHD 3050U un CHD 3850. Pusgadu šie modeļi ir tirgoti klientiem, jo bija izgājuši sertifikāciju un reģistrēti VID jau 14000 ierīču.

Pēdējā laikā LTA pienācis milzīgs skaits vēstuļu, kurās uzņēmēji pauž neizpratni un bažas, uzdod jautājumus, kā rīkoties. LTA prezidents Henriks Danusēvičs stāsta:

“Vēstules saņemam ne tikai asociācijā, bet uzņēmēji raksta arī tām politiskajām partijām, kas nav piedalījušās jauno kases aparātu noteikumu izstrādāšanā. Tirgotāju sūdzības sasniegušas pat Valsts prezidentu.”

Uzņēmēju vidū valda apjukums, neziņa kā rīkoties. Kāds tirdzniecības uzņēmums vasarā atvēra jaunu veikalu un nopirka piedāvājumā esošu kases aparātu ar solījumu, ka viss atbilst MK prasībām un divu nedēļu laikā tas būšot sertificēts, bet tas nav noticis līdz pat šodienai. Citā veikalā nav varēts nomainīt veco iekārtu uz hibrīdkases aparātu, jo nav kases aparātu apkalpojošo dienestu piedāvājumā atbilstošu kases aparātu. Tikmēr VID tematiskajās pārbaudēs norāda, ka veikalā ir NEATĻAUTI kases aparāti un aizdomīgi mazas algas. VID piedāvā pirkt nedaudzās sertificētās ierīces, bet, piemēram, grāmatu veikalam neder tas aparāts, ko lieto degvielas uzpildes stacijas vai restorāni.

LTA vairākkārt vērsusies valdībā ar priekšilikumu grozīt noteikto kārtību, taču tā uzskata, ka mazo uzņēmēju un pircēju intereses ir otršķirīgas un nav nopietni risināmas. Ceram, ka situācija mainīsies pēc LTA un citu tirgotāju organizāciju rītdien paredzētās tikšanās ar finanšu ministri Danu Reiznieci-Ozolu.

 

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

ReTV Ziņu dienests aicina darbā ŽURNĀLISTU/-I Ja esi gatavs mesties izaicinājumos un kļūt par žurnālistu vienā no straujāk augošajiem Ziņu dienestiem, pievienojies ReTV komandai! Darba pienākumi: • Raidījumu un sižetu veidošana – informācijas meklēšana un informācijas avotu pārbaude, dalība filmēšanas procesā, montāžas plāna veidošana un dalība montāžas procesā, sižeta/raidījuma iesniegšana vadītājiem; • Radošu ideju ģenerēšana un ieteikumu iesniegšana producentam; • Sekot aktualitātēm politikā, kultūrā, ekonomikā un sabiedrībā. Nepieciešams: • Izpratne par TV nozares specifiku; • Teicamas komunikācijas, analītikas un argumentācijas prasmes; • Teicamas laika plānošanas prasmes un atbildība par padarīto; • Labas latviešu valodas zināšanas. Piedāvājam: • Profesionālo un personīgo attīstību; • Iespēju patstāvīgi plānot savu darba laiku; • Draudzīgu un atsaucīgu kolektīvu; • Algu EUR 600-1200 (bruto) – atkarībā no padarītā apjoma; • Darba vietu Valmierā. Ja vēlies pievienoties ReTV Ziņu dienestam, sūti savu CV un motivētu pieteikumu līdz 20.maijam uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv ar norādi "Žurnālista vakance". Profesija: ŽURNĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Purva iela 12A, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Mediji / Sabiedriskās attiecības Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-05-20 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: elina.leimane@retv.lv

Mūsu partneri