Valmieras Ziņas

Projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” noslēguma konferencē Ventspils un Valmiera dalās pieredzē par ieviestajām inovācijām pilsētu attīstībā

Lasīšanas laiks: 3 min

Piesaistot 5 miljonus Eiropas Reģionālā fonda finansējuma, 3 gadu garumā Valmierā un Ventspilī ir bijusi iespēja īstenot dažādas pilsētu attīstībai būtiskas inovācijas jaunu darba vietu radīšanai, izglītības piedāvājuma pilnveidei, talantu un investīciju piesaistei.

13.oktobrī notika projekta “Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas” noslēguma konference, kurā Valmieras un Ventspils pārstāvji dalījās pieredzē par īstenotajām aktivitātēm, sasniegtajiem rezultātiem un gūtajām atziņām.

Atklājot konferenci UIA programmas direktors Tim Caulfield atzina, ka arī programmas ietvaros šis ir bijis unikāls projekts, jo sadarbojušās 2 pilsētas ar tik lielu savstarpējo attālumu. Tas, vērtējot projekta iesniegumu radījis nelielas bažas, bet īstenotās aktivitātes un sasniegtie rezultāti ir patiešām iespaidīgi, kas noteikti nostāda šīs divas Latvijas pilsētas līdzās daudz lielākām Eiropas pilsētām.

Ventspils valstspilsētas pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Vītoliņš: “Esam ļoti gandarīti, ka mūsu projekts tika izvēlēts tik sīvā konkurencē, kā vienīgais Baltijas valstīs Eiropas Komisijas “Pilsētu inovatīvo darbību programma” ietvaros. Šis projekts ir bijis īpašs ar ciešo sadarbību starp kopumā 10 partneriem no pašvaldībām, izglītības iestādēm, biznesa atbalsta organizācijām un komersantiem. Daudzveidīgas aktivitātes ir īstenotas ar mērķi vietējā ekonomikā radīt jaunas darba vietas un attīstīt prasmes, kas nepieciešamas šodienas un nākotnes darba tirgū.”

Īstenotais projekts ir parādījis, ka, lai mazinātu cilvēku aizplūšanu no Latvijas reģioniem ir nepieciešams komplekss aktivitāšu kopums, kas ietver savstarpēji koordinētas darbības starp pašvaldības īstenoto politiku, izglītības piedāvājumu konkrētajā teritorijā un uzņēmējdarbības vidi. Pilsētām nemitīgi jāmeklē jauni  risinājumi, lai sekmīgi attīstītos un nodrošinātu saviem iedzīvotājiem augstu dzīves kvalitāti.

Valmieras novada pašvaldības priekšsēdētājs Jānis Baiks norādīja: “Pateicoties šim projektam pilsētā esam izmēģinājuši un testējuši dažādas inovācijas un raduši tieši Valmierai piemērotākos risinājumus, kas ne vienmēr ir iespējams pamatbudžeta ietvaros, jo jārisina daudz saimnieciskas vajadzības. Svarīgi ir bijis radīt  iespējas cilvēkiem darboties un attīstīt savas idejas šeit uz vietas, tāpēc īpašs prieks par projekta ietvaros izveidoto koprades darbnīcu “DARE”, kur ikviens iedzīvotājs un uzņēmējs var izstrādāt jaunus prototipus ar modernām iekārtām.”

Projekta rezultātā sniegts karjeras attīstības atbalsts vairāk kā 500 jauniešiem, izveidota platforma LIVIN Ventspils ar kuras palīdzību pilsētai piesaistīti vairāk kā 100 speciālisti, izveidota progresīva jauniešu karjeras konsultēšanas un vasaras nodarbinātības programma, kas sasaistīta ar vietējā tirgus vajadzībām un nākotnes profesijām, kuru izmantojuši vairāk kā 400 jaunieši. Piesaistīti  16 jauni investori un pārkvalificēti vairāk kā 200 cilvēki. Būtiski stiprinātas pilsētās esošās augstskolas un tehnikumi, ieviešot jaunas izglītības tehnoloģijas un inovācijas dažādās studiju programmās. 17 komersanti saņēmusi atbalstu inovāciju ieviešanai savos uzņēmumos. Izglītībā radīti vairāki risinājumi, kas tiek un tiks izmantoti tālu pāri abu pilsētu robežām, kā, piemēram,  informatīvs resurss karjerasmateriali.lv un digitālais karjeras portfolio. Un tie ir tikai daži no projekta sasniegtajiem rezultātiem, kas bijis iespējams pateicoties piesaistītajam finansējumam un kvalitatīvajam partnerības darbam.

Noslēguma konferencē piedalījās 213 dalībnieku, no tiem pašvaldību pārstāvji, izglītības jomas eksperti, darba devēju un biznesa attīstības organizāciju pārstāvji, kā arī ministriju un valsts aģentūru speciālisti.

Noslēguma konferenci var noskatīties: https://www.facebook.com/watch/live/?ref=watch_permalink&v=243249334437958 un vairāk par projektu https://www.ventspils.lv/lat/investicijas_un_projekti/nextgen_microcities/

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas “Pilsētu inovatīvās darbības” iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

 

Palīgstrādniece/ Palīgstrādnieks kokapstrādē BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts • Palīgdarbs pie kokmateriālu iekārtām, kokmateriāla apstrādi: materiāla uzlikšana uz iekārtas padošanas līnijas, materiāla šķirošana pēc kvalitātes prasībām, materiāla marķēšana, materiāla pakošana. • Darba procesi ir automatizēti ar liftu pacelšanas iekārtām, kas nodrošina ērtu un vieglu materiāla padošanas un pakošanas procesu. • Darba specifiku raksturo vienveidīgas, vieglas, bet intensīvas roku kustības. Prasības kandidātiem: • Pareiza un precīza ražošanas uzdevumu izpilde; • Darbs komandā; • Izteikta lojalitātes, kārtības un pienākuma sajūta. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Uzņēmums piedāvā: • Darba veikšanai nepieciešamo apmācību. • Atalgojums no 1143 EUR bruto. Atalgojumu nosaka ieguldītā darba intensitāte noteiktā apjoma sasniegšanai un lojalitāte pret uzņēmumu. • Veselības apdrošināšanu. • Izaugsmes iespējas attiecīgi ieguldītajam darbam un sasniegtajam rezultātam, kā arī lojalitātei un attieksmei pret darba uzdevumiem. Informācija par darba sludinājumu Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļu pagasts, Beverīnas novads, LV-4245 Darba amata apraksts: pilna slodze, pastāvīgs darbinieks Darba laiks: 8:00-17:00, iespējams periodisks maiņu darbs 10 vakances Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 10 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Pamatizglītība

Autokāra vadītājs /-a BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Darbs ar autoiekrāvēju uzņēmuma teritorijā. - Materiāla iekraušana un izkraušana no kravas mašīnām un jūras konteineriem, materiāla iekraušana un izkraušana kaltī. - Sekmīga materiāla pārvietošana, nogādāšana uz ražošanas un glabāšanas vietām. - Nodrošināt drošu materiāla pārvietošanu un novietošanu, neapdraudot cilvēkus un materiālās vērtības. - Sekot līdz un uzturēt autoiekrāvēju labā tehniskā stāvoklī un par tehniskajām neatbilstībām nekavējoties ziņot mehāniķim. Prasības kandidātiem: Uzņēmums piedāvā apmācības iespējas; Darba izpildes disciplīna; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t.: 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: AUTOKRĀVĒJA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Kokapstrādes operatori /-es BEST WOOD EUROPE, SIA Darba apraksts: - Noteikt izmantojamo iekārtu parametrus un atbilstoši noregulēt. - Pārzināt iekārtā notiekošos procesus, mainīt tos un sekot procesu pareizai norisei. - Vadīt iekārtas un rūpēties par to apkopi. - Uzstādīt, nomainīt un regulēt nažus, zāģus, urbjus vai griezējgalviņas. - Sekot līdz, lai materiāla apstrāde notiek bez sarežģījumiem un saskaņā ar darba uzdevumiem. - Koordinēt palīgstrādnieka darbu pie kokapstrādes iekārtām. - Nodrošināt materiāla atbilstību ražošanas pasūtījuma prasībām pēc pārstrādes procesa. Prasības kandidātiem: Pieredze kokapstrādē un zināšanas par tehnoloģisko apstrādes procesu; Precizitāte un augsta atbildības sajūta; Spēja strādāt komandā. Nepieciešams sadarbspējīgs Covid-19 sertifikāts. Atrašanās vieta: “Zālītes”, Brenguļi, Beverīnas novads, LV-4245. Darba laiks: 8:00-17:00. Alga: no 500 - 1200 EUR (BRUTO), atbilstoši paveiktā darba daudzumam un kvalitātei. Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri būs tikuši 2.atlases kārtā. Profesija: KOKAPSTRĀDES IEKĀRTU OPERATORS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Zālītes, Brenguļu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-02-14 Kontaktpersona: Kontaktinformācija: e-pasts bwe@bwe.lv, mob.t. 29529902. Izglītības līmenis: Profesionālā vidējā izglītība

Mūsu partneri