Valmieras Ziņas

Prezentē ideju par informācijas un komunikācijas tehnoloģijas centra būvniecību Valmierā

Lasīšanas laiks: 5 min

Trešdien, 6.februārī, publiskās apspriešanas ietvaros notika prezentācija par būvniecības ieceri “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas centrs Ziloņu ielā 11, Valmierā”.

Būvniecības ieceres ierosinātājs ir SIA “120”. Uzņēmuma pārstāvis Jānis Kurts informēja, ka ideja par centra izveidi radusies, jo Valmierā darbojas vairāki informācijas tehnoloģiju uzņēmumi, taču pilsētā trūkst piemērotu telpu to attīstībai. “Man pieder vairākas IT kompānijas, esmu runājis ar citu kompāniju īpašniekiem, un esam nonākuši pie secinājuma, ka pilsētā ir nepieciešams vienots centrs ar plašu IT specializāciju, kurā uzņēmumi, savstarpēji sadarbojoties, varētu radīt jaunus augstas pievienotās vērtības produktus,” ideju skaidroja J.Kurts.

Idejas autors uzsvēra, ka IT jomas galvenais resurss ir cilvēki un to intelektuālais potenciāls, tādēļ ir nepieciešams nodrošināt mūsdienīgu vidi jaunajiem speciālistiem, kuriem ir visai augstas prasības pret darba devējiem. “Ne velti “Google”, “Facebook” un citas lielās IT kompānijas iegulda lielus līdzekļus savos birojos, lai darbinieki justos apmierināti un būtu produktīvi.

IT jomā galvenais aktīvs ir cilvēki, kas ar savu intelektu ražo produktus. Cik labi jūtas darbinieki savā darbavietā, tik labus produktus viņi spēj saražot. Lai IT uzņēmumi piesaistītu un noturētu darbiniekus tepat Valmierā, mums ir jārada atbilstoša darba vide,”

centra būvniecības nepieciešamību pamato J.Kurts. Viņš arī atklāj, ka vairākas IT kompānijas no Rīgas jau ir izrādījušas interesi par projektu un būtu gatavas atvērt šeit savas filiāles. Kopumā centrā būs darbavietas ap 100 cilvēkiem.

Kā vēl vienu modernās ēkas funkciju Jānis Kurts minēja Vidzemē pirmā datu centra izveidi. IT kompānijām un arī daudziem citiem uzņēmumiem droša datu uzglabāšana ir kritiski svarīga biznesa pastāvēšanai. Pašlaik uzņēmumi risina šo jautājumu, izmantojot datu centrus Rīgā vai ārzemēs, taču sava datu centra izveide Valmierā sniegtu vairākas priekšrocības.

Idejas autors centru saredz arī kā IT nozares krustpunktu, kur bizness tiekas ar izglītības jomu. Centrs varēs nodrošināt kvalitatīvas prakses vietas Vidzemes Augstskolas studentiem un Valmieras tehnikuma audzēkņiem. Līdz ar to pilsēta varētu kļūt pašpietiekama IT jomā, nodrošinot izglītību, sākot ar robotikas nodarbībām bērnudārzos līdz pat IT inženieru sagatavošanai tehnikumā un augstskolā. Attīstoties IT nozares uzņēmumiem, tepat Valmierā tiks radītas arvien vairāk jaunas darbavietas un taps jauni, inovatīvi produkti eksportam.

Jānis Kurts uzsvēra, ka ražošana IT jomā neprasa dzelzceļa līnijas un ostas. Ir nepieciešams tikai jaudīgs datu kabelis un mājīgs birojs, lai taptu jauni produkti ar augstu pievienoto vērtību. Ražošanas procesā netiek izmantoti vidi piesārņojošas vielas un nerodas trokšņi. Līdz ar to ražotne ir videi draudzīga un tā var atrasties pilsētas centrā.

Kā būtisku papildu vērtību idejas autors minēja vides sakārtošanu, jo ēka Ziloņu ielā 11 ir atzīta par vidi degradējošu. Viņš ir pārliecināts, ka jaunā ēka būs objekts, ar ko Valmiera varēs lepoties un tas kalpos par pilsētas jauno vizītkarti. Jānis Kurts arī norādīja, ka Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas centra projekts top, saskaņojot to ar pašvaldības iecerēto Ziloņu ielas attīstības projektu.

Jānis Kurts arī uzsvēra, ka šī ir tikai ieceres prezentācija.

“Ir daudz lietām jānotiek un jāsakrīt, lai mēs varētu šo ideju novest līdz realizācijai. Ja izdosies piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, pēc pusotra vai diviem gadiem varētu sākties būvniecība. Ja neizdosies iegūt līdzfinansējumu šajā projektā, mēs piedalīsimies nākamajos, jo mums šī ēka jebkurā gadījumā ir nepieciešama,”

sacīja idejas autors.

Ēkas arhitekts Jānis Zirnis pastāstīja, ka objektu plānots būvēt Dzirnavu ezeriņa krastā starp Ziloņu un Ozolu ielu. Ēkai būs pieci stāvi no ezeriņa puses, bet no kultūras centra puses viens spārns būs divstāvīgs, bet otrs – trijos stāvos. Plānotais ēkas augstums būs 18,7 metri.

“Laikam ejot, Valmieras tēls mainās, tas kļūst dinamiskāks, tāpēc mūsu konceptuālais redzējums paredz pilsētvidi papildināt ar mūsdienīgu arhitektūru, akcentējot tās mainīgo dabu un saspēli ar esošās arhitektūras raksturu. Objekta arhitektoniskais piegājiens ir risināts formas vienkāršībā un funkcionālismā, lai tā būtu viegli uztverama un saprotama. Ēkas vizuālais tēls projektēts, izmantojot stikla konstrukcijas, kas savstarpēji mijiedarbojas ar Dzirnavu ezeriņa ūdeņiem, papildinot kultūrvēsturisko apbūvi un ainavu kopumā,” projekta koncepciju skaidroja arhitekts.

Piekļuve ēkai plānota no Ziloņu un Ozolu ielas puses. Ziloņu iela tiks izmantota tikai tehniskā transporta piekļuvei, savukārt darbinieki un klienti izmantos Ozolu ielu, kuras galā paredzēts izbūvēt automašīnu stāvlaukumu.

Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītājs Gints Bērtiņš komentēja:

“Pašvaldība vērtē pozitīvi šo iniciatīvu, jo uzņēmējdarbības attīstība ir mūsu prioritāte. IT joma ir daudzsološa, ar lielu attīstības potenciālu. Pašvaldība atbalsta ieceres, kas rada jaunas darbavietas un attīsta produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu pilsētā.

Lai gan plānotā ēka paredzēta ražošanai, tajā tiks radīti produkti, izmantojot intelektuālo resursu, neradot trokšņus un piesārņojumu. Īstenojot projektu, tiks sakārtota teritorija, kurai pašlaik ir vidi degradējoša objekta statuss. Pašvaldībai nav iebildumu, ja uzņēmīgs cilvēks vēlas sakārtot šo teritoriju un uzbūvēt kaut ko skaistu, ar ko pilsēta varēs lepoties.”

G.Bērtiņš norādīja, ka pašvaldība projekta īstenošanu varētu atbalstīt, sakārtojot ap to infrastruktūru, piemēram, rekonstruējot Ozolu ielu un paplašinot stāvlaukumu pie kultūras centra. Savukārt plānojot Ziloņu ielas rekonstrukciju, tiek ņemts vērā arī Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas centra projekts, lai abi objekti organiski iekļautos pilsētvidē. Pašvaldības pārstāvis informēja, ka topošajā Ziloņu ielas rekonstrukcijas projektā plānots šo teritoriju vairāk sasaistīt ar teātri, iemūžinot Oļģerta Krodera piemiņu, izveidojot dažādus vides objektus un pastaigu vietu, kā arī pilnībā slēdzot to autotransportam.

Jāpiebilst, ka būvniecības ieceres publiskā apspriešana turpināsies līdz 28.februārim. Valmieras pilsētas pašvaldības ēkas 1.stāva vestibilā, Lāčplēša ielā 2 var iepazīties ar plānotā objekta vizualizācijām un aprakstiem, kā arī iesniegt savu atsauksmi.

Būvniecības iecere

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā Pašvaldības administrācijas Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā BIROJA ADMINISTRATORU Strenču apvienības pārvaldē (turpmāk – Apvienība) (uz nenoteiktu laiku). Ja Tev ir vēlme: • veikt dokumentu un arhīva pārvaldību Apvienībā, sniegt konsultācijas Apvienības darbiniekiem dokumentu pārvaldības jautājumos; • īstenot biroja administrēšanas funkcijas, nodrošinot Apvienības pārvaldes vadītāja darbu; • konsultēt apmeklētājus sniedzot vispārēju informāciju par Pašvaldības un Apvienības sniegtajiem pakalpojumiem, to saņemšanas kārtību, procedūru un nepieciešamajiem dokumentiem; un ja Tev ir: • augstākā izglītība; • vismaz trīs gadu darba pieredze dokumentu pārvaldības jomā tiks uzskatīta par priekšrocību; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī; • labas datorprasmes, prasme strādāt ar MS Office programmām un biroja tehniku; • kompetences: labas komunikācijas prasmes, spēja strādāt gan individuāli, gan komandā, profesionāla attieksme pret darba pienākumiem; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; Mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • stabilu atalgojumu (atbilstoši 9.mēnešalgu grupai no 890 EUR līdz 955 EUR un darbinieka individuālajam novērtējumam); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam • profesionālās pilnveidošanās iespējas. Pieteikuma vēstuli, CV un augstākās izglītības dokumenta kopijas var iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv, vai personīgi Pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā adrese: Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Biroja administrators” līdz 2022.gada 27.janvārim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: BIROJA ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valkas iela 16, Strenči, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-27 Kontaktpersona: CV, motivācijas vēst. un izgl.dok.kopiju sūtīt uz personals@valmierasnovads.lv, t. 64207148. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

 izsludina konkursu uz vakanto DATORSPECIĀLISTA amatu (0,8 slodze) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs, vai pēdējo kursu students; labas latviešu un angļu valodas zināšanas; augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas un sadarbības spējas; prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, vēlme apgūt jaunas prasmes un papildināt savas zināšanas; analītiska domāšana, iniciatīva; sadarbspējīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts. Galvenie pienākumi: nodrošināt IT atbalstu; veikt datortehnikas un aprīkojuma uzturēšanu, tehnisko apkopi un remontu, kā arī programmatūras atjaunināšanu; veikt audio, foto un video tehnikas izsniegšanu, uzturēšanu un apkopi; E-mācību vides sistēmas lietotāju atbalsts (Moodle). Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu; sociālās garantijas; garantētu atalgojumu par padarīto darbu (768.00 EUR pirms nodokļu nomaksas); papildu atalgojumu projektos vai akadēmiskajā darbā (0,2 slodze) pēc iespējām un intereses. Interesentiem līdz 2022.gada 23.janvārim sūtīt motivācijas vēstuli un CV ViA juristei-personāla speciālistei (adrese: Valmiera, Cēsu iela 4, LV-4201, kabinets Nr.C204 vai e-pasts: agrita.somase@va.lv) ar norādi „Datorspeciālista vakancei”. Profesija: DATORSISTĒMU TEHNIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-23 Kontaktpersona: Sūtīt CV un motivācijas vēstuli ar amata norādi uz agrita.somase@va.lv, t. 26186555. Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Mūsu partneri