Valmieras Ziņas

Prezentē ideju par informācijas un komunikācijas tehnoloģijas centra būvniecību Valmierā

Trešdien, 6.februārī, publiskās apspriešanas ietvaros notika prezentācija par būvniecības ieceri “Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas centrs Ziloņu ielā 11, Valmierā”.

Būvniecības ieceres ierosinātājs ir SIA “120”. Uzņēmuma pārstāvis Jānis Kurts informēja, ka ideja par centra izveidi radusies, jo Valmierā darbojas vairāki informācijas tehnoloģiju uzņēmumi, taču pilsētā trūkst piemērotu telpu to attīstībai. “Man pieder vairākas IT kompānijas, esmu runājis ar citu kompāniju īpašniekiem, un esam nonākuši pie secinājuma, ka pilsētā ir nepieciešams vienots centrs ar plašu IT specializāciju, kurā uzņēmumi, savstarpēji sadarbojoties, varētu radīt jaunus augstas pievienotās vērtības produktus,” ideju skaidroja J.Kurts.

Idejas autors uzsvēra, ka IT jomas galvenais resurss ir cilvēki un to intelektuālais potenciāls, tādēļ ir nepieciešams nodrošināt mūsdienīgu vidi jaunajiem speciālistiem, kuriem ir visai augstas prasības pret darba devējiem. “Ne velti “Google”, “Facebook” un citas lielās IT kompānijas iegulda lielus līdzekļus savos birojos, lai darbinieki justos apmierināti un būtu produktīvi.

IT jomā galvenais aktīvs ir cilvēki, kas ar savu intelektu ražo produktus. Cik labi jūtas darbinieki savā darbavietā, tik labus produktus viņi spēj saražot. Lai IT uzņēmumi piesaistītu un noturētu darbiniekus tepat Valmierā, mums ir jārada atbilstoša darba vide,”

centra būvniecības nepieciešamību pamato J.Kurts. Viņš arī atklāj, ka vairākas IT kompānijas no Rīgas jau ir izrādījušas interesi par projektu un būtu gatavas atvērt šeit savas filiāles. Kopumā centrā būs darbavietas ap 100 cilvēkiem.

Kā vēl vienu modernās ēkas funkciju Jānis Kurts minēja Vidzemē pirmā datu centra izveidi. IT kompānijām un arī daudziem citiem uzņēmumiem droša datu uzglabāšana ir kritiski svarīga biznesa pastāvēšanai. Pašlaik uzņēmumi risina šo jautājumu, izmantojot datu centrus Rīgā vai ārzemēs, taču sava datu centra izveide Valmierā sniegtu vairākas priekšrocības.

Idejas autors centru saredz arī kā IT nozares krustpunktu, kur bizness tiekas ar izglītības jomu. Centrs varēs nodrošināt kvalitatīvas prakses vietas Vidzemes Augstskolas studentiem un Valmieras tehnikuma audzēkņiem. Līdz ar to pilsēta varētu kļūt pašpietiekama IT jomā, nodrošinot izglītību, sākot ar robotikas nodarbībām bērnudārzos līdz pat IT inženieru sagatavošanai tehnikumā un augstskolā. Attīstoties IT nozares uzņēmumiem, tepat Valmierā tiks radītas arvien vairāk jaunas darbavietas un taps jauni, inovatīvi produkti eksportam.

Jānis Kurts uzsvēra, ka ražošana IT jomā neprasa dzelzceļa līnijas un ostas. Ir nepieciešams tikai jaudīgs datu kabelis un mājīgs birojs, lai taptu jauni produkti ar augstu pievienoto vērtību. Ražošanas procesā netiek izmantoti vidi piesārņojošas vielas un nerodas trokšņi. Līdz ar to ražotne ir videi draudzīga un tā var atrasties pilsētas centrā.

Kā būtisku papildu vērtību idejas autors minēja vides sakārtošanu, jo ēka Ziloņu ielā 11 ir atzīta par vidi degradējošu. Viņš ir pārliecināts, ka jaunā ēka būs objekts, ar ko Valmiera varēs lepoties un tas kalpos par pilsētas jauno vizītkarti. Jānis Kurts arī norādīja, ka Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas centra projekts top, saskaņojot to ar pašvaldības iecerēto Ziloņu ielas attīstības projektu.

Jānis Kurts arī uzsvēra, ka šī ir tikai ieceres prezentācija.

“Ir daudz lietām jānotiek un jāsakrīt, lai mēs varētu šo ideju novest līdz realizācijai. Ja izdosies piesaistīt Eiropas Savienības fondu līdzfinansējumu, pēc pusotra vai diviem gadiem varētu sākties būvniecība. Ja neizdosies iegūt līdzfinansējumu šajā projektā, mēs piedalīsimies nākamajos, jo mums šī ēka jebkurā gadījumā ir nepieciešama,”

sacīja idejas autors.

Ēkas arhitekts Jānis Zirnis pastāstīja, ka objektu plānots būvēt Dzirnavu ezeriņa krastā starp Ziloņu un Ozolu ielu. Ēkai būs pieci stāvi no ezeriņa puses, bet no kultūras centra puses viens spārns būs divstāvīgs, bet otrs – trijos stāvos. Plānotais ēkas augstums būs 18,7 metri.

“Laikam ejot, Valmieras tēls mainās, tas kļūst dinamiskāks, tāpēc mūsu konceptuālais redzējums paredz pilsētvidi papildināt ar mūsdienīgu arhitektūru, akcentējot tās mainīgo dabu un saspēli ar esošās arhitektūras raksturu. Objekta arhitektoniskais piegājiens ir risināts formas vienkāršībā un funkcionālismā, lai tā būtu viegli uztverama un saprotama. Ēkas vizuālais tēls projektēts, izmantojot stikla konstrukcijas, kas savstarpēji mijiedarbojas ar Dzirnavu ezeriņa ūdeņiem, papildinot kultūrvēsturisko apbūvi un ainavu kopumā,” projekta koncepciju skaidroja arhitekts.

Piekļuve ēkai plānota no Ziloņu un Ozolu ielas puses. Ziloņu iela tiks izmantota tikai tehniskā transporta piekļuvei, savukārt darbinieki un klienti izmantos Ozolu ielu, kuras galā paredzēts izbūvēt automašīnu stāvlaukumu.

Valmieras pilsētas pašvaldības Attīstības pārvaldes vadītājs Gints Bērtiņš komentēja:

“Pašvaldība vērtē pozitīvi šo iniciatīvu, jo uzņēmējdarbības attīstība ir mūsu prioritāte. IT joma ir daudzsološa, ar lielu attīstības potenciālu. Pašvaldība atbalsta ieceres, kas rada jaunas darbavietas un attīsta produktu ar augstu pievienoto vērtību ražošanu pilsētā.

Lai gan plānotā ēka paredzēta ražošanai, tajā tiks radīti produkti, izmantojot intelektuālo resursu, neradot trokšņus un piesārņojumu. Īstenojot projektu, tiks sakārtota teritorija, kurai pašlaik ir vidi degradējoša objekta statuss. Pašvaldībai nav iebildumu, ja uzņēmīgs cilvēks vēlas sakārtot šo teritoriju un uzbūvēt kaut ko skaistu, ar ko pilsēta varēs lepoties.”

G.Bērtiņš norādīja, ka pašvaldība projekta īstenošanu varētu atbalstīt, sakārtojot ap to infrastruktūru, piemēram, rekonstruējot Ozolu ielu un paplašinot stāvlaukumu pie kultūras centra. Savukārt plānojot Ziloņu ielas rekonstrukciju, tiek ņemts vērā arī Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas centra projekts, lai abi objekti organiski iekļautos pilsētvidē. Pašvaldības pārstāvis informēja, ka topošajā Ziloņu ielas rekonstrukcijas projektā plānots šo teritoriju vairāk sasaistīt ar teātri, iemūžinot Oļģerta Krodera piemiņu, izveidojot dažādus vides objektus un pastaigu vietu, kā arī pilnībā slēdzot to autotransportam.

Jāpiebilst, ka būvniecības ieceres publiskā apspriešana turpināsies līdz 28.februārim. Valmieras pilsētas pašvaldības ēkas 1.stāva vestibilā, Lāčplēša ielā 2 var iepazīties ar plānotā objekta vizualizācijām un aprakstiem, kā arī iesniegt savu atsauksmi.

Būvniecības iecere

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā nepieciešams izveidot iekštelpu bērnu rotaļu laukumu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Darbinieku darba tiesiskās attiecības regulē Darba likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem amatam nepieciešama augstākā medicīniskā izglītība – sertificēts ārsts specialitātē; latviešu valodu zināšanas C līmeņa 2. pakāpē; veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 10.03.2009. noteikumi Nr.219 "Kārtība, kādā veicama obligātā veselības pārbaude"); datorprasmes; labas komunikācijas prasmes; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu, darba samaksa norādīta par pilnu slodzi; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 28 kalendāra dienas; papildatvaļinājums – ja darbs saistīts ar īpašu risku – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir trīs vai vairāki bērni vecumā līdz 16 gadiem vai bērns invalīds līdz 18 gadu vecumam – 3 darba dienas; papildatvaļinājums – ja aprūpē ir mazāk par trim bērniem vecumā līdz 14 gadiem - ne mazāk par vienu darba dienu; veselības apdrošināšana; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: PSIHIATRS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-10-31 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (bakalaura grāds)

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv,  valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amatam nepieciešama augstākā izglītība – augstākās izglītības diploms par akreditētas bakalaura studiju programmas un akreditētas maģistra studiju programmas psiholoģijā apguvi vismaz 200 kredītpunktu apjomā, turklāt vismaz viena no šīm programmām ir profesionālā studiju programma; latviešu valodas zināšanas C līmeņa 2. pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta. labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības amata pienākumu veikšanai; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS VECĀKAIS INSPEKTORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Augstākā izglītība (maģistra grāds)

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir Tieslietu ministrijas padotībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas īsteno valsts politiku apcietinājuma kā drošības līdzekļa un brīvības atņemšanas kā kriminālsoda izpildes jomā. Amatpersona ir persona ar atbilstošu profesionālo izglītību, kvalifikāciju un speciālo dienesta pakāpi, kura devusi zvērestu un dienē Pārvaldē. Amatpersonas tiesības un pienākumus nosaka Ieslodzījuma vietu pārvaldes likums un Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likums. CV un motivācijas vēstuli sūtīt – ievp@ievp.gov.lv , valmieras.cietums@ievp.gov.lv Prasības kandidātiem Atbilstība Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu ar speciālajām dienesta pakāpēm dienesta gaitas likumā noteiktajām prasībām: ir Latvijas pilsonis; vecums no 18 līdz 40 gadiem; amatam nepieciešama vismaz vidējā izglītība un izglītība civilās un militārās aizsardzības izglītības tematiskajā jomā; latviešu valodas zināšanas vismaz B līmeņa 1.pakāpē; fiziskā sagatavotība atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 28.05.2013. noteikumi Nr.288 "Fiziskās sagatavotības prasības Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm"); veselības stāvoklis un psiholoģiskās īpašības atbilst Ministru kabineta noteiktajām prasībām (Ministru kabineta 21.11.2006. noteikumi Nr.970 "Noteikumi par Iekšlietu ministrijas sistēmas iestāžu un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonām ar speciālajām dienesta pakāpēm un amatpersonu amata kandidātiem nepieciešamo veselības stāvokli un psiholoģiskajām īpašībām un veselības stāvokļa un psiholoģisko īpašību pārbaudes kārtību"); nav sodīts par tīšu noziedzīgu nodarījumu – neatkarīgi no sodāmības dzēšanas vai noņemšanas; nav notiesāts par tīšu noziedzīgu nodarījumu, atbrīvojot no soda; nav saukts pie kriminālatbildības par tīša noziedzīga nodarījuma izdarīšanu, izņemot gadījumu, kad amatpersona ir saukta pie kriminālatbildības, bet kriminālprocess pret to izbeigts uz reabilitējoša pamata; nav atzīts par rīcībnespējīgu likumā noteiktajā kārtībā; nav atvaļinātas no dienesta Iekšlietu ministrijas sistēmā vai Ieslodzījuma vietu pārvaldē sakarā ar to, ka tām piemērots disciplinārsods – atvaļināšana no dienesta. labas komunikācijas prasmes, augsta psiholoģiskā noturība; spēja strādāt kā komandā, tā arī individuāli. Iestāde piedāvā Stabilu atalgojumu; Profesionālās izaugsmes un attīstības iespējas; Apmācības amata pienākumu veikšanai; Sociālās garantijas: ikgadējais apmaksātais atvaļinājums – 30 kalendāra dienas, pēc katriem pieciem izdienas gadiem ikgadējo apmaksāto atvaļinājumu pagarina par trim kalendāra dienām; apmaksātus veselības aprūpes pakalpojumus; pabalsts sakarā ar ģimenes locekļa vai apgādājamā nāvi; pabalstu līdz 50 procentiem no mēnešalgas vienu reizi kalendāra gadā, aizejot ikgadējā apmaksātajā atvaļinājumā; nelaimes gadījuma pabalsts; speciālo medicīniski optisko redzes korekcijas līdzekļu (briļļu lēcu) iegādes izdevumus kompensēšana līdz 50,00 EUR apmērā. Profesija: IESLODZĪJUMA VIETAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Dzirnavu iela 32, Valmiermuiža, Valmieras pag., Burtnieku nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 3 Aktuāla līdz: 2019-11-30 Kontaktpersona: CV nosūtīšanai: ievp@ievp.gov.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri