Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas ’’Nedēļas viesis’’ – Sandra Vējiņa

Lasīšanas laiks: 5 min

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir valsts iestāde, kas veic ugunsdrošības un ugunsdzēsības, kā arī citas glābšanas darbu funkcijas. VUGD veic arī sabiedrības izglītošanu un apmācības ugunsdrošības jautājumos.

Lai gan VUGD funkcijas un pienākumi reti kuram ir sveši, šī ir profesija kuru bieži novērtējam nepietiekami vai novērtējam tikai tad, kad esam jau nonākuši nelaimē.

Mūsu šīs ’’Nedēļas viesis’’ ir VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Vidzemes reģionā – Sandra Vējiņa.

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Valmiera ir latviska pilsēta, kurā ir radīta infrastruktūra, lai cilvēks te justos labi. Novērtēju, ka ir iespējas strādāt, mācīties, baudīt kultūras dzīvi. Mani dēli īpaši novērtē sportošanas iespējas Jāņa Daliņa stadionā. Patīk, ka ir dažādas iespējas, pilsēta un novads attīstās, bet tai pat laikā nekļūstam bezpersoniski.

Kas būtu nepieciešams, kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?

Klausoties draugu un paziņu novērojumos – trūkst pieejami mājokļi. Protams, varētu vēlēties vēl visādus uzlabojumus, bet arī to katrs iedzīvotājs var izdarīt, vajag tikai izmantot iespēju – iesniegt savas idejas un tās arī īstenot. Man šķiet, ka Jāņparks ar iedzīvotāju aktivitātēm ir ļoti atplaucis.

Ziņots, ka 2023. gada jūnijs Latvijā bijis otrais sausākais novērojumu vēsturē. Cik saspringts šis mēnesis bijis VUGD?

Šis pavasaris un arī vasara nesa neierastu sausumu, kad mazākā, nomaldījusies dzirkstele radīja lielākus un mazākus ugunsgrēkus. Dega un joprojām deg sausā zāle, negaisi lauž kokus. Izsaukumu skaits, salīdzinot ar citiem jūnijiem ir būtiski pieaudzis. Tas ko katrs varam darīt – būt īpaši uzmanīgiem ar atklātu uguni. Jo visbiežāk nelaimes notiek, jo kļūstam neuzmanīgi. Mans novērojums, ka nelaimes biežāk notiek brīžos, kad atpūšamies. Tad arī šķiet, ka kļūstam bezrūpīgāki un, diemžēl, notiek nelaimes.

Nelaimes notiek arī uz un pie ūdeņiem – un atkal, esam bezrūpīgi, neievērojam drošības pamatnoteikumus. Var jau cerēt, ka nelaime ar mani nenotiks, bet diemžēl, tā tas ne visiem piepildās. Ir jāsaprot, ka pie katras mājas nebūs ne ugunsdzēsējs glābējs, ne policists, ne mediķis. Mums ir jāprot un jācenšas sargāt pašiem sevi. Protams, operatīvie dienesti steidzas un steigsies palīgā nelaimē nokļuvušajiem, bet katrs no mums var tik daudz paveikt, lai nelaime nenotiek… Vajag tikai to gribēt un izdarīt. Tas pats dūmu detektors, elementāri ugunsdrošības noteikumi, nekurināt krāsnī atkritumus utt.

Kā aizvadīta 2023. gada pirmā puse VUGD Vidzemes reģiona pārvaldē? Vai ugunsdzēsējiem glābējiem saspringtajā darba ritmā izdodas uzlabot savas prasmes un zināšanas, varbūt ir kādi papildinājumi autoparkā un aprīkojumā?

Vienmēr esmu skaidrojusi, ka tikai filmās rāda, ka ugunsdzēsēji glābēji gatavo ēst un spēlē novusu, un kad ir izsaukums, tad dodas uz to. Protams arī mūsu ugunsdzēsējiem ir jāēd un ir laiks aprunāties, bet katru dienu ir noteikta kārtība – katra stunda un minūte ir saplānota. Ir teorētiskās mācības, kad atkārtojam noteikumus, rīcības algoritmus, ir praktiskās mācības, kur visu aprīkojumu, kas ir mūsu rīcībā arī praktiski testējam, izmēģinām darbībā, lai brīžos, kad ir izsaukums, mēs jau spētu no tā instrumenta dabūt laukā labāko. Dienestā nevari sākt mācīties izsaukumā, jo no tā ir atkarīga cilvēka veselība, dzīvība. Arī mums regulāri ir lielākas un mazākas mācības, jo arī mums aprīkojums mainās, tiek uzlabots. Tie paši droni, pneimatiski instrumenti – mēs nevaram paļauties, ka gan jau nevajadzēs izmantot – tādēļ mēs mācamies, pilnveidojamies, lai ikvienam iedzīvotājam varētu sniegt palīdzību, kad tā nepieciešama. Valmieras novadā ir ieripojušas arī trīs jaunas autocisternas Valmierā, Rūjienā un Strenčos – daļa no tām ar jauno un moderno VUGD krāsojumu. Plānojam tās iedzīvotājiem atrādīt Valmieras svētku gājienā, kā arī, līdzīgi kā ugunsdzēsēju glābēju dienā, 17. maijā, arī pilsētas svētku sestdienā depo durvis būs atvērtas un gaidīsim ciemos Tērbatas ielā 9, kur pārrunātu drošības jautājumus, varētu parādīt jaunāko aprīkojumu, kā arī izskaidrot ugunsdrošības noteikumus.

Cik, Jūsuprāt, mūsdienās ir pieprasīta ugunsdzēsēja glābēja profesija un, kādam vajadzētu būt darbiniekam, lai ”neizdegtu” šajā gan fiziski, gan psiholoģiski smagajā profesijā?

Ugunsdzēsēja glābēja profesija nav vienkārša, es tomēr teiktu, ka tas ir aicinājums cilvēkiem palīdzēt. Un to parāda arī sabiedrības aptaujas, ka cilvēki ugunsdzēsējiem glābējiem uzticas. Un mēs to ļoti novērtējam. Paldies pēc veiksmīgi novērstas nelaimes, tas dod to gandarījumu un vēlmi turpināt. Tā ir savā ziņā misija. Šobrīd atalgojums nav konkurētspējīgs, bet ir cerības par uzlabojumu tuvākos gados. Viegli tas nav, jo katram ģimene jāpabaro, bet tādēļ daudzu no mums strādā otros darbus, lai varētu turpināt strādāt darbu, kuru mīl, bet spētu pabarot ģimeni.

Arī pēc smagiem, traģiskiem izsaukumiem, protams, nav vienkārši, bet arī dienestā ir psihologs, kurš palīdz, bet cik runāts ar kolēģiem – katrs ir atradis savu veidu, kā negatīvās emocijas atstāt pagātnē. Vienam tas ir sports, citam kāda radoša izpausme, citreiz palīdz, kad izrunājas savā starpā, pārrunājot notikušo. Vienas pareizas formulas nav, bet savs risinājums ir jāatrod. Bet tas ir arī fiziski smags darbs, kas prasa noteiktu fizisko sagatavotību. Diemžēl ar šo ir problēmas jauniešiem, kas šobrīd vēlas pievienoties dienestiem – liela daļa nespēj izpildīt normatīvus – noskriet 3km krosu, 100m noteiktā laikā, veikt vēderpreses, kā arī tā saucamos pumpīšus. Bet bez fiziskās sagatavotības tu nevari paveikt glābēja darbu – strādāt pilnā ekipējumu, kas sver vairāk nekā 20 kilogramus, vilkt šļūtene, dzēst ugunsgrēkus un vēl izglābt, iznest kādu, kurš nelaimē.

Tādēļ ir jārūpējas par savu veselību, jākustas, jo iespējas Valmieras novadā ir, vien  jābūt gribēšanai un motivācijai. Bet tas jau katra paša ziņā. Līdzīgi arī ar drošības lietām – katrs pats , ievērojot noteikumus  gan ar ūdeni, gan uguni , varam no vairuma nelaimju izvairīties, tādēļ, ja ir kādas neskaidrības – nāciet un jautājiet mums. Valmieras svētku laikā konsultēsim pie depo, ne kabinetā, tādēļ droši nāciet, izrunāsim neskaidro, lai Valmierā un Valmieras novadā kļūtu vēl drošāk.

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri