Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas ’’Nedēļas viesis’’ – Sandra Vējiņa

Lasīšanas laiks: 5 min

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) ir valsts iestāde, kas veic ugunsdrošības un ugunsdzēsības, kā arī citas glābšanas darbu funkcijas. VUGD veic arī sabiedrības izglītošanu un apmācības ugunsdrošības jautājumos.

Lai gan VUGD funkcijas un pienākumi reti kuram ir sveši, šī ir profesija kuru bieži novērtējam nepietiekami vai novērtējam tikai tad, kad esam jau nonākuši nelaimē.

Mūsu šīs ’’Nedēļas viesis’’ ir VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Vidzemes reģionā – Sandra Vējiņa.

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Valmiera ir latviska pilsēta, kurā ir radīta infrastruktūra, lai cilvēks te justos labi. Novērtēju, ka ir iespējas strādāt, mācīties, baudīt kultūras dzīvi. Mani dēli īpaši novērtē sportošanas iespējas Jāņa Daliņa stadionā. Patīk, ka ir dažādas iespējas, pilsēta un novads attīstās, bet tai pat laikā nekļūstam bezpersoniski.

Kas būtu nepieciešams, kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?

Klausoties draugu un paziņu novērojumos – trūkst pieejami mājokļi. Protams, varētu vēlēties vēl visādus uzlabojumus, bet arī to katrs iedzīvotājs var izdarīt, vajag tikai izmantot iespēju – iesniegt savas idejas un tās arī īstenot. Man šķiet, ka Jāņparks ar iedzīvotāju aktivitātēm ir ļoti atplaucis.

Ziņots, ka 2023. gada jūnijs Latvijā bijis otrais sausākais novērojumu vēsturē. Cik saspringts šis mēnesis bijis VUGD?

Šis pavasaris un arī vasara nesa neierastu sausumu, kad mazākā, nomaldījusies dzirkstele radīja lielākus un mazākus ugunsgrēkus. Dega un joprojām deg sausā zāle, negaisi lauž kokus. Izsaukumu skaits, salīdzinot ar citiem jūnijiem ir būtiski pieaudzis. Tas ko katrs varam darīt – būt īpaši uzmanīgiem ar atklātu uguni. Jo visbiežāk nelaimes notiek, jo kļūstam neuzmanīgi. Mans novērojums, ka nelaimes biežāk notiek brīžos, kad atpūšamies. Tad arī šķiet, ka kļūstam bezrūpīgāki un, diemžēl, notiek nelaimes.

Nelaimes notiek arī uz un pie ūdeņiem – un atkal, esam bezrūpīgi, neievērojam drošības pamatnoteikumus. Var jau cerēt, ka nelaime ar mani nenotiks, bet diemžēl, tā tas ne visiem piepildās. Ir jāsaprot, ka pie katras mājas nebūs ne ugunsdzēsējs glābējs, ne policists, ne mediķis. Mums ir jāprot un jācenšas sargāt pašiem sevi. Protams, operatīvie dienesti steidzas un steigsies palīgā nelaimē nokļuvušajiem, bet katrs no mums var tik daudz paveikt, lai nelaime nenotiek… Vajag tikai to gribēt un izdarīt. Tas pats dūmu detektors, elementāri ugunsdrošības noteikumi, nekurināt krāsnī atkritumus utt.

Kā aizvadīta 2023. gada pirmā puse VUGD Vidzemes reģiona pārvaldē? Vai ugunsdzēsējiem glābējiem saspringtajā darba ritmā izdodas uzlabot savas prasmes un zināšanas, varbūt ir kādi papildinājumi autoparkā un aprīkojumā?

Vienmēr esmu skaidrojusi, ka tikai filmās rāda, ka ugunsdzēsēji glābēji gatavo ēst un spēlē novusu, un kad ir izsaukums, tad dodas uz to. Protams arī mūsu ugunsdzēsējiem ir jāēd un ir laiks aprunāties, bet katru dienu ir noteikta kārtība – katra stunda un minūte ir saplānota. Ir teorētiskās mācības, kad atkārtojam noteikumus, rīcības algoritmus, ir praktiskās mācības, kur visu aprīkojumu, kas ir mūsu rīcībā arī praktiski testējam, izmēģinām darbībā, lai brīžos, kad ir izsaukums, mēs jau spētu no tā instrumenta dabūt laukā labāko. Dienestā nevari sākt mācīties izsaukumā, jo no tā ir atkarīga cilvēka veselība, dzīvība. Arī mums regulāri ir lielākas un mazākas mācības, jo arī mums aprīkojums mainās, tiek uzlabots. Tie paši droni, pneimatiski instrumenti – mēs nevaram paļauties, ka gan jau nevajadzēs izmantot – tādēļ mēs mācamies, pilnveidojamies, lai ikvienam iedzīvotājam varētu sniegt palīdzību, kad tā nepieciešama. Valmieras novadā ir ieripojušas arī trīs jaunas autocisternas Valmierā, Rūjienā un Strenčos – daļa no tām ar jauno un moderno VUGD krāsojumu. Plānojam tās iedzīvotājiem atrādīt Valmieras svētku gājienā, kā arī, līdzīgi kā ugunsdzēsēju glābēju dienā, 17. maijā, arī pilsētas svētku sestdienā depo durvis būs atvērtas un gaidīsim ciemos Tērbatas ielā 9, kur pārrunātu drošības jautājumus, varētu parādīt jaunāko aprīkojumu, kā arī izskaidrot ugunsdrošības noteikumus.

Cik, Jūsuprāt, mūsdienās ir pieprasīta ugunsdzēsēja glābēja profesija un, kādam vajadzētu būt darbiniekam, lai ”neizdegtu” šajā gan fiziski, gan psiholoģiski smagajā profesijā?

Ugunsdzēsēja glābēja profesija nav vienkārša, es tomēr teiktu, ka tas ir aicinājums cilvēkiem palīdzēt. Un to parāda arī sabiedrības aptaujas, ka cilvēki ugunsdzēsējiem glābējiem uzticas. Un mēs to ļoti novērtējam. Paldies pēc veiksmīgi novērstas nelaimes, tas dod to gandarījumu un vēlmi turpināt. Tā ir savā ziņā misija. Šobrīd atalgojums nav konkurētspējīgs, bet ir cerības par uzlabojumu tuvākos gados. Viegli tas nav, jo katram ģimene jāpabaro, bet tādēļ daudzu no mums strādā otros darbus, lai varētu turpināt strādāt darbu, kuru mīl, bet spētu pabarot ģimeni.

Arī pēc smagiem, traģiskiem izsaukumiem, protams, nav vienkārši, bet arī dienestā ir psihologs, kurš palīdz, bet cik runāts ar kolēģiem – katrs ir atradis savu veidu, kā negatīvās emocijas atstāt pagātnē. Vienam tas ir sports, citam kāda radoša izpausme, citreiz palīdz, kad izrunājas savā starpā, pārrunājot notikušo. Vienas pareizas formulas nav, bet savs risinājums ir jāatrod. Bet tas ir arī fiziski smags darbs, kas prasa noteiktu fizisko sagatavotību. Diemžēl ar šo ir problēmas jauniešiem, kas šobrīd vēlas pievienoties dienestiem – liela daļa nespēj izpildīt normatīvus – noskriet 3km krosu, 100m noteiktā laikā, veikt vēderpreses, kā arī tā saucamos pumpīšus. Bet bez fiziskās sagatavotības tu nevari paveikt glābēja darbu – strādāt pilnā ekipējumu, kas sver vairāk nekā 20 kilogramus, vilkt šļūtene, dzēst ugunsgrēkus un vēl izglābt, iznest kādu, kurš nelaimē.

Tādēļ ir jārūpējas par savu veselību, jākustas, jo iespējas Valmieras novadā ir, vien  jābūt gribēšanai un motivācijai. Bet tas jau katra paša ziņā. Līdzīgi arī ar drošības lietām – katrs pats , ievērojot noteikumus  gan ar ūdeni, gan uguni , varam no vairuma nelaimju izvairīties, tādēļ, ja ir kādas neskaidrības – nāciet un jautājiet mums. Valmieras svētku laikā konsultēsim pie depo, ne kabinetā, tādēļ droši nāciet, izrunāsim neskaidro, lai Valmierā un Valmieras novadā kļūtu vēl drošāk.

Aicinām darbā DISPEČERU VALMIERĀ (uz nenoteiktu laiku) DARBA PIENĀKUMI: pārdot braukšanas dokumentus organizēt un koordinēt autobusu ikdienas maršrutu plānošanu un izpildi nodrošināt autobusu vadītāju dienas darba uzdevumu sagatavošanu PRASĪBAS PRETENDENTIEM: vidējā vai vidējā profesionālā izglītība augsta atbildības sajūta, precizitāte un labas komunikācijas spējas labas iemaņas darbā ar datoru un elektronisko kases aparātu latviešu valodas un vēlamas svešvalodas zināšanas atbilstoši darba raksturam UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba laiku: maiņu grafiks (1. dežūra no pl. 05:20 līdz pl. 16:20, 2. dežūra no pl. 12:50 līdz pl. 21:00) darba samaksa sākot no 1050EUR ( pirms nodokļu nomaksas) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi apmācību pirms darba pienākumu uzsākšanas CV ar norādi vakancei „Dispečers Valmierā” iesniegt līdz 2024. gada 29. jūlijam (ieskaitot): sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv personīgi SIA „VTU Valmiera”, Reģ.nr. 40003004220, „Brandeļi”, Brandeļi, Kocēnu pagasts, Valmieras novads, personāla daļā darba dienās no plkst. 13:00 līdz 16:00. 2 nedēļu laikā pēc konkursa termiņa beigām sazināsimies ar pretendentiem, kuri tiks aicināti uz tikšanos klātienē. Informācijai 29231565 * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: TRANSPORTA DISPEČERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-07-29

Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „VIDZEMES SLIMNĪCA” Vidzemes slimnīca aicina savā komandā MAIŅAS VECĀKO PAVĀRU/-I  Darba pienākumi: Darba pienākumi: gatavot ēdienus pēc sastādītās ēdienkartes un kalkulācijas, atbilstoši tehnoloģiskajam procesam un diētas formām; organizēt virtuves strādnieku un pavāru darbu ēdienu gatavošanas un sadales procesā. Prasības kandidātam: vēlama iepriekšēja pieredze pavāra amatā vai profesionālās skolas students pavāra profesijas apguvē; augsta atbildības sajūta un spēja strādāt komandā; izpratne par kvalitātes prasībām, higiēnas un paškontroles normu ievērošana; nevainojama darba kvalitāte; pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem. Jaunā kolēģa ieguvumi: iespēja veikt atbildīgu un interesantu darbu vienā no labākajām ārstniecības iestādēm Vidzemē un TOP 10 labākā darba devēja Vidzemē; summētais darba laiks, ar iespēju elastīgi plānot darba grafiku; darba līgums uz nenoteiktu laiku; profesionālo skolu studentiem un absolventiem iespēja uzsākt karjeru un pilnveidot zināšanas; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs komandā; stabils atalgojums vienmēr laikā un sociālās garantijas (mēnešalga no 1300 EUR); papildus piemaksas; prēmijas un motivējošs labumu grozs; darba devēja apmaksātas apmācības; veselības apdrošināšanas polise (pēc pārbaudes laika beigām); Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli līdz 2024.gada 5.augustam uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: SIA„Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Virtuves un kafejnīcas vadītājas p.i. Sandras Priedītes, tel. 28354712. Pamatojoties uz Vispārīgās datu aizsardzības regulas 13.pantu, SIA “Vidzemes slimnīca” informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “Vidzemes slimnīca” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos SIA “Vidzemes slimnīca” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. 2) Jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir SIA “Vidzemes slimnīca”, kontaktinformācija: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201, tālrunis 25277799. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi SIA “Vidzemes slimnīca”: https://vidzemesslimnica.lv/par-slimnicu/privatuma-politika/informacija-par-personala-atlases-funkcijas-nodrosinasanu/ Profesija: VECĀKAIS PAVĀRS Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Ēdināšana / Pārtikas rūpniecība Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-05

Klondaika ir izklaides un atpūtas vietu tīkls, kas Latvijā pastāv jau gandrīz 30 gadus 14 lielākajās Latvijas pilsētās, nodrošinot saviem klientiem aizraujošu, azartisku un daudzpusīgu atpūtu gan klātienē, gan interneta kazino un sporta totalizatorā Klondaika. lv. Tagad Klondaika ir pievienojusies vienam no lielākajiem azartspēļu uzņēmumiem visā pasaulē - Entain, kurā ir vairāk kā 25 pasaulē pazīstami zīmoli - BetMGM, Bwin, Coral, Ladbrokes, Optibet, Laimz, NinjaCasino un kurā strādā vairāk kā 24 000 cilvēku 19 valstīs, piecos kontinentos un Tu vari būt viens no mums. Aicinām darbāĒKAS UZRAUGU/ KĀRTĪBAS UN FIZISKĀS DROŠĪBAS NODROŠINĀTĀJU SDTRUKTŪRVIENĪBĀ Darba pienākumi: nodrošināt kārtību un drošību. Vēl mēs Tev piedāvāsim: - interesantu, dinamisku un aizraujošu darbu strauji augošā starptautiskā uzņēmumā; - enerģiskus, azartiskus un profesionālus kolēģus; - nelaimes gadījuma apdrošināšanu no pirmās darba dienas; - mācību un attīstības iespējas, un apmaksātu mācību atvaļinājumu; - citus uzņēmuma piedāvātos labumus – veselīgus našķus darba vietā, darbinieku saliedēšanas pasākumus, darbinieku vasaras festivālu, aizraujošas un noderīgas vieslekcijas, darbinieku atlaižu karti un vēl citus unikālus labumus. Darba grafiks: ceturtdienās, piektdienās, seststdienās no 22:00 – 06:00/08:00. Mēnesī vidēji no 32 – 80 stundām. Samaksa par 32h – 233.28 bruto un samaksa par 80h – 583.20 bruto. Darba samaksa atkarīga no nostrādāto maiņu/stundu daudzuma. JA TU DZĪVO BLAKUS PILSĒTĀ MĒS APMAKSĀSIM TEV NOKĻŪŠANU NO UN UZ DARBU. Sūti savu CV uz epastu darbs@gmg.lv. Profesija: ĒKAS UZRAUGS Algas izmaksas veids: Stundas tarifa likme Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2024-08-17 Kontaktpersona: Linda Liljē

Mūsu partneri