Valmieras Ziņas

Portāla Valmieras Ziņas ’’Nedēļas viesis’’ – Edgars Atlācis

Lasīšanas laiks: 3 min

Zvērinātu advokātu birojs ’’Atlācis un Partneri’’ Valmierā ir lielākais advokātu birojs ārpus Rīgas. Komandu veido trīs advokāti, vairāki juristi un atbalsta personāls – zinoši dažādu darbības virzienu speciālisti, kas ir gatavi savas zināšanas pielietot jebkuru situāciju risināšanā. Birojs darbojas ar plašu jautājumu klāstu, kā, piemēram, uzņēmumu juridiskā apkalpošana, bet pamata specializācija ir vides tiesības un atkritumu apsaimniekošana.

Šī gada vasarā advokātu birojs atzīmēs arī savu 15 gadu pastāvēšanas gadadienu. Ilgtermiņā birojs pierādījis sevi kā stabilu spēlētāju juridisko pakalpojumu tirgū ne tikai Valmierā, bet arī visā Latvijā. 

Šajā nedēļā mūsu rubrikas viesis ir zvērinātu advokātu biroja ’’Atlācis un Partneri’’ vadošais partneris Edgars Atlācis, kurš nupat ievēlēts arī par biedrības ’’Valmieras uzņēmēju klubs’’ prezidentu.

Kas ir lielākais pluss dzīvošanai Valmierā un Valmieras novadā?

Lielākais pluss dzīvei Valmierā noteikti ir izglītības un citu pakalpojumu pieejamība. Dzīves kvalitāte šeit neatpaliek no Rīgas. Varētu teikt, ka Valmierā  dzīves kvalitāte pat ir augstāka! Mums nenākas lieku laiku tērēt pārbraucienos, sēdēt sastrēgumos. Viss nepieciešamais ir tepat, rokas stiepiena attālumā. Tā ir liela prioritāte, īpaši vecākiem ar bērniem.

Protams, būtisks pozitīvais aspekts ir arī teātra, kultūras pieejamība, attīstīta sporta infrastruktūra gan bērniem, gan visiem citiem. Jāuzteic tieši tenisa attīstība Valmieras novadā, kas šobrīd aktuāla arī man. 

Ne velti pat daudzi, kuri strādā Rīgā, kā savu dzīvesvietu izvēlas tieši Valmieru.

Kas būtu nepieciešams, kā Valmierai un Valmieras novadam būtu jāattīstās, lai šī vieta kļūtu vēl pievilcīgāka?

Kā prioritāro virzienu attīstībai jāuzsver apkārtējo novada apvienību ietveršana jaunizveidotajā Valmieras novadā. Gan pārvaldības jautājumu sakārtošana, gan īpašumu apzināšana un jebkurš cits darbs, kas saistās ar jauno saimniecību. Skaidrs, ka līdz reformai katrs bija saimniekojis ar savu izpratni. Apvienojoties tas radījis zināmas problēmas ar dažādiem izglītības iestādēm aktuāliem jautājumiem, īpašumu pārvaldīšanas jautājumiem. Zinu, ka to risināšana ir procesā un novēlu, lai pašvaldībai tas viss arī izdotos, bet gribētos, lai tas notiktu straujāk un būtu iespējams vairāk baudīt novadu apvienošanas priekšrocības, nevis procesā radušās blaknes. 

Vajadzētu strādāt uz to, lai labklājības līmenis arī citviet Valmieras novadā ir līdzvērtīgs Valmieras pilsētai!

Biedrība ’’Valmieras uzņēmēju klubs’’ apvieno darba devējus, kuri vēlas aktīvi līdzdarboties uzņēmējdarbības vides attīstības veicināšanā Valmieras novadā un valstī kopumā. Klubs ir dibināts 1999. gadā. Kopumā kluba biedru uzņēmumi nodrošina vairāk nekā 4000 darba vietas. Valmieras uzņēmēju kluba biedru uzņēmumu kopējais apgrozījums aizvadītajā gadā bija vairāk nekā 500 miljoni eiro.

Edgars Atlācis iepriekš darbojies uzņēmēju kluba valdē, bet nu kļuvis par kluba prezidentu.

Tas man ir liels pagodinājums, ka no uzņēmēju vides esmu izvēlēts Valmieras uzņēmēju kluba prezidenta amatam. Es pat teiktu, ka tas noticis negaidīti. Saņēmu pozitīvas atsauksmes arī no Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja un šo izaicinājumu esmu pieņēmis ar lielu godu un atbildības sajūtu. 

Pamata uzdevums, protams, paliek nemainīgs. Iepriekšējā valde un iepriekšējais prezidents reanimēja klubu, kas bija grūts uzdevums – no plauktā nolikta kluba radīt kaut ko, kas reāli funkcionē. Ir aktīva biedru iesaiste, regulāri notiek sanāksmes. Jāturpina ikdienas komunikācijas uzturēšana biedru starpā un vēl vairāk jānostiprina sadarbība ar pašvaldību. Valmieras uzņēmēju klubu redzu kā spēcīgu partneri pašvaldībai. Valmieras uzņēmēju klubam jābūt centrālajai organizācijai, ar kuras palīdzību risināt uzņēmējiem aktuālus jautājumus. 

Šajā sadarbības modelī ietveram biedriem svarīgu jautājumu risināšanu, tajā skaitā izglītības joma, sporta attīstība un dažādi citi ar uzņēmējdarbību saistīti jautājumi gan jaunā novada mērogā, gan arī pat valstiskā mērogā. Tas iespējams pateicoties tam, ka kluba biedru vidū ir arī politiķi. Attiecīgi, šobrīd mums ir iespēja risināt novada un novada uzņēmējiem aktuālus jautājumus nacionālā līmenī, kas jau ir iesākts. Ir bijušas pirmās tikšanās ar jauno Saeimu un Saeimas Tautsaimniecības komisiju, kuras sastāvā ir virkne uzņēmēju. 

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) Rūjienas apvienības pārvalde (turpmāk – Pārvalde) aicina darbā palīgstrādnieku (Ipiķu pagastā) uz nenoteiktu laiku. Ja Tev ir vēlme: • veikt Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā esošo Pašvaldības īpašumu un dzīvojamo māju, to teritoriju vispārējo saimniecisko uzturēšanu un remontdarbus; • veikt ikdienas saimnieciskos darbus Pārvaldes Ipiķu pagasta teritorijā; • veikt teritorijas labiekārtošanas un uzturēšanas darbus t.sk. pļaušanas un sniega attīrīšanas darbus; • uzraudzīt un apkopt apkures iekārtas; un ja Tev ir: • vismaz pamata izglītība; • labas latviešu valodas zināšanas; • spēja patstāvīgi veikt darbu un uzņemties atbildību par noteikto uzdevumu izpildi; mēs piedāvājam: • normālo darba laiku 40 stundas nedēļā; • stabilu atalgojumu EUR 620 pirms nodokļu nomaksas; • iespēju saņemt atvaļinājuma pabalstu darba un dzīves līdzsvaram par labu darba sniegumu; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • profesionālās pilnveidošanās iespējas. CV un izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz rujienasapvieniba@valmierasnovads.lv vai personīgi Rūjienas apvienības valsts un pašvaldības vienotajā klientu apkalpošanas centrā, adrese: Raiņa iela 3, Rūjiena, Valmieras novads, ar norādi „Pieteikums palīgstrādnieka amatam”, līdz 2023.gada 4.oktobrim. Tālrunis papildu informācijai: 25662217. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PALĪGSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Papardes, Ipiķi, Ipiķu pag., Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-04

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienība “Varavīksne” (turpmāk – Iestāde) aicina darbā izglītības psihologu (profesijas kods 2634 03) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • konsultēt pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogus, audzēkņus un viņu vecākus audzēkņa psiholoģisko problēmu gadījumos; • veikt izglītojamo attīstības dinamikas izpēti; • sagatavot rakstisku atzinumu par izglītojamā psiholoģiskās izpētes vai konsultēšanas rezultātiem gadījumos, ja izglītojamais tiek nosūtīts uz valsts vai pašvaldības pedagoģiski medicīnisko komisiju vai saņem izglītības iestādes atbalsta komisijas palīdzību, kā arī normatīvajos aktos paredzētajos gadījumos vai pēc vecāku rakstiska pieprasījuma; • sniegt atbalstu izglītojamajiem adaptācijas procesā; • kārtot dokumentāciju atbilstoši Iestādes noteiktajām prasībām; un ja Tev ir: • tiesības veikt psihologa profesionālo darbību atbilstoši Psihologu likuma 3.pantam, kā arī ir reģistrēts Psihologu reģistrā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām • izglītības jomu reglamentējošo normatīvo aktu pārzināšana; • mācību un audzināšanas darba satura pārzināšana; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; • kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu; atbildības sajūta, disciplinētība, precizitāte; spēja analizēt un risināt konfliktsituācijas, saglabāt konfidencialitāti un toleranci. mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilnu darba likmi; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolas struktūrvienībā “Varavīksne”; Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi Iestādes lietvedei (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Psihologa/-es amatam”. Tālrunis informācijai: 64281559 (lietvede). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: Izglītības un skolu PSIHOLOGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 2.vidusskola aicina darbā pedagogu karjeras konsultantu (profesijas kods 2359 15) uz nenoteiktu laiku. Darba vietas adrese; Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads. Ja Tev ir vēlme: • veikt karjeras izglītības programmas izstrādi, pasākumu plānošanu un īstenošanu; • konsultēt, informēt un izglītot izglītojamos karjeras veidošanas jautājumos; • nodrošināt informācijas pieejamību karjeras virziena izvēlei; • meklēt un sadarboties ar partneriem karjeras veidošanas jautājumos; • veikt pētniecisko un metodisko darbu; • koordinēt, organizēt un vadīt karjeras attīstības atbalsta pasākumus dažādām mērķa grupām; • veidot dokumentāciju karjeras atbalsta plānošanai un pasākumu īstenošanai; • iesaistīties Iestādes attīstības mērķu un uzdevumu īstenošanā, kā arī Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • bakalaura vai maģistra grāds karjeras konsultanta profesionālajā kvalifikācijā, vai augstākā pedagoģiskā izglītība un profesionālās kompetences pilnveides programma “Pedagogs – karjeras konsultants ar individuālās konsultēšanas tiesībām” (karjeras konsultanta B programma vismaz 72 stundu apjomā); • tiesības sniegt individuālās karjeras konsultācijas (maģistra grāds karjeras konsultēšanā vai iegūts individuālās karjeras konsultēšanas sertifikāts); • vēlama pieredze karjeras izglītības un profesionālās orientācijas pasākumu organizēšanā un vadīšanā; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; • kompetences: augsta saskarsmes kultūra, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, precizitāte, analītiskās un organizatoriskās prasmes; • prasmes darbā ar datoru (MS Office programmas, kādu no tīmekļa pārlūkprogrammām – Microsoft Edge, Chrome vai MozillaFirefox) un izglītības tehnoloģijām; mēs piedāvājam: • atalgojumu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi”; • nepilna vai pilna darba slodze – 1.-12.klasēm; • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātam un normatīvajos aktos noteiktajam; • iespēju strādāt dinamiskā vidē Valmieras 2.vidusskolā. Profesionālās darbības aprakstu (CV) gaidīsim līdz 2023.gada 2.oktobrim iesniedzot personīgi skolā (adrese: Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras novads) vai e-pastā: v2v@valmiera.edu.lv. Pieteikums iesniedzams ar norādi “Pedagoga karjeras konsultanta/-es vakancei”. Tālrunis informācijai: 64207543 (direktora vietnieks), 64207163 (direktors). Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: PEDAGOGS KARJERAS KONSULTANTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 11, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2023-10-02

Mūsu partneri