Valmieras Ziņas

Policija aicina parūpēties par velosipēdu drošību

Lasīšanas laiks: < 1 min

Sākoties aktīvajai velosezonai, aktīvāki kļūst arī velozagļi, un Valsts policija (VP) aicina rūpēties par velosipēdu drošību, informē aģentūra BNS.

Velosipēdi gan dienas, gan nakts laikā tiek nozagti no koplietojamajām vai kāpņu telpām, kā arī pagrabiem, kur tie atrodas nepieslēgti vai pieslēgti ar nekvalitatīvu drošības trosi, to pārkniebjot, liecina VP pieredze.

VP aicina riteņbraucējus rūpēties par kvalitatīvu un drošu slēdzeni. Par drošākajām slēdzenēm ir uzskatāmas U–veida metāliskās slēdzenes, kas ir masīvas un grūti uzlaužamas. Policija atgādina, ka parastās drošības troses ir iespējams pārkniebt dažu sekunžu laikā un apkārtējiem neradīsies aizdomas par velosipēda zādzību.

Atstājot velosipēdu garāžās, šķūnīšos, kāpņu telpās un pagrabos, VP aicina tos saslēgt ar drošu slēdzeni, un, ja iespējams, pieslēgt pie nekustīga priekšmeta vai saslēgt velosipēda rāmi ar riteni. Tāpat VP iesaka izvairīties velosipēdu atstāt uz balkona.

Policina arī aicina, pērkot jaunu velosipēdu, to reģistrēt Ceļu satiksmes drošības direkcijas e-pakalpojumu mājaslapā “e.csdd.lv”, kas atvieglos jau nozagta velosipēda atgūšanu. Ja tiek pirkts lietots velosipēds, mājaslapā var pārbaudīt šasijas numuru, lai noskaidrotu, vai pirkums nav reģistrēts kā nozagts velosipēds.

Portāls “Valmieras Ziņas” jau informēja, ka Vidzemē visvairāk zog tieši nepieslēgtos velosipēdus.

(Reģ.nr. LV90001342592) izsludina konkursu uz vakanto programmētāja amatu uz nenoteiktu laiku (nepilns darba laiks – 20 stundas nedēļā) Prasības pretendentam: augstākā izglītība datorzinībās vai inženierzinātnēs (vai pēdējā kursa students), zināšanas HTML, PHP, CSS, JavaScript, MySQL, par priekšrocību tiks uzskatīta iepriekšēja pieredze tīmekļa sistēmu izstrādē, kā arī pieredze CMS, labas latviešu un angļu valodas zināšanas, augsta atbildības sajūta, precizitāte, labas komunikācijas prasmes, prasme patstāvīgi organizēt savu darbu un operatīvi risināt problēmas, augstas darba spējas un radoša pieeja darbam, analītiska domāšana, iniciatīva. Galvenie pienākumi: esošo tīmekļa sistēmu uzturēšana un optimizēšana, jaunu tīmekļa sistēmu izstrāde un ieviešana. Mēs piedāvājam: interesantu un atbildīgu darbu, sociālās garantijas, izaugsmes iespējas un iespēju iesaistīties projektos, garantētu un regulāru atalgojumu 890,00 EUR pirms nodokļu nomaksas mēnesī Pretendentiem motivācijas vēstuli, dokumentu kopijas, kas apliecina izglītību (vai izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pasta adresi agrita.somase@va.lv vai iesniegt personīgi Valmierā, Cēsu ielā 4, kabinetā Nr.C204 ar norādi „Konkursam uz programmētāja amatu” līdz 2022.gada 26.jūlijam. Par tehniskajiem jautājumiem un darba pienākumiem zvanīt: 29340322 (Jānis Kleinbergs, IT grupas vadītājs) Profesija: PROGRAMMĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cēsu iela 4, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Nepilnais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-26 Kontaktpersona: Motivācijas vēstuli, izglītības dok. kopijas ( izziņu par studijām) un CV sūtīt pa e-pastu Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri