Valmieras Ziņas

Policija aicina iedzīvotājus rūpēties par savu transportlīdzekļu un mājokļu drošību

Kopš 2018.gada sākuma Vidzemes reģionā reģistrēti jau 73 incidenti, kad no transportlīdzekļiem veiktas zādzības. Valmieras iecirkņa apkalpojamā teritorijā reģistrēti 11 šādi gadījumi. Tāpat joprojām aktuālas ir mājokļu zādzības. Valmieras iecirknī reģistrēti 19 šādi zādzību veida gadījumi, no tiem septiņi ir par konkrētiem gadījumiem Valmieras pilsētā.

Iedzīvotāji ir aicināti nezaudēt modrību un neatstāt savu īpašumu viegli pieejamu garnadžiem. Nereti transportlīdzekļu īpašnieki mašīnās redzamā vietā atstāj savas personiskās mantas, kas kalpo kā stimuls garnadzim iekļūt transportlīdzeklī, izsitot auto stiklu vai kādā citā veidā to bojājot. Līdzīgi notiek ar mājokļu drošību. Nereti tiek apzagti gan pirmo, gan otro stāvu dzīvokļi, kuru īpašnieki, dodoties uz laiku prom, nav parūpējušies par to drošību – atstājuši vaļā vai vēdināšanas režīmā logus un balkonu durvis, tādējādi atvieglojot garnadžu iekļūšanu mājoklī.

Valsts policija aicina iedzīvotājus ievērot ar drošību saistītus padomus, lai novērstu iespējamus zaudējumus no garnadžu rokām:

  • neatstāt automašīnu salonos savas personīgās mantas;
  • izmantot transportlīdzekļa spoguļu marķēšanas pakalpojumu, lai nozagšanas gadījumā policija nozagto detaļu varētu identificēt, kā arī ātrāk atklāt noziedzīgus grupējumus, kas iesaistīti transportlīdzekļu detaļu zādzībā un tirdzniecībā;
  • pirms došanās prom no mājokļa pārliecināties, ka balkona durvis un logi ir kārtīgi aizvērti un ārdurvis – aizslēgtas;
  • piefiksēt savu īpašumā esošo objektu pazīmes, lai to nozagšanas gadījumā būtu iespējams tās detalizētāk identificēt;
  • pieslēgt mājoklim signalizāciju, lai, ielaušanās gadījumā, notikuma vietā nekavējoties ierastos apsardzes uzņēmuma darbinieki;
  • vakaros aizkarus un žalūzijas turēt aizvērtus, lai svešiniekiem nebūtu iespēja noskatīt vērtīgas mantas, izpētīt telpu plānojumu, kā arī iedzīvotāju dienas režīmu un ikdienas paradumus.

Tāpat vērts pievērst uzmanību notiekošajam namu pagalmos un autostāvvietās. Redzot aizdomīgas personas ložņājam gar automašīnām vai novērojam mājokļus, nekavējoties zvanīt policijai pa tālruni 110, lai uz notikuma vietu tiktu izsūtīta ekipāža.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri