Valmieras Ziņas

Pirms operācijas iesaka vakcinēties pret gripu

Lai izvairītos no saslimšanas ar gripu pēcoperācijas periodā, cilvēkiem, kuriem Vidzemes slimnīcā plānota operācija, rekomendē vakcinēties pret gripu. Pagaidām šī prasība vēl ir rekomendējoša rakstura, bet tuvākajā nākotnē tā būs obligāta.

Lielākajās Rīgas slimnīcās, dodoties uz plānveida operācijām, jau šobrīd jābūt vakcinētam pret gripu – uzrādot potēšanas pasi ar atzīmi par vakcinācijas veikšanu vai ģimenes ārsta izziņu. Kā skaidro Vidzemes slimnīcas Kvalitātes vadības nodaļas vadītāja sabiedrības veselības ārste  dr. Inga Zariņa, šāds lēmums pieņemts gan tāpēc, ka slimnīca ir vide, kur gripas vīruss viegli pārceļo no viena slimnieka pie otra, gan arī tāpēc, ka pēcoperācijas periodā organisms var būt novājināts. Un, pievienojoties vēl vīrusa infekcijai, operēto pacientu stāvoklis var krasi pasliktināties.

Speciāliste vērš uzmanību, ka pretgripas vakcīnas ir pieejamas jau rudenī, tādēļ vakcināciju ir iespējams uzsākt, kamēr vēl netiek reģistrēti saslimšanas gadījumi.

“Gripa ir ļoti lipīga un akūta”,

atgādina dr. I. Zariņa,  “vīrusu infekcija, kas skar elpceļus un izpaužas ar pēkšņu slimības sākumu, strauju ķermeņa temperatūras paaugstināšanos, “laušanas sajūtu” kaulos, stiprām galvassāpēm un sausu, mokošu klepu. Gripas infekcijas avots ir gripas slimnieks. Kad viņš klepo, runā, šķauda, gaisā izplatās sīki, gripas vīrusus saturoši pilieniņi. Apkārtējie cilvēki inficējas, ieelpojot šos pilieniņus, kā arī, pieskaroties priekšmetiem, uz kuriem tie nosēdušies.

Salīdzinot ar citām infekcijas slimībām, gripa atšķiras ar izplatīšanās ātrumu, izraisīto komplikāciju biežumu un smagumu. Pirmās gripas pazīmes pēc inficēšanās parādās pēc 48-72 stundām, var būt arī no 24 stundām līdz 7 dienām”.

Atgādinājumam – Slimību profilakses un kontroles centrs (SKPC) vakcinēties pret gripu iesaka:

  • cilvēkiem, kuri slimo ar hroniskām plaušu (t.sk. astmu), sirds un asinsvadu sistēmas, nieru un vielmaiņas slimībām;
  • cilvēki, kuri plāno operācijas vai ārstēšanos stacionārā;
  • bērniem no 6 līdz 24 mēnešu vecumam;
  • cilvēkiem, kuri vecāki par 65 gadiem;
  • grūtniecēm un sievietēm, kuras plāno grūtniecību gripas sezonā;
  • mediķiem un sociālajiem darbiniekiem, kuri rūpējas par pacientiem ārstniecības un sociālās aprūpes iestādēs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”,- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmieras ielā 7,Rubenē,Kocēnu novadā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība. Pircēju apkalpošana pie kases. Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē. Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs RUBENĒ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmieras iela 7, Rubene, Kocēnu pag., Kocēnu nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-09-30 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri