Valmieras Ziņas

Pirmais sniegs – pirmie sniega tīrīšanas darbi

Līdz ar pirmo sniegu Valmierā darbu visas diennakts garumā ir uzsācis ziemas dienests. Ir nepieciešama ietvju tīrīšana un apstrāde ar pretslīdes materiālu, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Lai nodrošinātu ielu uzturēšanu, ziemas dienesta dežurants veic regulāru pilsētas ielu apsekošanu, ņemot vērā laikapstākļus un braukšanas apstākļus uz ielām. Tomēr ziemas laikā aicinām autovadītājus būt uzmanīgiem un izvēlēties atbilstošu braukšanas ātrumu, jo apledojums var veidoties arī atsevišķās vietās.   

Valmieras ielu brauktuvju tīrīšanas secība tiek noteikta atbilstoši ielu uzturēšanas klasēm. Tās noteiktas, ņemot vērā ielas nozīmīgumu un intensitāti.  A, B1 un B2 klases ielas ir asfaltētas vai ielas ar cieto segumu, savukārt C un D klases ielas ir grantētās ielas. B2 klases ielas – grantētās ielas, kurās veikta virskārtas apstrāde, ieklājot cieto segumu – tiek tīrītas pēc līdzīga grafika kā C klases ielas, jo satiksmes intensitāte tajās ir līdzīga C klases ielu satiksmes intensitātei.   

Arī ietvēm, kur tas ir iespējams, sniega segai pārsniedzot 5 cm biezumu, tiek nodrošināta mehanizētā tīrīšana. Taču Valmieras pilsētas pašvaldība atgādina, ka zemes gabalu vai ēku īpašnieki ir atbildīgi par viņu īpašumiem piegulošajās teritorijās esošo ietvju tīrīšanu un apstrādi. Šogad jaunas ietves ar cieto segumu ir ieguvis Ausekļa ielas posms no Rīgas līdz Straupes ielai un Andreja Upīša ielas posms no Beātes līdz Rubenes ielai. Arī šo jauno ietvju uzturēšana to ēku un zemju īpašnieku pienākums, kam ietve atrodas īpašumam piegulošajā teritorijā.   

Ziemas sezonā ir jāseko līdzi ietvju stāvoklim. Mitros un mainīgos laikapstākļos uz ietvēm mēdz veidoties ledus kārta. Tādēļ arī šajā laikā īpašnieka pienākums ir rūpēties par ietves apstrādi ar pretslīdes materiālu. 

Pretslīdes materiāls – smiltis vai smilts-sāls maisījums – ir izvietots 89 publiski pieejamās vietās visā Valmieras pilsētā. Aizliegts ietves kaisīt ar izdedžiem, dubļiem, pelniem, melnzemi un citiem nepiemērotiem materiāliem.

Valmieras pilsētas pašvaldība arī atgādina, ka laika posmā no 1.decembra līdz 1.martam, transportlīdzekļu īpašniekiem, kas novieto savu transportlīdzekli stāvēšanai uz ielas vai koplietošanas teritorijā ilgāk par trim diennaktīm, pašiem ir jānodrošina teritorijas attīrīšana no sniega ap transportlīdzekli, lai netiktu traucēta gājēju un transporta satiksme.

Informācija par ielu un ietvju kopšanu ziemā, tai skaitā mehanizēti tīrāmo ietvju un pretslīdes materiāla kastu saraksts, pieejams Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pilsēta” – “Ielu infrastruktūra”. Savukārt kārtību, kādā veidā publiskās un īpašumam piegulošās ietves ir kopjamas, nosaka Valmieras pilsētas pašvaldības saistošie noteikumi Nr.195 “Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi”. Par pašvaldības saistošo noteikumu Nr.195 neievērošanu var tikt izteikts brīdinājums vai piemērots naudas sods fiziskām personām līdz 100 eiro, bet juridiskām personām līdz 200 eiro.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai Valmierā vajag uzstādīt fotoradarus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri