Valmieras Ziņas

Piedaloties konkursā “Vidzemes kultūras programma 2020”, Kocēnu novada dome vēlas pārizdot Latvijā pirmo pavārgrāmatu

Kocēnu novada dome iesniegusi projekta pieteikumu konkursā “Vidzemes kultūras programma 2020”, lai pārizdotu pirmo Latvijā drukāto pavārgrāmatu “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota”, kuras oriģināls pētniekiem pieejams vien divos eksemplāros, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Kocēnu novada domes sabiedrisko attiecību speciāliste Elīna Upīte.

Konkursā iesniegtie projekti nodoti sabiedrības balsojumam Vidzemes plānošanas reģiona vietnē http://balso.vidzeme.lv. Balsošana norisināsies līdz 23. aprīlim, un tajā aicināts piedalīties ikviens iedzīvotājs no 16 gadu vecuma, autorizējoties caur www.latvija.lv, tā apstiprinot savu identitāti. Katram ir iespēja atdot balsi par trim dažādiem projektiem.

Atbalstīt grāmatas “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota” izdošanu varat ŠEIT.

1795. gadā Rubenes drukātavā Rubenes luterāņu draudzes mācītājs Kristofs Harders izdeva Latvijā pirmo drukāto pavārgrāmatu “Tā pirmā pavāru grāmata, no vāces grāmatām pārtulkota”. Tā atklāja muižniecības dzīves smalkumus, domājot par latviešu tautības muižu pavāriem un pavārēm. Pavārgrāmatas oriģināls pieejams pētniekiem vien divos eksemplāros Latvijas Nacionālās bibliotēkas Reto grāmatu un rokrakstu nodaļā. Projekta īstenošanas rezultātā izdotā grāmata būs lielisks materiāls, kuru sasaistīt ar vairākiem nemateriālā kultūras mantojuma projektiem un šodien tik plaši atpazīstamiem un iemīļotiem kultūras mantojuma ceļiem. Grāmatu plānots nodot Kocēnu novada skolām un bibliotēkām, Rubenes baznīcai, Kocēnu novada pašvaldības un Rubenes baznīcas jaunizveidotajā ekspozīcijā “Pa Hronikas pēdām”, tāpat arī nesen atklātajā Tūrisma informācijas centrā Zilākalna ūdenstornī. Grāmata tiks nodota Latvijas Nacionālajai bibliotēkai un dāvināta Vidzemes plānošanas reģiona 26 novadiem, kā arī Kocēnu novadā esošajiem restorāniem.

“Vidzemes kultūras programmu” Vidzemes plānošanas reģions īsteno jau trīspadsmito gadu. Kultūras programmu reģionos atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds un AS “Latvijas valsts meži”. Tās ietvaros iespējams iegūt finansējumu kultūras projektu ieviešanai Vidzemes vēsturiskā novada teritorijā. Programmas mērķis ir veicināt līdzsvarotu visu kultūras un mākslas nozaru jaunrades attīstību un kultūras mantojuma saglabāšanu valstī.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri