Valmieras Ziņas

Pieci veidi, kā ikdienā pozitīvi manīt savu garastāvokli

Lasīšanas laiks: 3 min

Cik bieži mēs attopamies ar sliktu garastāvokli? Cik bieži mums ir lieliska diena, bet tad nāk daži sīkumi, kas visu sabojā? Problēmām, ar kurām sastopamies mūsdienās, ir saistība ar veidu, kā mēs izdzīvojam katru dienu. Portālā “Left Of Zen” publicēti pieci veidi, kā ikdienā varam pozitīvi mainīt savu garastāvokli.

1.Smaidiet. Zinātniski pierādīts, ka, vienkārši smaidot, cilvēka garastāvoklis tūlīt izmainās. Mēs parasti smaidām, kad mums ir labs noskaņojums un smadzenes attiecīgi reaģē uz sejas izteiksmi.

Iedomājas veiksmi Mateus Lunardi Dutra

Foto: Mateus Lunardi Dutra, flickr.com

2.Veiciet elpošanas vingrinājumus. Piecas vai sešas lēnas, dziļas ieelpas ir vispopulārākais veids, kā veikt elpošanas vingrinājumus. Pētījumi pierāda, ka šī vingrinājuma laikā cilvēks relaksējas un samazinās stress. Turklāt dziļa elpošana palēnina sirdsdarbību.

Ron Sombilon, flickr

Foto: Ron Sombilon, flickr.com

3.Sasprindziniet sevi. Sava ķermeņa sasprindzināšana var patiešām palīdzēt relaksēties. Neatkarīgi no tā, vai sēžat birojā pie galda, mājās, mašīnā, sasprindziniet savu ķermeni un pēc desmit sekundēm atbrīvojiet to.

Walt Stoneburner, flickr.com

Foto: Walt Stoneburner, flickr.com

4.Dodieties atvaļinājumā. Nevis īstā atvaļinājumā, bet atbrīvojiet savu prātu no domām! Aizveriet acis un iztēlojieties sevi relaksējošā situācijā, piemēram, sauļojoties pludmalē. Iztēlojieties sajūtam saules starus uz sava ķermeņa, jūras viļņu skaņas un ūdens sāļo smaržu. Koncentrējiet savas maņas uz relaksējošiem notikumiem un situācijām, kuras esat piedzīvojis. Pat 30 sekundes šāda vingrinājuma darīs brīnumus.

Harold Navarro, flickr.com

Foto: Harold Navarro, flickr.com

5.Ieslēdziet mūziku. Mūzika ir viens no spēcīgākajiem stimuliem. Izveidojiet savu pozitīvās mūzikas listi un lietojiet to vienmēr, kad jūtaties slikti.

flattop341, flickr.com

Foto: flattop341, flickr.com

Lasi arī: Desmit ātras un vienkāršas metodes labsajūtas uzlabošanai

Aktuālais jautājums

Kas, jūsuprāt, ir Valmieras sports nr.1?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri