Valmieras Ziņas

Pieci padomi mēneša izdevumu samazināšanai

Lasīšanas laiks: 3 min

Mūsdienās sarakstītas daudz grāmatas un raksti par gudru finanšu plānošanu, kas māca plānot tēriņus, organizēt maksājumus, veikt uzkrājumus u.tml. Taču arvien mēs uzkāpjam uz tiem pašiem grābekļiem un turpinām tērēt vairāk kā vajag, līdz ar to finanšu problēmas kļūst bezmaz par ikdienas nemainīgo stāvokli. 

Tuvojoties jaunajam gadam visi aizdomājamies par labvēlīgu izmaiņu ieviešanu savā dzīvē, tāpēc ierosinām jums vēlreiz iepazīties ar padomiem, kas var palīdzēt samazināt mēneša izdevumus un tādejādi ietaupīt kādām sen kārotam pirkumam.

  1. Alternatīvu meklēšana

Apdomājiet, kuras ir tās lietas, ko jūs pērkat katru mēnesi pieraduma dēļ, bet, no kuram atsakoties, jūsu ikdiena būtiski nemainīsies. Piemēram, vienmēr esiet pircis konkrētā ražotāja ūdeni par lielām naudiņām – sameklējiet lētāko alternatīvu vai iegādājaties savam mājām ūdens filtru, tādējādi samazinot savus ikdienas tēriņus ilgtermiņā.

Iespējams katru rītu pa ceļam uz darbu bija ieradums iedzert kafiju no automāta vai apēst kādu šokolādi – atsakāties vai baudiet to katru otro, trešo dienu utt. Jūs būsiet pārsteigti, kā tādas sīkās detaļas, ko pamaināt, var uzlabot jūsu finansiālo stāvokli.

  1. Ērtums ne vienmēr atmaksājas

Bieži, pieraduši pie ērtībām, ko sniedz dzīve, neaizdomājamies, cik patiesi daudz naudas izliekam tur, kur var ietaupīt. Piemēram, apmeklējam tuvāko mājām veikalu, kur nevar iegādāties preces ar atlaidēm, jo ir slinkums aiziet līdz izdevīgākai tirdzniecības vietai 15 minūtēs. Braucam ar auto vai saucām taksi arī tad, kad lētāk sanāktu aizbraukt līdz galapunktam ar autobusu. Turklāt sabiedriskā transporta izvēle viennozīmīgi atmaksājās, jo nav jātērējas, lai uzturētu savu mašīnu darba kārtībā, nemaz nerunājot par lieliem degvielas izdevumiem.

  1. Rēķinu pārskatīšana

Katram no mums katru mēnesi ir jāveic obligātie maksājumi, no kuriem nevar izvairīties, bet viennozīmīgi ir iespējams vismaz nedaudz samazināt maksājumu apmēru. Izvērtējiet, vai tiešām telefona numuram ir pieslēgts piemērots tarifa plāns un painteresējaties par atlaidēm. Iespējams, maksājiet par televīziju, bet nemaz to neskatāties – atsakāties no pakalpojuma. Maksājot vienlaicīgi vairākus kredītus, ir vērts aizdomāties par to apvienošanu. Visu kredītu apvienošana var palīdzēt samazināt kopējo ikmēneša maksājumu par visām kredītsaistībām. 

Ir vērts iztērēt laiku visu rēķinu pārskatīšanai, jo, kā redziet, ir risinājumi, kas var palīdzēt jums ietaupīt naudu.

  1. Izvairīšanās no spontāniem tēriņiem

Cik reizes dienā, nedēļā vai mēnesī nopērkat kaut ko spontāni, vienkārši ieejot veikalā? Pērkot pārtikas produktus, noteikti paķeriet pa ceļam arī to, kas īsti nav vajadzīgs – ziemassvētku rotājumus, jo taču tie tik skaisti izskatās. Vai ejot garām apģērbu veikalam, pamanāt skatlogā skaistu kleitu, kuru noteikti jānopērk!

Parasti spontānus pirkumus var veicināt nogurums pēc darba, kad nedomājot paķerat visu pa ceļam līdz kasei, izsalkums, kad esiet gatavs apēst burtiski visu, un neapdomība, ar kuru var cīnīties, liekot sev vienmēr padomāt divreiz pirms kaut ko nopērkat. Piemēram, kad ieraugāt kaut ko, kas nav jūsu pirkumu sarakstā, uzdodiet sev jautājumus: “vai varu to šobrīd atļauties?”, “vai tiešām man tagad tas ir vajadzīgs?” Vislabāk būtu aiziet mājās un tad mierīgi izvērtēt, vai ir vērts izlikt naudu par pēkšņi iekāroto lietu. Kā rāda pieredze, bieži cilvēki pārdomā.

  1. Budžeta izplānošana

Vieglākai mēneša izdevumu izplānošanai var palīdzēt budžeta sastādīšana. Ierakstiet ienākumus, obligātus izdevumus (interneta, saziņas, komunālie maksājumi utt.) un atlikušo summu sadaliet starp pārtiku, izklaidi u.tml. Vislabāk būtu izrēķināt, kādu summu variet atļauties tērēt dienā vai nedēļā pirms saņemiet nākamos ienākumus. Pieturēties pie izplānota budžeta un neļaujiet sev iztērēt vairāk kā bija paredzēts.

Iemāciet sev pacietību un apdomību, jo tādējādi spēsiet kontrolēt savus mēneša izdevumus un rezultātā iegūsiet finansiālo stabilitāti.

Aktuālais jautājums

Kā vērtē aizvadīto 2022. gadu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „FIRMA MADARA 89” - viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu REMONTSTRĀDNIEKAM - TEHNIĶIM ar atrašanās vietu VALMIERĀ. Galvenie darba pienākumi: • Veikt visa veida saimnieciskos darbus veikalos, īpašumos un teritorijās: - inženierkomunikāciju apsaimniekošana; - ēku un konstruktīvo elementu uzturēšana; - telpu, to aprīkojuma, mēbeļu u.c. sīkie remontdarbi; - teritoriju uzkopšanas darbus – zāles pļaušanu ar dārza traktoru, zāles pļāvēju, trimmeri; - citus darbus, pēc vadītāja rīkojuma. Prasības pretendentiem: • Pieredze saimniecisko darbu veikšanā; • Zināšanas par darbā lietojamo instrumentu darbības principiem, lietošanas noteikumiem; • Spēja strādāt patstāvīgi un komandā; • “B” kategorijas autovadītāja apliecība; • Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: • Veselības apdrošināšanu; • Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; • Svētku dāvanas; • Atmaksātus papildatvaļinājumus; • Dinamisku darbu stabilā uzņēmumā ar profesionālām pilnveides iespējām; • Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; • Summētais darba laiks; • Darba alga pārbaudes laikā 6.50 EUR/h, pēc pārbaudes laika 7.00 EUR/h. Sūti CV vai pieteikumu ar norādi REMONTSRĀDNIEKS – TEHNIĶIS Valmierā uz e-pastu cv@madara89.lv vai zvani, sūti ziņu WhatsApp +371 26 659 016. Profesija: REMONTSTRĀDNIEKS Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-02-10 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp:+371 26659016

Mūsu partneri