Valmieras Ziņas

Pieci ieteikumi veiksmīgam ceļojumam ar automašīnu

Siltais pavasaris un vasaras tuvošanās daudzus iedvesmos ar auto apceļot Latviju un Eiropas plašumus. Šodien ceļošana ar automašīnu kļūst ar vien populārāka, jo šādā veidā iespējams pa ceļam apskatīt vairāk, līdzi ņemt nepieciešamo bagāžu, kā arī vienlaicīgi paviesoties gan tālākos galamērķos, gan arī redzēt tuvākas vietas, plānojot ceļojuma laiku pēc pašu vēlmēm. Taču, dodoties pārbraucienā, ir svarīgi ņemt vērā dažus ieteikumus ērtākam un mierīgākam ceļojumam. Volkswagen pēcpārdošanas vadītājs Baltijas valstīs Ints Valainis iepazīstina ar pieciem noderīgiem padomiem, ko ņemt vērā, plānojot braucienu ar automašīnu.

1.Pārliecinieties, ka automašīna ir labā tehniskā stāvoklī. Tehniski nesagatavota automašīna var radīt riskus pasažieru drošībai un nevajadzīgu stresu ceļojuma laikā. Tādēļ pirms pārbrauciena ir svarīgi pārliecināties, ka automašīnas tehniskais stāvoklis ir atbilstošs un brauciens būs drošs un patīkams. Pirms došanās ceļā automašīnu ieteicams pārbaudīt pie speciālista, taču pašiem nepieciešams pārliecināties arī par auto riepu un rezerves riteņa stāvokli, kā arī dzinēja eļļas, dzesēšanas un bremžu šķidruma līmeņiem. Svarīga loma ir arī stikla tīrītājiem, īpaši pārvietojoties diennakts tumšajā laikā, tāpēc jāpārliecinās, ka tie ir labā darba kārtībā.

“Papildus tam svarīgi pirms tālāka izbrauciena veikt nepieciešamo apkopi vai nomainīt dzinēja eļļu, lai ceļojuma laikā nerastos nepieciešamība meklēt autoservisu. Mainot eļļu ārvalstu autoservisos ir rūpīgi jāpārliecinās par tās kvalitāti, kā arī tā var būt daudz dārgāka, īpaši, ja ceļojat ārpus Eiropas robežām. Tāpēc vislabāk automašīnu laicīgi pārbaudīt, lai izvairītos no jebkādu problēmu rašanās. Jāpatur prātā, ka, veicot tālākus braucienus ar smagu bagāžu, kā arī pārvietojoties pa ātrgaitas šosejām un kalniem, bremzēšanas sistēmai ir daudz lielāka noslodze. Tāpēc ļoti svarīgi ir pārliecināties, ka bremžu uzlikas un diski ir perfektā kārtībā. Jāatceras arī par akumulatora nolietojumu – veci akumulatori mēdz pievilt negaidīti, tādēļ, ja akumulators ir nolietots, labāk to nomainīt.” skaidro I. Valainis.

“Papildus tehniskajai pārbaudei, autovadītājam pirms ceļojuma noteikti jāpārbauda arī automašīnā esošais drošības aprīkojums, pārliecinoties, ka tajā atrodas aptieciņa, ko nepieciešamības gadījumā var papildināt, kā arī ugunsdzēšamais aparāts un gaismu atstarojošas vestes ne tikai šoferim, bet arī pasažieriem. Automašīnas aprīkojumam ir jābūt prioritātei, jo tālā izbraucienā visvairāk laika tiek pavadīts atrodoties automašīnā. Mūsdienu satiksme nav tā mierīgākā, īpaši izbraucot ārpus valsts robežām, jāņem vērā, ka katrā valstī ir citādāka braukšanas kultūra,“ uzsver I.Valainis.

2.Pārliecinieties, kāds aprīkojums ceļojumam nepieciešams. Veiksmīga brauciena priekšnosacījums ir pareizs aprīkojums, kas palīdzēs nepalikt uz ceļa un turpināt braucienu pat tad, ja bojāta riepa vai nestrādā GPS. Noteikti nepieciešams pārliecināties par rezerves riteni vai riepu remonta komplektu, lai vajadzības gadījumā bojātu riepu varētu nomainīt vai saremontēt bez autoservisa palīdzības. Lai tas izdotos, jāpārliecinās, ka līdzi paņemti arī nepieciešamie darba rīki – riteņa atslēga un domkrats. Nevajadzētu aizmirst par citiem papildu instrumentiem, kas palīdzēs automašīnu ārkārtas gadījumā salabot vismaz tik daudz, lai pašu spēkiem tiktu līdz tuvākajam autoservisam. Jāatceras līdzi paņemt gan skrūvgriezni ar nomaināmiem uzgaļiem, gan arī līmlenti, ar ko, vismaz uz laiku, salabot saplīsušu spoguli vai kādu automašīnas plastmasas detaļu, kamēr nokļūsiet līdz autoservisam, lai to salabotu.

Ints iesaka līdzi ņemt arī lukturi. “Tas ir ļoti noderīgs instruments, ja automašīna jāpārbauda vai jālabo tumsā. Lukturim vēlams būt mitrumizturīgam, kā arī noteikti nepieciešams pārbaudīt tā baterijas un iepriekš iegādāties rezerves. Protams, var izmantot arī telefonā iebūvēto lukturi, taču tam jābūt ātri un ērti pieejamam un telefonam jābūt uzlādētam.”

Atkarībā no paredzamā ceļojuma maršruta, līdzi ieteicams ņemt arī trosi, kas palīdzētu mašīnu, piemēram, izvilkt no dubļiem, ja gadījies iebraukt kādā nomaļā lauku ceļā, kā arī pārliecinieties, ka līdzi paņemts ieskrūvējamais āķis, kur pievienot trosi. Garos izbraucienos braucot pa ātrgaitas šosejām, ieteicams nodrošināties ar rezerves motoreļļu, lai to nepieciešamības gadījumā varētu papildināt, kā arī jānodrošinās ar papildu drošinātājiem un spuldzēm automašīnas lukturiem. To meklēšana vajadzības gadījumā var būt sarežģīta un sagādāt liekas raizes.

Papildus tam vajadzētu nodrošināties ar labām navigācijas ierīcēm. Taču I. Valainis iesaka ņemt līdzi arī parasto karti, kas palīdzēs gadījumā, ja GPS ierīce pēkšņi nestrādās. Jāņem vērā, ka GPS ierīces dažreiz mēdz kļūdīties un neuzrādīt ceļus, tādēļ ieteicams pārskatīt ceļu kartē jau pirms došanās braucienā.

3.Izplānojiet ceļojumu un esiet gatavi jebkurai situācijai. Braukšana pa neierastiem ceļiem var radīt neikdienišķas situācijas. Taču, ja pirms ceļojuma esat kārtīgi sagatavojies potenciālajiem negadījumiem un riskiem, tad būsiet gatavs ar tiem tikt galā bez problēmām.

“Plānojot braucienu, jāpārliecinās, ka pa ceļam ir pietiekami daudz degvielas uzpildes staciju, ēstuves un naktsmītnes, kā arī vajadzības gadījumā autoserviss. Jāpievērš uzmanība arī katras valsts muitas nodevām un jāiepazīstas ar to likumiem, kas var atšķirties no Latvijas likumiem, tādējādi arī sagādāt liekas problēmas,” rekomendē I. Valainis. Piemēram, Austrijā bez īpaši izsniegtas atļaujas ir aizliegts satiksmi filmēt ar videoreģistratoru, tāpēc par neatļautu ierīces izmantošanu var nākties maksāt apjomīgu soda naudu.

4.Pirms došanās ceļā noteikti jāsaprot arī tas, kādā veidā ceļojuma laikā varēsiet norēķināties, lai būtu droši, ka būs iespēja izmantot bankas kartes, vai tomēr jāņem līdzi skaidra nauda. Atkarībā no galamērķa var rasties arī nepieciešamība pēc kredītkartes, ko var pieprasīt norēķinu nolūkiem kāda no naktsmītnēm.

Valainis iesaka pirms brauciena nomainīt automašīnas atslēgas baterijas un līdzi ņemt arī automašīnas rezerves atslēgu, ko nevajadzētu turēt kopā ar to, kuru izmantojat regulāri. Rezerves atslēga var noderēt gadījumos, ja oriģinālā atslēga saplīst, tiek nozaudēta vai nozagta. “Tā paša iemesla dēļ ieteicams ceļot arī ar diviem dokumentiem – pasi un ID karti, kuras tāpat kā atslēgas ieteicams turēt katru atsevišķi, drošā vietā,” saka Ints Valainis.

Nenoliedzami, ceļojuma laikā jāpatur prātā, ka ir iespēja sastapties ar vandāļiem un zagļiem, kas var mēģināt uzlauzt mašīnu vai kā citādi nodarīt tai bojājumus. Tādēļ ir vērts iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, kā arī pārliecināties, ka automašīnas apdrošināšanas polisei nav beidzies termiņš.

5.Rūpējieties par sevi un saviem pasažieriem. Ints Valainis uzsver, ka labs šoferis vienmēr domās ne tikai par sevi, bet arī par saviem pasažieriem, lai ceļojums būtu izdevies visiem. Iesākumā svarīgi pārdomāt visu somu, iepirkumu un pārējo mantu izvietošanu automašīnā, lai tas būtu praktiski un droši. “Izvietojot lietas automašīnā, nepieciešams ievērot to pašu principu, kādu pielietojam kārtojot iepirkumu somā pārtikas produktus – smagākās lietas novietojam apakšā un sānos, bet vieglākās lietas liekam virspusē. Tādā veidā tiks nodrošināta arī automašīnas stabilitāte, īpaši, ja jāpārvar negaidīts šķērslis.”

Tāpat noteikti jāpārliecinās arī par to, ka somas ir novietotas droši un nostiprinātas, citādi tās bremzēšanas laikā var pārvietoties un sliktākajā gadījumā izraisīt traumas automašīnā braucošajiem.

“Taču galvenais faktors, ko atcerēties – brauciena laikā ir nepieciešama arī atpūta,” uzsver Valainis. “Es iesaku ceļojuma laikā pietiekamā daudzumā atpūsties no braukšanas un veikt regulāru apstāšanos, lai ceļš būtu drošs un automašīnas vadītājs nebūtu noguris, kā arī nezaudētu reakcijas ātrumu.”

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras pilsētas pašvaldība aicina darbā Valmieras Izglītības pārvaldes SPECIĀLISTU IZGLĪTĪBAS JAUTĀJUMOS (iekļaujošās izglītības atbalsta jomas koordinatoru logopēdiem) uz nenoteiktu laiku (0.1 likme) Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai!   Ja Tev ir vēlme: · sadarboties ar Valmieras Izglītības pārvaldi jomas un starpjomu metodiskās darbības plānošanā un īstenošanā; · konsultēt logopēdus par iekļaujošās izglītības atbalsta jomas mācību satura un procesa plānošanas jautājumiem pašvaldības līmenī; · apzināt un apkopot iekļaujošās izglītības atbalsta jomas logopēdu mācīšanās un metodiskās vajadzības; · iesaistīties logopēdu tālākizglītības un pieredzes apmaiņas pasākumu plānošanā un īstenošanas nodrošināšanā; · sadarboties ar logopēdu profesionālajām organizācijām, augstskolām un citiem partneriem logopēdu profesionālo kompetenču pilnveides nodrošināšanai; · izstrādāt priekšlikumus ar izglītības jomu saistītu jautājumu pilnveidošanai Valmieras pilsētas pašvaldībā (turpmāk – Pašvaldība); un ja Tev ir: · izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta 2008.gada 11.septembra noteikumiem Nr.569); · valsts valodas prasme augstākajā līmenī; · pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; · psiholoģiska noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; · stabilu atalgojumu (10.mēnešalgu grupa no 990 līdz 1020 EUR mēnesī pirms nodokļu nomaksas par pilnu likmi, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; · profesionālās pilnveidošanās un izaugsmes iespējas. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), izglītības dokumenta kopiju lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu personals@valmiera.lv, vai pa pastu, adrese: Lāčplēša iela 2, Valmiera, ar norādi „Pieteikums speciālista izglītības jautājumos amatam”, līdz 2020.gada 16.jūlijam plkst.17.00. Tālrunis papildu informācijai: 64207148, 64207156 vai 29448574   Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: IZGLĪTĪBAS METODIĶIS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera Slodze: Nepilna slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2020-07-16

Pievienojies! Valmierā uzņēmējdarbība un attīstība iet roku rokā ar dabisku, sakoptu un sakārtotu vidi. Tā iedvesmo augstiem sasniegumiem sportā, izglītībā, radošiem risinājumiem kultūrā un jaunu virsotņu sasniegšanai! Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestāde “Kārliena” aicina darbā INTEREŠU IZGLĪTĪBAS PEDAGOGU, profesijas kods 235906 (darba vietas adrese: Rūpniecības ielā 16A, Valmiera) uz nenoteiktu laiku 24 stundas slodzi nedēļā (0.8 likmes). Ja Tev ir vēlme: organizēt un vadīt “Bēbīšu skolas “ nodarbības bērniem (no 4 mēnešu līdz 2 gadu vecumam) kopā ar vecākiem;  īstenot interešu izglītības programmu;  veidot rezultatīvu sadarbību ar “Bēbīšu skolas “vecākiem , sniedzot konsultācijas un atbalstu bērnu izglītošanā un viņu pamat prasmju veidošanā; sadarboties ar pirmsskolas iestādes  pedagogiem;  pilnveidot savas prasmes un kompetences . un ja Tev ir: Izglītība un pedagogu profesionālā pilnveide atbilstoši normatīvo aktu prasībām (Ministru kabineta noteikumi Nr.569); pozitīvas saskarsmes iemaņas; atbildības un augsta pienākuma sajūta; vēlama iegūta izglītība mūzikas skolā vai pieredze dalībā folkloras kopā un/vai korī. mēs piedāvājam: atalgojumu no 600 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas; darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citas sociālās garantijas; radošu un interesantu darbu atsaucīgā un draudzīgā kolektīvā; profesionālās pilnveides iespējas un izaugsmes iespējas; drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu karliena@valmiera.edu.lv vai personīgi Valmieras pilsētas 6.pirmsskolas izglītības iestādē “Kārliena“ Rūpniecības ielā 16A, Valmierā ar norādi „Interešu izglītības pedagogs”, līdz 2020.gada 15.jūlijam plkst.16.00. Tālrunis papildu informācijai: 29339045; 29417075 Iesniegtos personas datus Valmieras pilsētas pašvaldība izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti Valmieras pilsētas pašvaldības iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāti citos Valmieras pilsētas pašvaldības personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Sīkāka informācija par personas datu apstrādi Valmieras pilsētas pašvaldībā: http://www.valmiera.lv/images/userfiles/VPP_privatuma_politika.pdf. Profesija: INTEREŠU IZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rūpniecības iela 16A, Valmiera Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-07-15

Mūsu partneri