Valmieras Ziņas

Pie katra koka atkritumu konteineru nenoliksi (2)

Valmieras iedzīvotāju aptauju rezultāti un pašvaldībā saņemtās sūdzības liecina par to, ka viens no jautājumiem, kas visvairāk satrauc iedzīvotājus, ir piegružotās teritorijas un atkritumu urnu pieejamība, portālu “Valmieras Ziņas” informēja domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Mērs norādīja, ka ne vienmēr atkritumu urnu esamība nozīmē sakoptu vidi.

“Nesen atjaunotajā Vecpuišu parkā atkritumu urnas ir pie katra sola, taču bieži vien atkritumi tiek nomesti zemē, nevis urnā. Tāpat regulāri saņemam sūdzības par piegružotajiem Gaujas krastiem. Taču pārsvarā atbildība jāuzņemas pašiem iedzīvotājiem. Nez kāpēc ir viegli paņemt līdzi pilnas alus bundžas vai pudeles, taču aiznest atpakaļ tukšās un izmest konteinerā ir ļoti smagi. Ir jāsaprot, ka nevar Gaujas krastā novietot konteinerus ik pa desmit metriem, jo būtu sarežģīti un dārgi nodrošināt regulāru atkritumu savākšanu un izvešanu,”

skaidroja J.Baiks.

Nereti pilsētas atkritumu urnās iedzīvotāji ievieto arī mājsaimniecībās radušos atkritumus, lai gan publiskajā telpā izvietotās atkritumu urnas šiem atkritumiem nav paredzētas.

Valmieras pilsētas pašvaldība pilsētā ir uzstādījusi vairāk nekā 250 atkritumu urnas. Tās atrodas dažādās vietās pilsētā – parkos, autobusu pieturās, pie atpūtas soliņiem, dabas teritorijās. Pilsētā izvietotas arī 15 speciālās urnas suņu ekskrementiem. Atkritumu urnu izvietošanu pie veikaliem vai iestādēm nodrošina veikali un iestādes.

Valmieras pilsētas pašvaldība pievērš uzmanību un seko līdzi, lai pilsētā uzstādītās atkritumu urnas nebūtu pārpildītas. Atkarībā no sezonas Valmieras pilsētas pašvaldība nodrošina urnu tukšošanu divas līdz trīs reizes nedēļā, attālākās vietās – vienu līdz divas reizes nedēļā. Atsevišķu pasākumu laikā un īpaši pilsētas centra daļā atkritumu urnas tiek tukšotas biežāk.

Lai nodotu mājsaimniecībās radušos atkritumus, katrai mājsaimniecībai jābūt noslēgtam līgumam ar SIA “ZAAO”. Lai novērstu situācijas, kad mājsaimniecībā rodas pārāk daudz atkritumu, nepieciešams plānot iepirkumus un atkritumus šķirot. Lielu daļu atkritumus iespējams nodot pārstrādei, izmantojot pilsētā pieejamos Eko laukumus, Eko punktus vai savrupmājās dzīvojošajiem – pakalpojumu “EKO soma” vai Burkānciema iedzīvotājiem – individuālo konteineru šķirotajiem atkritumiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    mazā kapeika - 07.03.2018 Atbildēt

    stikla taru pieņem veikalos un skārdnenes aiziet lūžņos

    andrejs - 14.06.2018 Atbildēt

    Pie katra jau ar nevajag – vajag vismaz elementāri sekventi ik pa pārissimt metriem pa maisam kaut – kā citi entuziasti to veic paša spēkiem (uzkarinot kartupeļu maisu), neviens pieaudzis cilvēks ar pilniem 100 smadzenēs nemetīs zemē atkritumus ja būs kaut netālu – atkritumu urna vai jau minētais maisu risinājums. Elementāra loģika

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Kurjers/-e automobiļa vadītājs Darbavieta: Valmieras un Gulbenes reģionālais centrs, Cempu iela 8d, Valmiera, Eksprespasta departaments. Apkalpes maršruts: Valmiera - Limbaži - Limbažu rajons - Valmiera. Darba pienākumi: · saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; · vadoties no ienākošo sūtījumu adresēm, sastādīt maršruta lapu; · veikt adresātiem sūtījumu piegādi; · iekasēt sūtījumu pēcmaksas; · reģistrēt sūtījumu piegādes/nepiegādes informāciju; · nodrošināt pozitīvu kontaktu ar esošajiem un potenciālajiem klientiem. Prasības kandidātiem: · vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei un krievu valodu sarunvalodas līmenī; · labas orientēšanās spējas un prasme precīzi nolasīt karti;  · B kategorijas autovadītāja apliecība (ne mazāk kā 2 gadi); · augsta atbildības sajūta un precizitāte. Piedāvājam: · stabilu atalgojumu no 695.00 EUR (bruto) · sociālās garantijas ; · darba laiku darba dienās no 6:30 - 16:30 ; · pieredzējušu kolēģu un vadības atbalstu; · iespēju apliecināt savas spējas un prasmes. Papildu informācija: CV ar norādi Eksprespasta kurjers/-e automobiļa vadītājs, Valmieras un Gulbenes reģionālajā centrā, sūtīt Latvijas Pasta Personāla vadības departamentam pa pastu vai e-pastu. Adrese: Ziemeļu iela 10, Lidosta Rīga, Mārupes novads, LV-1000; e-pasts: cv@pasts.lv; tālrunis informācijai: 26510116. Informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks izvirzīti otrai atlases kārtai! Profesija: PASTA KURJERS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Cita Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2021-03-31 Kontaktpersona: CV ar amata un vietas norādi sūtīt pa pastu vai uz cv@pasts.lv, Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri