Valmieras Ziņas

Pētījums: 89% Latvijas iedzīvotāju strādā kaitīgā darba vidē

Lielākā daļa jeb 89% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ikdienā strādā kaitīgā darba vidē, liecina pētījumu un konsultāciju kompānijas “Kantar TNS” un Latvijas Organizāciju psihologu biedrības pētījuma dati par dažādiem darba vides faktoriem.

Pētījumā respondentiem lūgts norādīt, cik bieži viņi ir pakļauti dažādiem darba vides faktoriem. Kā liecina pētījuma rezultāti, vismaz pusi no sava darba laika Latvijas strādājošie ir pakļauti tādiem faktoriem kā darbam ar datoru (73%), darbam piespiedu pozā (54%) un darbam vienveidīgā kustībā (51%).

Tāpat pētījumā secināts, ka Latvijā 40% respondentu darbā cieš no laika trūkuma, 39% veic darbu ar sarežģītām, ātri mainīgām tehnoloģijām ātru un svarīgu lēmumu pieņemšanā, 32% respondentu cieš no pārāk zemas vai augstas gaisa temperatūra telpās un 40% respondentu ir tiešā kontaktā ar cilvēkiem, kuri nav kolēģi.

Neskatoties uz to, ka kopumā absolūtais vairākums (80%) Latvijas strādājošo ir apmierināti ar darba apstākļiem savā darba vietā, pētījuma dati atklāj, ka piektā daļa jeb 18% strādājošo ar saviem darba apstākļiem nav apmierināti.

Turklāt vairāk nekā puse jeb 57% ar darba apstākļiem neapmierināto strādājošo vismaz vienu reizi pēdējā gada laikā paši personīgi savam darba devējam ir snieguši ieteikumus darba apstākļu un vides uzlabošanai (to skaitā 17% ierosinājuši uzlabojumus vienu riezi un 40% – vairākas reizes). Tomēr 5% no ieteikumus sniegušajiem ir norādījuši, ka darba devējs viņu priekšlikumus ir ņēmis vērā, kamēr 19% uzlabojumus iesniegušo ir atzinuši, ka viņu ieteikumi ir tikai daļēji ņemti vērā.

“Kantar TNS” sadarbībā ar Latvijas Organizāciju psihologu biedrību laikā no 2018.gada 22. līdz 25.augustam veica pētījumu par Latvijas strādājošo iedzīvotāju darba vidi un ar to saistītiem aspektiem.

Pētījumā aptaujāti 705 nodarbinātie iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 64 gadiem. Pētījums organizēts interneta aptaujas formā. Izlases kopa veidota, balstoties uz gadījuma izlasi, izslēdzot pašpieteikšanos.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Rīgas ielā 64, Valmierā. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama vidējā vai vidējā speciālā izglītība; Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā; Mūsdienīgu darba vidi; Darbam atbilstošu atalgojumu un sociālās garantijas; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas. Darba alga no EUR 470-700 (bruto) Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00 CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs VALMIERĀ. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2020-04-14 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: vakances@madara89.lv ar amata un vietas norādi.

Mūsu partneri