Valmieras Ziņas

Pēc Lielās talkas noslēguma, sakopšanas darbi Latvijā vēl turpinās

Noslēgusies Lielā talka, bet darbi visā Latvijā vēl turpinās, aģentūru BNS informēja Lielās talkas organizatori.

Iedzīvotāju aktivitāte Lielajā Talkā šogad ir lielāka nekā pērn. Lai gan Lielā Talka oficiāli jau noslēgusies plkst.15:00, sakopšanas un labiekārtošanas darbi visā Latvijā vēl turpinās.

No rīta visaktīvākā talkošana notika Latgalē un Vidzemē, bet no pusdienlaika līdz oficiālās talka par aktīvāko talkotāju reģionu kļuva Rīga. Organizatori norāda, ka lielākais talkotāju aktivitātes pieaugums tika novērots pēc pusdienlaika.

Līdz Talkas oficiālajam noslēgumam ir apkopota informācija par vairāk nekā 100 tūkstošiem talcinieku, tomēr ļoti lielā daļā reģistrēto talku vietu darbi vēl turpinās, un informācija par dalībnieku skaitu tiks sniegta pēc to noslēguma. Precīzāki dati par talkotāju skaitu un izvestajiem atkritumu apjomiem gaidāma pirmdien.

Šogad daudzās talkas vietās liels uzsvars likts ne vien uz vides sakopšanu un atkritumu savākšanu, bet arī labiekārtošanu – stādīti koki un krūmi, labiekārtoti pagalmi, iekārtoti sporta laukumi bērniem. Teju 40% no šogad oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām bija labiekārtošanas talkas, uzsver Lielās talkas organizatori.

Šā gada Lielajā talkā neiztika arī bez interesantiem atradumiem – atrasti gan personu apliecinoši dokumenti, gan arī dažādi vēsturiski darbarīki, kara laika ķivere un lielgabala lode, kā arī paklājs, dīvāns, kurpes, govs galvaskauss, izlietne, policijas lenta, daudz riepu un televizoru.

Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme norāda, ka ir liels gandarījums par iedzīvotāju lielo aktivitāti. “Ir liels gandarījums par iedzīvotāju lielo aktivitāti! Paldies visiem talkotājiem par aktīvu dalību, paldies ka palīdzat Latvijai kļūt zaļākai. Lai jums līdz pat vakaram lutina labs laiks un silta saule, gards cienasts un sirsnīgas sarunas!” pauda Jaundzeme.

Lielajā talkā piedalījās arī Latvijas amatpersonas – Ministru prezidente Laimdota Straujuma, Valsts prezidents Andris Bērziņš un aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis.

Ministru prezidente Laimdota Straujuma piedalījās Lielās talkas pasākumā Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā, kur notika lapu grābšana un atkritumu vākšana. Savukārt plkst.13 Straujuma piedalījās talkā Siguldā pie bobsleja un kamaniņu trases, kur par godu slavenajiem sportistiem un viņu sasniegumiem pasaulē, kā arī jaunajām sporta cerībām, laukumā pie trases galvenās ieejas tika stādīti koki un krūmi.

Valsts prezidents Andris Bērziņš talkoja Raunas parkā, Raunas novadā. Talkā norisinājās koku un dekoratīvo krūmu stādīšana Raunas Parkā un Raunas veselības takas sakopšana.

Aizsardzības ministrs Raimonds Vējonis, Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube , karavīri, zemessargi un jaunsargi tradicionāli talkoja Nāves salā, turpinot labiekārtot atviešu strēlnieku piemiņas vietu.

Lielās Talkas tradīcija aizsākās ar talku 2008.gada 13.septembrī, kas bija kā iedzīvotāju dāvana valstij tās 90.dzimšanas dienā. Projekta mērķis ir līdz Latvijas simtgadei 2018.gadā to padarīt par tīrāko valsti pasaulē.

Pērn Lielājā Talkā oficiāli pieteiktajās 1453 talkošanas vietās talkoja aptuveni 160 000 cilvēku, un tās laikā tika savāktas 1768 tonnas atkritumu.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat VARAM piedāvāto pašvaldību reformas modeli?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri