Valmieras Ziņas

Pavasarī Valmieras pilsētā iestādīs 180 jaunus kokus [papildināts plkst.8.49] (3)

[13.marta ziņai papildināta 2.rindkopa; pievienota 3.rindkopa]

Līdz vasarai Valmieras pilsētas ielu malās paredzēts iestādīt 180 jaunus kokus, gan novecojušo koku vietās, gan tur, kur koki iepriekš nav auguši, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Kristīne Melece.

Kā paredz pašvaldības rīkotā iepirkuma rezultāti, kokus nodrošinās zemnieku saimniecības “Ķikši” stādaudzētava, bet stādīšanas darbus organizēs SIA “Valmieras Namsaimnieks”. Kā portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Justīne Deičmane, iepirkums veikts par 10 456 eiro (7348 latiem) ieskaitot pievienotās vērtības nodokli, taču katra stāda cena esot atšķirīga, atkarībā no koka sugas.

Savukārt koku stādīšanas darbus SIA “Valmieras Namsaimnieks” organizēs, rīkojot talku. Koku stādīšana notiks aprīlī, un tajā piedalīties būs aicināti Valmieras skolu audzēkņi un darbinieki, kā arī citas interesentu grupas.

Pēc Meleces teiktā, Brenguļu ielā tiks iestādītas 49 parastās liepas, Rīgas ielas posmā no Ausekļa ielas līdz Kocēnu kapiem – 40 ozoli. Matīšu šosejas labajā pusē paredzēts iestādīt 30, betvairākos Raiņa ielas posmos – 22 sarkanos ozolus. Vairākos Beātes ielas posmos paredzēts iestādīt 30 Holandes liepas, bet vairākas dažādu šķirņu kļavas – Gaujas krasta nogāzē pie Plostnieku ielas kāpnēm. Dzirnavu ezeriņa apstādījumus paredzēts papildināt ar divām kalnu kļavām, bet pie pašvaldības ēkas augošo kastani aizstāt ar kļavu.

Melece arī pastāstīja, ka pilsētas dabas teritoriju plānojumā stādījumi savstarpēji saista pilsētas parkus, skvērus un Gaujas zaļos krastus, uzlabo pilsētas mikroklimatu, kā arī veicina bioloģisko daudzveidību pilsētā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Kā Covid-19 ietekmējis jūsu darbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri