Valmieras Ziņas

Patriotiskās noskaņās aizvadīts radošais pasākums „Radi, rādi, raidi 2018”

Trešdien, Valmieras tehnikumā norisinājās tradicionālais profesionālo izglītības iestāžu radošais pasākums „Radi, rādi, raidi”. Tas ik gadu pulcē profesionālo skolu audzēkņus, kas demonstrē savus sasniegumus interešu izglītības jomā. Šogad pasākuma tēma patriotiska, veltīta Latvijas simtgadei – Mēs augam Tev, Latvija!

Pasākuma viesus priecēja talantīgie dziedātāji no Valmieras tehnikuma un Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālās struktūrvienības, kā arī interešu izglītības kolektīvi no Smiltenes tehnikuma, Smiltenes tehnikuma Alsviķu struktūrvienības, Priekuļu tehnikuma, Latvijas Jūras akadēmijas Jūrskolas, Cēsu Tehnoloģijas un Dizaina vidusskolas un Rīgas Tirdzniecības profesionālās vidusskolas.

Koncerta laikā ar dažādiem aizkustinošiem un sirsnīgiem priekšnesumiem tika izdejots un izdziedāts Latvijas vārds. Valmieras tehnikuma vokālais ansamblis pasākumā startēja ar četrām dziesmām. Kā pirmo ansamblis izpildīja I.Busuļa un K.Vērdiņa dziesmu “Debesis” un turpinājumā skanēja A.Palkeviča un G.Rača dziesma “Tev līdzās”. Pēc tam sekoja R. Pleinica un E. Valtera dziesma “Viss jau ir bijis”, savukārt noslēguma dziesma tika veltīta žūrijai – “Dziesma par laimi” (T.Kleins, G.Račs). Ansambļa vadītājs Imants Točs. Koncertā dalību ņēma arī Valmieras tehnikuma Rankas teritoriālā struktūrvienība, kas duetā izpildīja R.Kaupera dziesmu “Tu izvēlējies palikt”, vadītājs Juris Krūze.

“Koncerta noskaņa bija superīga un raisīja ļoti patriotiskas sajūtas”, pēc savas uzstāšanās ar iespaidiem dalījās Priekuļu tehnikuma audzēkņi. Arī pedagogi neslēpa savu sajūsmu un pēc priekšnesumiem cēlās kājās, lai aplaudētu un uzgavilētu jauniešiem. Miks Kristians Sekalis no Smiltenes tehnikuma uzstājās ar savu grupu “Bultas”, kas bija viens no publikas favorītiem. Miks atdzina: “Šī nav pirmā reize, kad publika burtiski uzsprāga piedziedājuma laikā, bet sajūta bija lieliska. Mēs esam īpaši ar to, ka izpildām savas oriģināldziesmas, kas gandarījumu padara vēl lielāku.”

Pasākuma vadītāja Kristīne Bulka noslēgumā minēja, ka visu koncerta laiku jutās laimīga, jo dalībnieku acīs redzēja dzirkstelīti. Kristīne šo dzirksteli aicina nezaudēt un turpināt apmeklēt interešu izglītības pulciņus, lai jau nākamgad maijā tiktos atkal un ikvienu priecētu ar jauniem priekšnesumiem!

Rezultātus un iegūtās vietas būs iespēja uzzināt tad, kad visos vēsturiskajos Latvijas novados būs notikuši profesionālo izglītības iestāžu māksliniecisko kolektīvu radošie pasākumi “Radi, rādi, raidi 2018”.

Vidzemes reģiona konkursu šajā gadā rīkoja Valmieras tehnikums, kas jauniešus uzņēma mājīgajās skolas telpās. Ik gadu šis radošais pasākums notiek citā Latvijas vietā. Šādas kopā sanākšanas galvenais mērķis ir saglabāt un pilnveidot profesionāli izglītojošajās skolās interešu izglītību kā kvalitatīvu brīva laika pavadīšanas iespēju.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri