Valmieras Ziņas

Pašvaldība pamazām atjauno ielas un ietves, taču privātīpašumus jāsakopj pašiem saimniekiem

Jau informējām publikācijā “Ai, Valmieras ielas, pagalmi, taciņas un trotuāri…”, daudzviet Valmierā blakus atjaunotajām ielām un sakoptajiem īpašumiem ir vietas, kas gadu gadiem netiek savestas kārtībā. Ir vietas, kur nepieciešams pamatīgs finansiāls ieguldījums, taču dažviet problēmu varētu atrisināt ar pavisam niecīgiem līdzekļiem. Kā jau raksta autore minēja, ne visur nesakoptās vietas pieder pašvaldībai, tādēļ nav viegli panākt uzlabojumus. Arī paši iedzīvotāji, meklējot īsāko ceļu, izbradā apstādījumus. 

Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa “Valmieras Ziņām” skaidroja, ka gājēju ietves un satiksmes infrastruktūra Valmierā tiek pakāpeniski uzlabota un atjaunota. Ir sagatavoti arī būvprojekti vairāku asfaltēto ielu pārbūvei. Katru gadu dažādās vietās pilsētā tiek veikti arī gājēju ietvju remonti.

Paredzamos darbus apstiprina Valmieras pilsētas pašvaldības dome, lemjot par pašvaldības budžeta izlietojumu katram gadam un ņemot vērā satiksmes infrastruktūrai pieejamos līdzekļus. Tādējādi ielas, kurām 2018.gadā plānoti remontdarbi, būs zināmas pēc nākamā gada budžeta apstiprināšanas.

Nereti nesakārtotas teritorijas veidojas arī uz zemes gabaliem, kas nav pašvaldības īpašums. Par šo zemes gabalu sakārtošanu atbildīgi ir zemes īpašnieki. Savukārt daudzdzīvokļu namiem piegulošo teritoriju sakārtošana jāuzņemas daudzdzīvokļu namu pārvaldniekiem vai zemes gabalu īpašniekam.

Celiņš no Kārļa Baumaņa un Beātes ielu krustojuma uz tirdzniecības centru “Maxima”

Gan zemes gabals, gan tirdzniecības centra ēka ir privāti īpašumi. Tādēļ Valmieras pilsētas pašvaldība nevar šajā zemes gabalā ieguldīt līdzekļus gājēju ietves izbūvei. Taču zemes gabala nomnieks ir izstrādājis tehnisko projektu gājēju ietves un kāpnīšu izbūvei no Kārļa Baumaņa un Beātes ielas krustojuma uz tirdzniecības centru “Maxima”.

2017.gadā zemes gabala nomnieks ir uzrunāts par nepieciešamību projektu realizēt. Arī zemes gabala īpašnieks tiks uzrunāts par teritorijas labiekārtošanu, izbūvējot kāpnes un gājēju ietvi uz zemes gabalā esošo tirdzniecības centru.

Kāpnītes no Kārļa Baumaņa un Beātes ielas krustojuma uz daudzdzīvokļu māju Georga Apiņa ielā 10

2017.gadā tika pabeigta arī Beātes ielas posma no Kārļa Baumaņa līdz Andreja Upīša ielai pārbūve. Tas tika darīts, realizējot Georga Apiņa ielas pārbūvi. Ielas malā esošās kāpnītes, kas palīdz ērtāk nokļūt līdz daudzdzīvokļu mājai Georga Apiņa ielā 10, daļēji atrodas Kārļa Baumaņa ielas 17 īpašuma teritorijā. Kāpnīšu remontam nepieciešams saņemt saskaņojumu ar zemes īpašnieku, kā arī vienoties par remonta finansējumu.

Ietvju atjaunošana un izveide daudzdzīvokļu namu pagalmos

Lai atbalstītu daudzdzīvokļu namu un tiem piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanu, tai skaitā arī ietvju remontus un jaunu ietvju izveidi daudzdzīvokļu namu pagalmos, Valmieras pilsētas pašvaldība kopš 2013.gada īsteno līdzfinansējuma programmu dzīvokļu īpašnieku sagatavoto projektu realizēšanai.

Atbilstoši 2012.gada 27. septembra saistošajiem noteikumiem Nr. 130 “Par Valmieras pilsētas pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamo māju energoefektivitātes pasākumu veikšanai, piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai un dzīvojamo māju renovācijai” projektu ieviesēji var saņemt līdz 80% līdzfinansējumu no daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas energoaudita izmaksām, kā arī līdz 50% līdzfinansējumu tehniskā projekta izstrādei un energoefektivitātes pasākumu veikšanai. Tāpat iespējams saņemt līdz 50% līdzfinansējumu piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai.

2017.gada 23.novembra Valmieras pilsētas pašvaldības domes sēdē tika apstiprināti saistošo noteikumu grozījumi, ievērojami palielinot līdzfinansējumu mājas piebraucamo ceļu, stāvlaukumu, iekšpagalmu un gājēju celiņu atjaunošanai vai izbūvei, vienlaikus pieprasot nodrošināt operatīvā transporta piekļuvi. Saistošie noteikumi papildināti arī ar līdzfinansējumu vides pieejamības nodrošināšanai personām ar īpašām vajadzībām.

Saistošo noteikumu grozījumi stāsies spēkā pēc to publicēšanas oficiālajā izdevumā “Latvijas Vēstnesis”.

 Saistošie noteikumi, kur minēti gan līdzfinansējamo darbu veidi, gan pieejamais finansējuma apmērs, pieejami Valmieras pilsētas pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pašvaldība” – “Dokumenti” – “Saistošie noteikumi” – “Nekustamais īpašums”.  

Portāls “Valmieras Ziņas” turpinās sekot līdzi šai tēmai. Aicinām lasītājus dalīties ar saviem novērojumiem un pieredzi. Sūtiet komentārus, sūdzības, ierosinājumus, foto un video materiālus uz e-pastu reportieris@valmieraszinas.lv, un mēs Jums palīdzēsim!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

SIA “WOLTEC” ir viens no vadošajiembūvniecības uzņēmumiem Latvijā. Uzņēmums ir specializējiesenergobūvniecībā, ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūvē, telekomunikācijutīklu izbūvē un vispārējā būvniecībā.     SIA “WOLTEC” izsludina konkursu uz vakanci BŪVNIECĪBAS DEPARTAMENTAVADĪTĀJS/-A Mūsu prasības:   Ø būvprakses sertifikāts būvdarbu vadīšanā (būvprakses sertifikāts būvuzraudzībā tiks uzskatīts par priekšrocību), Ø atbilstoša augstākā izglītība būvniecībā, Ø pieredze struktūrvienības vadīšanā, Ø prasmes darbā ar datoru (MS Office,AutoCAD, PROJECT), Ø B kategorijas autovadītājaapliecība, Ø spēja strādāt patstāvīgi unorganizēt darbu, Ø spēja uzņemties iniciatīvu un atbildību, Ø labas saskarsmes prasmes un vēlmestrādāt komandā. Mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu no EUR 3000,- BRUTO, uz darba rezultātiem vērstu motivācijas sistēmu, veselības apdrošināšanu, sociālās garantijas, vērtīgu darba pieredzi uz attīstību vērstā uzņēmumā, darbam nepieciešamo tehnisko nodrošinājumu, atbildīgu un dinamisku darbu, profesionālo apmācību un attīstību. Motivācijas vēstuli, CV (profesionālās pieredzes aprakstu), augstāko izglītību apliecinošu dokumentu, pieredzi apliecinošus dokumentus (pēdējo trīs gadu) un sertifikātu kopijas lūdzam iesniegt līdz 2019.gada 15.novembrim personīgi vai pa pastu (adrese: Ausekļa iela 31, Valmiera, LV-4201), vai elektroniski uz e-pastu personals@woltec.lv. Par konkursa rezultātiem informēsim pretendentus, kuri tiks izvirzīti nākamajai atlases kārtai. Profesija: VADĪTĀJS/ DIREKTORS (būvniecības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Būvniecība / Nekustamais īpašums Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2019-11-15 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pasta adresi: personals@woltec.lv

Mūsu partneri