Valmieras Ziņas
makonis
3°C
Vējš: 8 m/s

Ai, Valmieras ielas, pagalmi, taciņas un trotuāri… (11)

Ik pa laikam medijos un tikšanās reizēs ar Valmieras pašvaldības pārstāvjiem izskan jautājumi un iedzīvotāju neapmierinātība par Valmieras ielu un trotuāru kvalitāti. Ir sūdzības par mūžīgo peļķi Krāsotāju ielas stūrī, bedraino ceļu Straumes ielā, nesakārtoto posmu A.Upīša ielā, iebrauktajām un iestaigātajām taciņām uz “Maximu”, Beātes un Rīgas ielā utt. Lai arī šodien uzsnigušais sniegs problēmas “notušējis”, tās nekur nepazudīs pašas!

Saprotams, ne visas problēmas var novērst uzreiz un droši vien ne visus iestaigātos celiņus vajag nobruģēt, taču dažas vietas uzlabojumus gaida gadiem ilgi, bet nekas nemainās (ja nu vienīgi uz slikto pusi). Ir vietas, kur nepieciešams pamatīgs finansiāls ieguldījums, taču dažviet problēmu varētu atrisināt ar pavisam niecīgiem līdzekļiem.

Laikrakstā “Liesma” pavisam nesen (7.11.2017.) bija G.Vīksnas raksts “Ej tak pa gaisu!”. Cienījamais žurnālists pēc aizrādījuma nebrist pāri zālienam bija “pasūtīts”… Un šoreiz tie nebija mūžīgi vainīgie jaunieši, bet tikpat “cienījama” kundzīte. Varbūt iestaigāto celiņu no Beātes ielas uz A.Upīša ielu abās pusēs varētu vienkārši norobežot ar kādu barjeru?

Tie, kas Rīgas ielā projektēja trotuārus, noteikti nebija velobraucēji, citādi būtu rasts labāks risinājums ūdens notekām. Savulaik arī žurnālists J.Cukurs nesaprata, kāpēc centrā skaistajam trotuāram blakus iebraukta velosipēdistu sliede (“Liesma”, 3.05.2017.) Savukārt tie, kas pārvietojas ar velosipēdiem un stumj bērnu ratiņus, labi izjūt, ko pārsimts metru garumā nozīmē apmēram desmit bruģētas ūdens notekas… Nezin kāpēc tās nevarēja būt tādas pašas kā citviet Rīgas ielā, piemēram, pie veikala  “Vidzemes papīrs”?

Prieks, ka tika sakārtota A.Upīša iela posmā no Rubenes ielas līdz apvedceļam, bet tā pati iela no Beātes ielas līdz Rubenes ielai ir katastrofālā stāvoklī – daudzviet bez gājēju celiņiem, ar lielu peļķi lietus sezonā, vienā posmā neasfaltēta.

Daudzkārt “apcilāts” arī gājēju celiņš, kas ved no Beātes ielas uz lielo “Maximu”. Protams, var jau iet skaisti pa 900 leņķī izvietoto trotuāru, taču cilvēki pārsvarā izvēlas īsāko ceļu. Pagaidām liepu saknes pacietīgi kalpo kā pakāpieni…

Portāls “Valmieras Ziņas” turpinās sekot līdzi šai tēmai. Aicinām lasītājus dalīties ar saviem novērojumiem un pieredzi. Sūtiet komentārus, sūdzības, ierosinājumus, foto un video materiālus uz e-pastu reportieris@valmieraszinas.lv, un mēs Jums palīdzēsim!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Sanita - 01.12.2017 Atbildēt

  Ui, un kas vēl notiek stāvlaukumā strap Kultūras centru un Valletu!!! Tu vispār noliekot mašīnu tik pa zālīti jābrien, lai uz trotuāra nokļūtu.

   Elita - 02.12.2017 Atbildēt

   Sen gaidīju, kad kāds pievērsīs uzmanību šīm sakņu kāpnēm. Cilvēki vienmēr gājuši tur pāri vēl pirms Maximas. Būtu tikai prātīgi ierīkot celiņu.

  Karenina - 01.12.2017 Atbildēt

  Nu, nu! Pāris šeit pieminētos gadījumos jau dome nav vainīga, bet cilvēku slinkums un klutūras līmenis! Nevar jau visur “izbruģēt” un sētu uzlikt, kur katrs izdomājis “vilkt pa taisno”. Tad zaļās zonas vispār nebūtu! Un māju pagalmi ir apsaimniekotāju ziņā. Nezinu, kurš ir apsaimniekotājs ēkai Baumaņa un Beātes stūrī, bet lai veicas sakārtot sasāpējušās lietas!

   Sandra - 01.12.2017 Atbildēt

   Pašvaldības pārstāvjiem uzdod jautājumus, bet nav rakstīts, ka visur dome vainīga:) Valmieras iedzīvotāji vienkārši nevar zināt, kuram kurā vietā teritorija pieder. Rakstā jau arī minēts gan cilvēku slinkums, minot īsākās takas, gan tas, ka “ne visus iestaigātos celiņus vajag nobruģēt”.

  laila - 01.12.2017 Atbildēt

  Saksu jau ar to cilveki pa slinku iet pa pareizam vietam pasi uztaisa tacinas un tad sudzas… Es varu tadas 40 tacinas nofocet un ko tad…..taisis tur brugi visur….tak domajat vnk ar galvam….kadi esam mes …tik makam vainu uzvelt citam….gribat kko mainit daram pasi….vai tik gruti…palenam bet tad musu darbs…. Bet ja uztaisis tad tas nav labi tas nav labi

  Anna - 01.12.2017 Atbildēt

  tieši tā…pie lielās Maximas smuki sasēta zālīte pēc Apiņa ielas rekonstrukcijas, bet redz pretejās majas kundzes un kungi nevar tacu paiet pāris metrus, bet cert tik pa zālienu.Vieglak taču pa vārtiem āra un veikalā iekšā…Agrāk bija taciņa iemīta un tagad viss turpinās…Vai tiešām nav cieņas pret otra darbu…

  Vineta - 01.12.2017 Atbildēt

  Nav saprotams, vai raksta autors meklē vienkāršus,t.i., lētus publicitātes/popularitātes paņēmienus, ikvienā nebūšanā atrodot vainīgo, šajā gadījumā pašvaldību, vai arī lai arī rosinātu sabiedrības domu ar zemtekstu, ka, mīļie, nu nevajag lāpīt slinkumu un slāt pāri zālītei, ietaupot ikdienas maršrutā padsmit metrus. Kultūra-pašu rokās/kājās.

   Mans vārds - 01.12.2017 Atbildēt

   Izskatās , ka Jums tiešām nav saprotams , ka raksta autors vērš Valmieras iedzīvotāju uzmanību , ka mūsu vidū dzīvo tādi lopi , kas spējīgi tikai staigāt taisni , nedomājot , kas paliek aiz viņu zābakiem … Paldies , ka ir tādi cilvēki , kam nav vienalga …

  - 01.12.2017 Atbildēt

  Varbūt kādam atmiņā ir palicis solījums, kas tika skandēts pirms veikala būvniecības. Tika solīts sakārtot šo vietu , ierīkot tur gājēju ietvi un pat bērnu rotaļu laukumu. Žēl, bet ātrumā goglīte nespēj atrast,
  Taču atsvaidzinot tā laika notikumus piedāvāju izlasīt šo ziņu,.
  http://apollo.tvnet.lv/zinas/valmieras-domei-velreiz-liek-lemt-par-tirdzniecibas-kompleksa-buvesanu/288478

   - 01.12.2017 Atbildēt

   Un ja kāds nezin kas ir ekobruģis- tas ir bruģis ,kuram cauri aug zāle!

  Apse - 05.12.2017 Atbildēt

  Manuprāt,vissvarīgāk būtu likvidēt sakņu kāpnes pa ceļam uz Maximu,tās Valmierai jau sen nedara godu,kā arī beidzot savest kārtībā Upīša ielas posmu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai uzskatāt sevi par Latvijas patriotu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA “Vidzemes slimnīca” ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas nodrošina diennakts medicīnisko palīdzību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem un piedāvā kvalitatīvus, inovatīvus un pieejamus medicīnas pakalpojumus ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Vidzemes slimnīcas pamatvērtības ir augsti kvalificēts personāls, apmierināts pacients, kā arī droša un mūsdienīga vide. Vidzemes slimnīca aicina savā komandā RADIOLOGA ASISTENTU/ RADIOGRĀFERU DIAGNOSTISKĀS RADIOLOĢIJAS NODAĻĀ Galvenie amata pienākumi: · Sadarbībā ar ārstu radiologu vai patstāvīgi veikt diagnostiskās radioloģijas izmeklējumus; · Veikt pacientu aprūpi diagnostiskajā radioloģijā; Ievērot un nodrošināt radiācijas drošību un aizsardzību; uzturēt drošu darba vidi. Prasības kandidātiem: Pirmā līmeņa profesionālā augstākā izglītība kvalifikācijā – radiologa asistents vai bakalaura grāds radioloģijā - radiogrāfera kvalifikācijā; reģistrācija ārstniecības personu reģistrā; spēja strādāt patstāvīgi un komandā; spēja ātri reāģēt un rīkoties neatliekamās situācijās; precizitāte un atbildība; zināšanas darbā ar datoru; valsts valodas zināšanas saskaņā ar Valsts valodas likumu; veselīgas profesionālās ambīcijas. Jaunā kolēģa ieguvumi: darba līgums uz nenoteiktu laiku; dienas un maiņu darbs, summētais darba laiks; atbildīgs, dinamisks un interesants darbs profesionāļu komandā; stabils atlagojums vienmēr laikā un sociālās garantijas; papildus piemaksas un kompensācijas; darba devēja apmaksātas profesionālās izaugsmes iespējas; veselības apdrošināšanas polise (pēc viena nostrādāta gada); stabila, droša un sakārtota darba vide; Darba vieta: Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201 Ja Jūsu kompetence un pieredze atbilst mūsu prasībām, gaidīsim CV un motivācijas vēstuli uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv vai uz adresi: Sabiedrība ar ierobežotu atbildību „Vidzemes slimnīca”, Jumaras iela 195, Valmiera, LV-4201. Sīkāka informācija pie Diagnostiskās radioloģijas nodaļas vecākā radiogrāfera Agneses Ivanes, tel. 29516621 Profesija: RADIOLOGA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Jumaras iela 195, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Veselības aprūpe / Sociālā aprūpe Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2017-12-27 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vidzemesslimnica.lv Izglītības līmenis: 4.līmeņa profesionālā kvalifikācija

Mūsu partneri