Valmieras Ziņas

Ai, Valmieras ielas, pagalmi, taciņas un trotuāri… (14)

Ik pa laikam medijos un tikšanās reizēs ar Valmieras pašvaldības pārstāvjiem izskan jautājumi un iedzīvotāju neapmierinātība par Valmieras ielu un trotuāru kvalitāti. Ir sūdzības par mūžīgo peļķi Krāsotāju ielas stūrī, bedraino ceļu Straumes ielā, nesakārtoto posmu A.Upīša ielā, iebrauktajām un iestaigātajām taciņām uz “Maximu”, Beātes un Rīgas ielā utt. Lai arī šodien uzsnigušais sniegs problēmas “notušējis”, tās nekur nepazudīs pašas!

Saprotams, ne visas problēmas var novērst uzreiz un droši vien ne visus iestaigātos celiņus vajag nobruģēt, taču dažas vietas uzlabojumus gaida gadiem ilgi, bet nekas nemainās (ja nu vienīgi uz slikto pusi). Ir vietas, kur nepieciešams pamatīgs finansiāls ieguldījums, taču dažviet problēmu varētu atrisināt ar pavisam niecīgiem līdzekļiem.

Laikrakstā “Liesma” pavisam nesen (7.11.2017.) bija G.Vīksnas raksts “Ej tak pa gaisu!”. Cienījamais žurnālists pēc aizrādījuma nebrist pāri zālienam bija “pasūtīts”… Un šoreiz tie nebija mūžīgi vainīgie jaunieši, bet tikpat “cienījama” kundzīte. Varbūt iestaigāto celiņu no Beātes ielas uz A.Upīša ielu abās pusēs varētu vienkārši norobežot ar kādu barjeru?

Tie, kas Rīgas ielā projektēja trotuārus, noteikti nebija velobraucēji, citādi būtu rasts labāks risinājums ūdens notekām. Savulaik arī žurnālists J.Cukurs nesaprata, kāpēc centrā skaistajam trotuāram blakus iebraukta velosipēdistu sliede (“Liesma”, 3.05.2017.) Savukārt tie, kas pārvietojas ar velosipēdiem un stumj bērnu ratiņus, labi izjūt, ko pārsimts metru garumā nozīmē apmēram desmit bruģētas ūdens notekas… Nezin kāpēc tās nevarēja būt tādas pašas kā citviet Rīgas ielā, piemēram, pie veikala  “Vidzemes papīrs”?

Prieks, ka tika sakārtota A.Upīša iela posmā no Rubenes ielas līdz apvedceļam, bet tā pati iela no Beātes ielas līdz Rubenes ielai ir katastrofālā stāvoklī – daudzviet bez gājēju celiņiem, ar lielu peļķi lietus sezonā, vienā posmā neasfaltēta.

Daudzkārt “apcilāts” arī gājēju celiņš, kas ved no Beātes ielas uz lielo “Maximu”. Protams, var jau iet skaisti pa 900 leņķī izvietoto trotuāru, taču cilvēki pārsvarā izvēlas īsāko ceļu. Pagaidām liepu saknes pacietīgi kalpo kā pakāpieni…

Portāls “Valmieras Ziņas” turpinās sekot līdzi šai tēmai. Aicinām lasītājus dalīties ar saviem novērojumiem un pieredzi. Sūtiet komentārus, sūdzības, ierosinājumus, foto un video materiālus uz e-pastu reportieris@valmieraszinas.lv, un mēs Jums palīdzēsim!

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Sanita - 01.12.2017 Atbildēt

  Ui, un kas vēl notiek stāvlaukumā strap Kultūras centru un Valletu!!! Tu vispār noliekot mašīnu tik pa zālīti jābrien, lai uz trotuāra nokļūtu.

   Elita - 02.12.2017 Atbildēt

   Sen gaidīju, kad kāds pievērsīs uzmanību šīm sakņu kāpnēm. Cilvēki vienmēr gājuši tur pāri vēl pirms Maximas. Būtu tikai prātīgi ierīkot celiņu.

  Karenina - 01.12.2017 Atbildēt

  Nu, nu! Pāris šeit pieminētos gadījumos jau dome nav vainīga, bet cilvēku slinkums un klutūras līmenis! Nevar jau visur “izbruģēt” un sētu uzlikt, kur katrs izdomājis “vilkt pa taisno”. Tad zaļās zonas vispār nebūtu! Un māju pagalmi ir apsaimniekotāju ziņā. Nezinu, kurš ir apsaimniekotājs ēkai Baumaņa un Beātes stūrī, bet lai veicas sakārtot sasāpējušās lietas!

   Sandra - 01.12.2017 Atbildēt

   Pašvaldības pārstāvjiem uzdod jautājumus, bet nav rakstīts, ka visur dome vainīga:) Valmieras iedzīvotāji vienkārši nevar zināt, kuram kurā vietā teritorija pieder. Rakstā jau arī minēts gan cilvēku slinkums, minot īsākās takas, gan tas, ka “ne visus iestaigātos celiņus vajag nobruģēt”.

  laila - 01.12.2017 Atbildēt

  Saksu jau ar to cilveki pa slinku iet pa pareizam vietam pasi uztaisa tacinas un tad sudzas… Es varu tadas 40 tacinas nofocet un ko tad…..taisis tur brugi visur….tak domajat vnk ar galvam….kadi esam mes …tik makam vainu uzvelt citam….gribat kko mainit daram pasi….vai tik gruti…palenam bet tad musu darbs…. Bet ja uztaisis tad tas nav labi tas nav labi

  Anna - 01.12.2017 Atbildēt

  tieši tā…pie lielās Maximas smuki sasēta zālīte pēc Apiņa ielas rekonstrukcijas, bet redz pretejās majas kundzes un kungi nevar tacu paiet pāris metrus, bet cert tik pa zālienu.Vieglak taču pa vārtiem āra un veikalā iekšā…Agrāk bija taciņa iemīta un tagad viss turpinās…Vai tiešām nav cieņas pret otra darbu…

  Vineta - 01.12.2017 Atbildēt

  Nav saprotams, vai raksta autors meklē vienkāršus,t.i., lētus publicitātes/popularitātes paņēmienus, ikvienā nebūšanā atrodot vainīgo, šajā gadījumā pašvaldību, vai arī lai arī rosinātu sabiedrības domu ar zemtekstu, ka, mīļie, nu nevajag lāpīt slinkumu un slāt pāri zālītei, ietaupot ikdienas maršrutā padsmit metrus. Kultūra-pašu rokās/kājās.

   Mans vārds - 01.12.2017 Atbildēt

   Izskatās , ka Jums tiešām nav saprotams , ka raksta autors vērš Valmieras iedzīvotāju uzmanību , ka mūsu vidū dzīvo tādi lopi , kas spējīgi tikai staigāt taisni , nedomājot , kas paliek aiz viņu zābakiem … Paldies , ka ir tādi cilvēki , kam nav vienalga …

  - 01.12.2017 Atbildēt

  Varbūt kādam atmiņā ir palicis solījums, kas tika skandēts pirms veikala būvniecības. Tika solīts sakārtot šo vietu , ierīkot tur gājēju ietvi un pat bērnu rotaļu laukumu. Žēl, bet ātrumā goglīte nespēj atrast,
  Taču atsvaidzinot tā laika notikumus piedāvāju izlasīt šo ziņu,.
  http://apollo.tvnet.lv/zinas/valmieras-domei-velreiz-liek-lemt-par-tirdzniecibas-kompleksa-buvesanu/288478

   - 01.12.2017 Atbildēt

   Un ja kāds nezin kas ir ekobruģis- tas ir bruģis ,kuram cauri aug zāle!

   Mans vārds - 29.12.2017 Atbildēt

   Un ? Nav sakārtots ? Veikals jau nevar atbildēt , ka viņa apmeklētāji ir ar tik zemu izglītību , ka tajās tukšajās ”boškās” nav sapratnes , ka lienot tajā kalnā neko nevinnē pret 20 liekām sekundēm pa skaisto , gludo bruģīti …

  Apse - 05.12.2017 Atbildēt

  Manuprāt,vissvarīgāk būtu likvidēt sakņu kāpnes pa ceļam uz Maximu,tās Valmierai jau sen nedara godu,kā arī beidzot savest kārtībā Upīša ielas posmu.

   Mans vārds - 29.12.2017 Atbildēt

   To likvidēt var tikai ar žogu !!! Ar skaidrošanu cilvēkiem nepieleks ! Līdīs , kritīs un atkal līdīs , kaut rāpus …

  Melni rati - 03.01.2018 Atbildēt

  Šīs visas ziloņu taciņas tajās vietās ir jau kopš manas bērnības. 90to gadu beigām noteikti. Vienīgi vienā no pēdējām bildēm iemītā taciņa ir varbūt pāris gadus, jo pirmstam tur bija grausts.
  Bet šis viss ir mājiens, ka ir jāierīko kāpnes vai trotuārs, kur cilvekiem pārvietoties. saprotu ka ir pietiekami daudz celiņi, bet acīmredzot ērtāki ir šie. Galu galā pašvaldību vēlēšanās mēs piedalamies ar domu, ka ievēlētie deputāti rūpēsies par mūsu komfortu. Arī šis ir viens no daudziem neatrisinātiem jautājumiem Valmierā, kas nekad nemainīsies, jo cilvēki nepārtrauks pa šīm vietām staigāt. Bet visiem “greenpeace” pārstavjiem varu ieteikt vākt parakstus par aizliegumu staigāt pa apzaļumotajām pilsētas teritorijām. Tikai stipri šaubos, ka viņu būtu tik DAUDZ lai uzmanība tiktu pievērsta. .

"Valmieras ziņas" jautā

Kā vērtējat Saeimas vēlēšanu rezultātus?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri