Valmieras Ziņas

Pašvaldība: Ietvju tīrīšana ir gan sētnieku, gan zemes īpašnieku atbildība

Pilsētas ietvju tīrīšana ir gan sētnieku, gan zemes gabalu īpašnieku atbildība. Rūpīga un pareiza ietvju kopšana garantēs gājēju drošību, kā arī atstās mazāku ietekmi uz vidi, portālu “Valmieras Ziņas” informēja Valmieras pilsētas pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā Līga Bieziņa.

Ja uz ietves ir sniegs, to vispirms nepieciešams notīrīt. Sniegs novietojams valnī gar ietves malām, saudzējot ielas komunikācijas un apstādījumus. Sniega mešana uz brauktuves ir aizliegta. Rūpējoties par gājēju drošību, ietves ir jānotīra līdz cietajam segumam.

Ja ietve ir slidena, nepieciešama ietves apstrāde ar pretslīdes materiālu. Kaisāmais materiāls ir pieejams pilsētā izvietotajās smilšu kastēs. Ar to atrašanās vietu sarakstu iespējams iepazīties pašvaldības mājaslapas www.valmiera.lv sadaļā “Pilsēta” – “Ielu infrastruktūra”. Izvietotajās kastēs ir pieejams smilts vai smilts – sāls maisījums. Aizliegts kaisīt ar izdedžiem, dubļiem, pelniem, melnzemi un citiem nepiemērotiem materiāliem.

Lai atbalstītu iedzīvotājus sniega tīrīšanā, Valmieras pilsētas pašvaldība nodrošina arī mehanizētu gājēju ietvju tīrīšanu, ko veic SIA “Valmieras Namsaimnieks”. Tas tiek darīts, ja uzsnigušā sniega biezums pārsniedz 5 cm, un tikai uz tām ietvēm, kur tas tehniski ir iespējams. Mehanizēti tīrāmo ietvju saraksts pieejams šeit. Taču īpašniekam, kura atbildībā ir šīs ietves uzturēšana, nepieciešams nodrošināt ietves apstrādi ar pretslīdes materiālu, kā arī veikt iebrauktuvju, kāpņu, gājēju pāriešanas vietu krustojumos, pie gājēju pārejām un līdzīgām vietām attīrīšanu no sniega.

Atbilstoši pašvaldības 19.12.2013. saistošajiem noteikumiem Nr.195 “Valmieras pilsētas teritorijas kopšanas un būvju uzturēšanas noteikumi” sniega un apledojuma laikā gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, attīrīšana no sniega un kaisīšana ar pretslīdes materiāliem veicama vismaz divas reizes dienā – katru dienu (arī brīvdienās un svētku dienās).

Par pilsētas ietvju posmiem, kam nepieciešama uzturēšana un kam sistemātiski tā netiek nodrošināta, radot bīstamas situācijas kājāmgājējiem, iedzīvotāji aicināti informēt pašvaldības Operatīvās informācijas centru pa bezmaksas atbalsta tālruni 8484. Informācija tiks nodota tālāk par ietves tīrīšanu atbildīgajām pusēm, lai veiktu tās tīrīšanu.  

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri