Valmieras Ziņas

Pastaigājoties “Dzelzīša” apkārtnē: padarītie un gaidāmie darbi (6)

Siltās pavasara dienas ir laiks, kad daudzi izvēlas dažāda veida atpūtu ārpus mājas. Ejot vai braucot pa vecā bānīša ceļu pāri Dzelzītim, paveras plašāka ainava – abpus uzbērumam nozāģēti krūmi un koki, tie salikti kaudzēs un gaida nākamos darba rūķus. Tagad labāk redzama arī mūžīgā problēma – daudzi atpūtnieki joprojām tukšo taru nav spējīgi aiznest līdz tuvākajam atkritumu konteineram, un slīpās nogāzes ir pilnas ar skārdenēm, pudelēm, maisiņiem. Dziļāk mežā atrodas arī katliņi un citi lielāka gabarīta atkritumi. Arī pašā Gaujas krastā vietām redzamas atkritumu kaudzes. Makšķernieku “lomi” vai citu atpūtnieku atstātā draza?

Jau pagājušā gada 30.augustā Valmieras ziņas rakstīja par Ģīmes upes/dīķa dabas takas izveidi. Nu jau tā sāk iegūt reālas aprises – virs dīķa iekārtots skatu laukums, gar malu stiepjas labiekārtots celiņš. Brūnās koka konstrukcijas lieliski sasaucas ar Valmieras sākumskolas krāsām. Ir iekārtotas vietas, kur izlikt informāciju, ir soliņi (tiesa gan – vienvietīgi un visai maziņi), atkritumu konteiners un statīvi velosipēdiem. Viss vēl ir tapšanas stadijā, bet skaidrs, ka par vēl vienu sakoptu vietu Valmierā būs vairāk! Vienīgi vai pēc jaunā būvprojekta un maģistrāles izveides L.Paegles ielā nebūs pārāk intensīva satiksme?

Jau pirms pāris gadiem tika uzsākta bijušā Valmieras Maizes kombināta teritorijas sakopšana un labiekārtošana. Pēc ēkas rekonstrukcijas L.Paegles ielā 47 iekārtojusies transporta un loģistikas kompānija DB Schenker. Vienīgi žēl, ka bijušais maizes veikaliņš šaipus žogam nav ieguvis jaunas krāsas un pielietojumu. Savulaik pēc siltas un smaržīgas maizītes uz šejieni devās daudzi valmierieši, tagad veikala fasādi “rotā” izdrupušas betona plāksnes, vecs rožu krūms, grafiti un uzraksts „Elektroniski apsargāta teritorija”. Ja nevar vai nav vajadzības atjaunot, varbūt pienācis laiks atvadīties no šīs ēkas? Kopskatu jau ilgus gadus bojā arī “jaunbūve” pretējā ielas pusē. Cerams, ka pavasara vēsmas ienāks arī šajā teritorijā.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

  Ee - 17.04.2018 Atbildēt

  Skaista tā Gaujmala, pilna ar papīriem un
  pudelēm! Tak salieciet vairāk atkritumu tvertnes, lai ir, kur mest, lai nav zemē jāmet. Visa Gaujmala izskatās šāda!

  bucis - 17.04.2018 Atbildēt

  Tāpat metīs garām…Taču vissāpīgākais ir ”Foruma”likvidācija,kut tauta varēja izpausties uz pillu klapi.

  Kristīne - 17.04.2018 Atbildēt

  Pat ja saliktu atkritumu konteinerus, bieži ir tā, ka netiek regulāri izvesti un tad nu birst turpat zemē tie atkritumi…..un ja vēl spēcīgāks vējš ietrāpās, tad gana plašā apkārtnē meklējami atkritumi.

  A - 18.04.2018 Atbildēt

  Ja,ne tikai Gaujmala,bet visa tuvaka mezu teritorija ir briesmiga.Manuprat,butu stingrak jakontrole,jo visvairak drazu ir tiesi pie Gaujas mazdarzinu teritorijas,-viss kas ir saimnieciba nederigs,nolietojies,kas rudenos novakts no darziem-viss tiek ievests tuveja meza.Protams,nerunajot par tam pasam jau pieminetajam skardenem…

  kaalis - 26.04.2018 Atbildēt

  Bebrs kurš tur iemitinājies var sačakarēt visu labi domāto.

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla kannu ražošanas uzņēmums SIA „VALPRO” aicina darbā: VIRPOTĀJU Prasības: Vēlama profesionālā izglītība atbilstošā amatā Iepriekšēja darba pieredze atbilstoša profila darbā Pieredze darbā ar universāliem virpošanas darbgaldiem Pieredze CNC darbagaldu iestatīšanā un apkalpošanā tiks uzskatīta par priekšrocību Spēja intensīvi strādāt, vēlme mācīties Atbildības sajūta, godprātīga un pozitīva attieksme pret darbu Piedāvājam: Darbu stabilā, uz attīstību orientētā uzņēmumā Regulāri izmaksātu, stabilu ikmēneša atalgojumu un sociālās garantijas Nelaimes gadījumu un veselības apdrošināšanu Sakārtotu darba vidi Apmācības iespējas Iespējama transporta izdevumu segšana Ja atbilstat minētajām prasībām, sūtiet pieteikumu uz: E-pasts: darbs@valpro.lv Tālrunis informācijai: 642 07235; 29413500 Adrese: SIA “VALPRO”, L.Laicena iela 2, Valmiera, LV-4201 Sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: VIRPOTĀJS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-11-28 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv , tālr. 64207235, 29413500

Mūsu partneri