Valmieras Ziņas

Pie katra koka atkritumu konteineru nenoliksi (1)

Valmieras iedzīvotāju aptauju rezultāti un pašvaldībā saņemtās sūdzības liecina par to, ka viens no jautājumiem, kas visvairāk satrauc iedzīvotājus, ir piegružotās teritorijas un atkritumu urnu pieejamība, portālu “Valmieras Ziņas” informēja domes priekšsēdētājs Jānis Baiks.

Mērs norādīja, ka ne vienmēr atkritumu urnu esamība nozīmē sakoptu vidi.

“Nesen atjaunotajā Vecpuišu parkā atkritumu urnas ir pie katra sola, taču bieži vien atkritumi tiek nomesti zemē, nevis urnā. Tāpat regulāri saņemam sūdzības par piegružotajiem Gaujas krastiem. Taču pārsvarā atbildība jāuzņemas pašiem iedzīvotājiem. Nez kāpēc ir viegli paņemt līdzi pilnas alus bundžas vai pudeles, taču aiznest atpakaļ tukšās un izmest konteinerā ir ļoti smagi. Ir jāsaprot, ka nevar Gaujas krastā novietot konteinerus ik pa desmit metriem, jo būtu sarežģīti un dārgi nodrošināt regulāru atkritumu savākšanu un izvešanu,”

skaidroja J.Baiks.

Nereti pilsētas atkritumu urnās iedzīvotāji ievieto arī mājsaimniecībās radušos atkritumus, lai gan publiskajā telpā izvietotās atkritumu urnas šiem atkritumiem nav paredzētas.

Valmieras pilsētas pašvaldība pilsētā ir uzstādījusi vairāk nekā 250 atkritumu urnas. Tās atrodas dažādās vietās pilsētā – parkos, autobusu pieturās, pie atpūtas soliņiem, dabas teritorijās. Pilsētā izvietotas arī 15 speciālās urnas suņu ekskrementiem. Atkritumu urnu izvietošanu pie veikaliem vai iestādēm nodrošina veikali un iestādes.

Valmieras pilsētas pašvaldība pievērš uzmanību un seko līdzi, lai pilsētā uzstādītās atkritumu urnas nebūtu pārpildītas. Atkarībā no sezonas Valmieras pilsētas pašvaldība nodrošina urnu tukšošanu divas līdz trīs reizes nedēļā, attālākās vietās – vienu līdz divas reizes nedēļā. Atsevišķu pasākumu laikā un īpaši pilsētas centra daļā atkritumu urnas tiek tukšotas biežāk.

Lai nodotu mājsaimniecībās radušos atkritumus, katrai mājsaimniecībai jābūt noslēgtam līgumam ar SIA “ZAAO”. Lai novērstu situācijas, kad mājsaimniecībā rodas pārāk daudz atkritumu, nepieciešams plānot iepirkumus un atkritumus šķirot. Lielu daļu atkritumus iespējams nodot pārstrādei, izmantojot pilsētā pieejamos Eko laukumus, Eko punktus vai savrupmājās dzīvojošajiem – pakalpojumu “EKO soma” vai Burkānciema iedzīvotājiem – individuālo konteineru šķirotajiem atkritumiem.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

    mazā kapeika - 07.03.2018 Atbildēt

    stikla taru pieņem veikalos un skārdnenes aiziet lūžņos

"Valmieras ziņas" jautā

Vai atbalstāt ierosinājumu pilsētās ielu apstrādei sāls vietā izmantot smiltis?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Valmieras tehnikums aicina darbā GALVENO GRĀMATVEDI Galvenie darba pienākumi: Grāmatvedības procesa organizēšana atbilstoši LR normatīvo aktu prasībām; Pakļautībā esošās grāmatvedības darbinieku komandas vadība, darba izpildes organizēšana un kontrole; Nodokļu, finanšu, gada pārskatu sagatavošana un iesniegšana; Dalība budžeta sastādīšanā un budžeta izpildes kontrolē; Ienākošās un izejošās grāmatvedības dokumentācijas apstrāde, uzskaite un kontrole; Bankas operāciju veikšana; Grāmatvedības uzskaites nodrošināšana ar dažādu izglītības iestādes īstenoto projektu saistītajiem ieņēmumiem un izdevumiem, projektu finanšu plūsmas plānošana; Maksājumu veikšana projektu aktivitāšu ietvaros; Dalība projektu un attīstības plānu rentabilitātes kontrolē. Prasības pretendentam: Augstākā izglītība finansēs, ekonomikā vai grāmatvedībā; Darba pieredze galvenā grāmatveža amatā vismaz 2 gadi; Iemaņas darbā ar grāmatvedības uzskaites sistēmu HORIZON; Labas latviešu valodas zināšanas, vēlamas angļu valodas zināšanas; Labas datorprasmes – Ms Excel, Ms Word, Ms PowerPoint; Prasme strādāt ar biroja un mūsdienu sakaru tehniku; Pozitīva un radoša attieksme pret darbu; Labas saskarsmes iemaņas, organizatoriskās spējas, stresa noturība. Piedāvājam: Stabilu atalgojumu (no 1200 euro mēnesī pirms nodokļu nomaksas), Pilnu slodzi – 40 h nedēļā, Profesionālo pilnveidi, Teicamus darba apstākļus. Tālrunis informācijai: 27803235. CV un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu projekti@valmierastehnikums.lv līdz 2018.gada 23.aprīlim plkst. 12:00. Profesija: GALVENAIS GRĀMATVEDIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darba līgums uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2018-04-23 Izglītības līmenis: 2.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri