Valmieras Ziņas

Pārgaujieši tiešsaistē tiekas ar skolas absolventiem

Lasīšanas laiks: 5 min

Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) aprīlis šogad ir Vērtību mēnesis. Pēc Lieldienu brīvdienām notika Erudīcijas dienas, kad ar Kahoot spēles palīdzību tika noskaidroti Pārgaujas gudrinieki pamatskolas un vidusskolas grupā, šonedēļ noritēja Sadarbības dienas, bet aprīļa pēdējā nedēļā paredzētas Radošuma dienas.

Sadarbības dienu ietvaros trīs dienas norisinājās sarunu cikls “Tikšanās ar skolas absolventiem”. Jāteic, ka Absolventu stundas Pārgaujas ģimnāzijā notikušas jau 2009.-2011.gadā, tikai toreiz tās, protams, notika skolā.  Šoreiz tikšanos tiešsaistē organizēja un vadīja 2012.gada absolvents, VPVĢ direktores vietnieks mācību darbā Rūdolfs Roķis. Vairums no uzaicinātajiem absolventiem ir Rūdolfa klasesbiedri, un jāatzīst, ka 2012. gada 12.c klasē ar dabaszinību novirzienu mācījās gudri un motivēti jaunieši, tāpēc likumsakarīgi, ka pēc deviņiem gadiem viņu izaugsme un karjeras kāpnes vedušas tikai augšup.

Trešdien, 21.aprīlī, sarunā piedalījās divi medicīnas darbinieki. Elīnas Tauvēnas studijas un profesija liecina par spēcīgu krampi. Elīna beigusi Rīgas Stradiņa universitāti (RSU) un šobrīd ir vispārējās ķirurģijas rezidente. Viņa bija sagatavojusi prezentāciju ar nelielu teoriju un  iespaidīgām fotogrāfijām: sastrutojušu aizkuņģa dziedzeri, lielu brūci pakausī, melnu, gangrēnas pārņemtu kāju un patoloģiskiem zarnu izaugumiem. Elīna apstiprināja jau daudzkārt dzirdēto par RSU:

 Jāmācās ir daudz, ĻOTI DAUDZ! Tiem, kas domā studēt medicīnu, vidusskolā noteikti pastiprināta uzmanība jāpievērš bioloģijai un ķīmijai, bet tā īsti sagatavoties medicīnas studijām tāpat nevar. Ir ļoti liels atbirums. Ja sākotnēji uzņem 400 studentus, tad studijas beidz kādi 180… Līdz šim ilgākā bijusi transplantācijas operācija – 15 stundas! Liels ir arī papīru darbs, dažreiz jūtos kā sekretāre. Saspringtais studiju un darba režīms bijis tāds, ka brīvākā brīdī spēju aizmigt jebkur! 

Elīnas stāstītais un rādītais tiešsaistes dalībniekiem lika aizdomāties, vai medicīna tiešām ir tas, ko viņi vēlas studēt. Elīna par saviem nākotnes plāniem bijusi pārliecināta jau pamatskolā. Mācoties Mazsalacas vidusskolas 7.klasē, viņa zinājusi, ka būs ārste, vienīgi novirziens vēl nebija skaidrs.

Trešdienas otrais viesis Daniels Veremejs, zobārsts-mutes ķirurgs, 2018.gadā nominēts kā Gada zobārsts 2018. Daniels divus gadus strādājis Valmierā, tagad apkalpo klientus Mazsalacā un Lejasciemā, ir privātprakse Rīgā, pievērsies arī nekustamajiem īpašumiem. Tāpat kā Elīna, arī Daniels beidzis RSU. Un arī viņš piekrīt – jāmācās ir ļoti daudz, nekādu tusiņu! Viņš uzsvēra, ka par zobārstu mācīties ir ļoti dārgi. Ja netiek budžetā, tad jāatvadās no apmēram 11 000 eiro gadā. Daniels studēja budžetā, jo labi mācījās jau vidusskolā (paldies arī skolotājiem!). Zobārstiem labi jāpārzina ne vien bioloģija un ķīmija, bet arī fizika – vektori, spēki… Praksē sākumā jāurbj plastmasas zobi, bet no 3.kursa – jau reāli zobi. Interesanta pieredze – ieraudzīt zobu zobā! Viņaprāt, galvenais ieguvums no Stradiņiemtur iemācīja domāt, iedeva smadzenes, jo svarīgi ir iemācīties mācīties!

Vai Daniels meitenēs redz tikai zobus? Nē, viņš pamanot un novērtējot visu!

Ceturtdienas pēcpusdienā VPVĢ interesentiem tiešsaistē pieslēdzās Uvis Kalniņš. Pēc Pārgaujas ģimnāzijas absolvēšanas Uvis devās pāri Atlantijas okeānam, lai studētu Misūri Valsts universitātē ASV. Viņš joprojām ir Amerikā, dzīvo Hjūstonā un tiešsaistei pēc vietējā laika pieslēdzās plkst. 7.30 no rīta. Uvi daudzi atceras kā  izcilu peldētāju, viņš piedalījās Londonas  (2012) un Riodežaneiro (2016) vasaras olimpiskajās spēlēs, bet tagad vairs nepeldot, esot aizgājis pensijā… Uvis ir investīciju bankas maksājumu nodaļas speciālists. Darbā, protams, ļoti svarīgas ir izcilas angļu valodas zināšanas, analītiskā un kritiskā domāšana, spēja daudzas lietas darīt vienlaicīgi (kas teica, ka vīrieši to nemākot?). Darba dienas ir visai saspringtas, jo uzņēmumam ir ap 15 000 darbinieku un 30 ofisi visā pasaulē. Gadās arī kļūdīties, tāds sīkums kā aizskaitīt 50 miljonus uz nepareizo kontu…

Mārcis Pikšēns vidusskolas laikā guva labus panākumus ģeogrāfijas olimpiādēs, bieži bija redzams pie globusa vai ar pasaules atlantu rokās. Jāteic, ka arī šobrīd viņš cieši saistīts ar zemeslodi – Mārcis ir operatīvo apkalpju plānošanas dispečers „AirBaltic” kontroles centrā. Covid pandēmijas laikā reisi ir krasi samazinājušies, bet stundu darbs maiņā palielinājies – šobrīd jāstrādā 17 stundas. Tāpat kā Uvim, arī Mārča ikdienas darbā ir augsta stresa tolerance, un, jā, arī aviācijas pasaulē galvenā ir angļu valoda. Tāpat jāprot ātri pieņemt lēmumus, jāredz  un jādara vairāki darbi reizē, jābūt apveltītam ar analītisko un kritisko domāšanu.

Emīls Adata pēc vidusskolas divus gadus Latvijas Universitātē studējis Ekonomikas un vadības fakultātē, tad devies uz Banku Augstskolu, vienu semestri pavadījis arī Grieķijā Erasmus+ programmā, bet tagad ir maksājumu karšu riska monitoringa speciālists. Emīls uzskata, ka nevajag mācīties mācīšanās dēļ, bet nozīmīgi ir augstskolā iegūtie kontakti, kursabiedri, svarīgi arī mācīties no savām kļūdām. Viņa darbā būtiska ir ne tikai angļu, bet arī krievu valoda, tāpat arī analītiskā domāšana,  intuīcija.

Piektdien, 23.aprīlī, uz tikšanos ar interesentiem Zoomā pieslēdzās Kristaps Skrastiņš, IT projektu vadītājs ASV uzņēmumā „Ubiquiti” un sava uzņēmuma „xTimer” izveidotājs. Pretēji mediķiem, Kristaps studijas RTU neuzskata par grūtām un jau 2.kursā veiksmīgi apvienojis studijas ar darbu. Uzņēmums ir likumsakarīgs turpinājums Kristapa  interesei un hobijiem skolas gados. Jaunietis bija labs vieglatlēts, viņam padevās eksaktās zinības un daudz laika pavadīja arī robotikas pulciņā un sacensībās.

Skola iedod pamatzināšanas, bet interesei un vēlmei mācīties jābūt pašiem!

Kristaps uzskata, ka uzņēmumiem lielākais pārbaudījums ir pirmie trīs gadi, bieži vien no 10 uzņēmumiem izdzīvo tikai viens.

Sarunu ciklu noslēdza AS „Valmieras stikla šķiedra” galvenais mehānikas inženieris Sandis Eglītis. Viņš pusgadu strādājis arī kā projektu inženieris VSŠ meitas uzņēmumā ASV. Tur pavadīto laiku Sandis atceras kā visai saspringtu – darbs ar dažādu mentalitāšu cilvēkiem dažādās valodās, bijis jāstrādā arī brīvdienās, pat 1.janvārī. Bet no studiju gadiem par galveno viņš uzskata nevis zināšanas, bet prasmi risināt problēmas, vienmēr pabeigt iesākto un nekad nepadoties. Tāpat svarīga arī laika plānošana, lasīšana un informācijas filtrēšana. Ja ir pareiza darba organizācija, studijas RTU var apvienot arī ar vaļaspriekiem – dejošanu, dziedāšanu korī.

Ir jāciena savs laiks, bet vēl vairāk – citu cilvēku laiks, ko viņi velta jums.

Jāatzīst, ka skolēni novērtēja viņiem veltīto laiku. Tāpat par tikšanos, lai arī tikai tiešsaistē, priecājās un ar absolventiem lepojās bijusī audzinātāja Aija Ignate.

Skolēni pateicās saviem priekšgājējiem par iedvesmu un iedrošinājumu, redzesloka paplašināšanu, par atklātību un reālo dzīves pieredzi.

  • Draudzīga un neformāla atmosfēra. Vērtīga saruna!
  • Tikšanās sniedza patiesu ieskatu par to, kas gaidāms, ja pēc vidusskolas beigšanas izvēlas nākotni saistīt ar medicīnu, kā arī lika apjēgt, cik lielam ir jābūt gribasspēkam un motivācijai, lai sasniegtu iecerēto.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat autovadītāju braukšanas kultūru Valmierā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Vairāk par mums uzzināsi šeit: https://www.vid.gov.lv VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ.Nr.90000069281) izsludina konkursu uz Nodokļu un muitas policijas pārvaldes Izmeklēšanas reģionālās daļas Vidzemes izmeklēšanas nodaļas vecākā izmeklētāja ierēdņa amatu (vakance uz nenoteiktu laiku) Nodokļu un muitas policijas pārvaldes (turpmāk – Pārvalde) kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana noziedzīgu nodarījumu atklāšanā un novēršanā valsts ieņēmumu un muitas lietu jomā. Ja Tev ir: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība; pieredze noziedzīgo nodarījumu atklāšanas un novēršanas jomā ne mazāka kā divi gadi; zināšanas noziedzīgo nodarījumu atklāšanas un novēršanas jomas tiesību aktos; izpratne par nodokļu un muitas darbības jomu; labas komunikācijas un sadarbības prasmes; prasme strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos ar liela apjoma un daudzveidīgu informāciju, prasme to analizēt; atbilstība likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām, kā arī pēdējo trīs gadu laikā neesi pārcelts (ar pamatojumu, lai nodrošinātu sabiedrības uzticību civildienestam) citā amatā; nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā darbā un: veikt izmeklēšanu kriminālprocesos par noziedzīgiem nodarījumiem valsts ieņēmumu un muitas lietu jomā; izskatīt iesniegtās ziņas, kuras norāda uz iespējami noziedzīga nodarījumu izdarīšanu, un uzsākt kriminālprocesu, tiklīdz konstatēts likumā noteiktais iemesls un pamats, vai atteikt uzsākt kriminālprocesu; pirmstiesas kriminālprocesā izmeklēt noziedzīgus nodarījumus (t.sk. īpaši sarežģītās un liela apjoma lietās; nodrošināt tiesas, prokurora un citu kompetento iestāžu un amatpersonu procesuālo uzdevumu un norādījumu izpildi. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: mēnešalgu no 1195 līdz 1811 EUR (bruto); personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; iespēju piedalīties dažādās apmācību programmās; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi; elastīgu darba laiku; papildatvaļinājuma dienas atbilstoši darba rezultātiem. Priekšrocības pretendentiem ar: akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību tiesību zinātnē, ekonomikā vai komerczinībās un administrēšanā (finansēs, banku lietās un apdrošināšanā, grāmatvedībā un nodokļos). Ierēdņa dienesta vieta: Mūrmuižas iela 5, Valmiera Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju 10 dienu laikā no šī sludinājuma publicēšanas dienas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NMPP_IRD_VIN_VI_Vards_Uzvards”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam ierēdņa amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.+371 67122630. Papildu informāciju par personas datu apstrādi VID var iegūt tīmekļa vietnē Privātuma politika. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru +371 67122630 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”.  Profesija: IZMEKLĒTĀJS (VALSTS IEŅĒMUMU UN MUITAS JOMĀ) Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-12 Kontaktpersona: e-pasts: vid.konkursi@vid.gov.lv; tālr.: 67122630

Vairāk par mums uzzināsi šeit: https://www.vid.gov.lv VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ. Nr. 90000069281) izsludina konkursu uz Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes Pirmās juridisko personu parādu atgūšanas daļas Pirmās nodaļas galvenā jurista ierēdņa amatu (vakance uz nenoteiktu laiku) Ar iespēju strādāt: Rīgā, Valmierā, Balvos, Bauskā vai Saldū Nodokļu nomaksas veicināšanas pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmumu dienesta (turpmāk – VID) pamatdarbības un atbalsta funkcijas īstenošana labprātīgas nodokļu, nodevu, citu valsts noteikto obligāto maksājumu un tieši piemērojamos Eiropas Savienības normatīvajos aktos par muitas lietām noteikto maksājumu saistību izpildes, aprēķināšanas un maksāšanas pareizības kontroles, atbalsta un nodokļu parādu piedziņas jomā. Ja Tev ir: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība tiesību zinātnē; zināšanas nodokļu normatīvajos aktos; prasme vienlaikus strādāt ar liela apjoma dažāda veida informāciju, pieņemt atbilstošus lēmumus; labas prasmes darbā ar MS Outlook, Word, Excel; atbilstība likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām; nevainojama reputācija. Ja vēlies ieguldīt savas zināšanas un prasmes interesantā un dinamiskā vidē un: izskatīt iesniegumus un sagatavot lēmumu projektus par nodokļu maksāšanas termiņa pagarināšanu, kavēto nodokļu maksājumu labprātīgu izpildi un kontrolēt to izpildi; sagatavot lēmumu projektus par nodrošinājuma līdzekļu piemērošanu; kontrolēt nodokļu nomaksas termiņu ievērošanu un veikt darbu ar nodokļu maksātājiem par labprātīgu parādu samaksu līdz bezstrīda piedziņas uzsākšanai; veikt nodokļu un tiem pielīdzināto maksājumu bezstrīda piedziņu (t.sk. sarežģītās lietās) no iekšzemes un citu valstu nodokļu maksātājiem valsts vai Eiropas Savienības budžetam; izskatīt iesniegumus/jautājumus, apkopot informāciju un sagatavot atbilžu projektus (t.sk. sarežģītos jautājumos) nodokļu maksātājiem, iestādēm un organizācijām pēc pieprasījuma. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: Stabilu atalgojumu, mēnešalga no 1000 līdz 1160 EUR (bruto). Tev būs sociālās garantijas. Apdrošināšanas polisi. Brīvas papildus dienas (papildatvaļinājuma dienas). Iespēju strādāt daļēji attālināti. Labas izaugsmes iespējas. Ieguldīt savas zināšanas un prasmes. Tavs darbs būs novērtēts no kolēģu un vadības puses. Ātri apgūt darba pienākumus. Teicamu kolektīvu. Elastīgu un ērtu darba laiku. Ierēdņa dienesta vieta: Beātes iela 49, Valmiera; Brīvības iela 81, Balvi; Talejas iela 1, Rīga; Pasta iela 11, Bauska; Striķu iela 16, Saldus. Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), izglītību apliecinoša dokumenta kopiju 20 dienu laikā no šī sludinājuma publicēšanas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Rīga_Vards_Uzvards vai NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Balvi_Vards_Uzvards vai NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Valmiera_Vards_Uzvards, vai NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Bauska_Vards_Uzvards, vai NNVP_1JPPAD_1N_GJ_Saldus_Vards_Uzvards. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam ierēdņa amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma “Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta pirmās daļas un Valsts civildienesta likuma 7.panta prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.+ 371 67122633. Papildu informāciju par personas datu apstrādi VID var iegūt tīmekļa vietnē Privātuma politika. Jautājumos par amata pienākumiem zvani uz tālruņa numuru +371 67121701. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru +371 67122633 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: JURISKONSULTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 49, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Jurisprudence / Tieslietas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Ierēdņa amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-12-21 Kontaktpersona: Tālrunis: 67122633 E-pasts: vid.konkursi@vid.gov.lv

Mūsu partneri