Valmieras Ziņas

Pārgaujieši svin Zinību dienu un skolas 50 gadu jubileju

Lasīšanas laiks: 4 min

Lai arī savulaik tika spriests par mācību gada pagarināšanu, sākuma un beigu datumu maiņu, manuprāt, latviešiem Zinību diena ir tik ļoti asinīs, ka nav iedomājams cits mācību gada sākums kā vien 1.septembris. Tāpat kā citās skolās, arī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) Zinību diena aizritēja ziedu un satikšanās prieka virpulī, bet šogad šī diena bija jo īpaša – skolai 50 gadu jubileja! Tas ir daudz vai maz? Skolai nav vecuma, tā visu laiku ir dzīva un mainīga. Daži to vēl atceras kā Valmieras 4.vidusskolu, citi kā Valmieras Pārgaujas ģimnāziju. Galvenais gan nav nosaukums, bet saturs: skolēni un skolotāji, tradīcijas, atmosfēra. Ja viss notiktu pēc iepriekšējiem plāniem, šogad būtu skolas salidojums…

Gan mācību darbs, gan svētki nenotiek paši no sevis, tos kāds organizē, tiem gatavojas. Jau augusta pēdējās nedēļās tika domāts par jauno stundu sarakstu, tika spriests, kā noritēs mācības kovida draudu ēnā. Notika pedagoģiskā sēde, kurā tika sveikti jaunie audzinātāji un jaunpienākušie pedagogi: Liene Daugule, Santa Kazaka, Agita Klētniece, Selga Skrastiņa un Evija Zēģele. Agitai šī ir atgriešanās savā skolā, tikai jaunā statusā.

Puķu meitenes Anda un Guna rūpējās, lai gan skolas ārpuse, gan iekštelpas uzziedētu saulainās noskaņās no samteņu un zeltslotiņu kompozīcijām, katrai klasei tika dots uzdevums sagādāt svētku torti. Tāpat kā pirms 5 gadiem, arī šogad skolas vestibilā varēja vērot īstu kūku un kliņģeru izstādi. Apskates laiks gan bija īss, jo saldumi pirmajā klases stundā tika ātri notiesāti.

Zinību diena tradicionāli sākās ar skolas karoga ienešanu, skolēnu gājienu cauri 12.klašu alejai, direktores Agitas Zariņas-Stūres uzrunu un Latvijas valsts himnu, bet tad piestāja autobuss, un no tā pilnīgi netradicionāli izkāpa Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Jakovels un enerģiskā solī devās pie lielās VPVĢ saimes.  Viņa autobuss bija piestājis Salacgrīvā, Alojā, Siguldā, Apē un daudzās citās Latvijas vietās. Līdz galapunktam Zvaigžņu ielā 4 tika iegādātas 577 biļetes ar skolēnu apliecībām un 92 pieaugušo biļetes (no tām 66 skolotāju un 26 tehniskā personāla). Rihardam pievienojās Roberts un Beāte, un tad tika atritināts vēstures kamols. Toreiz – 1971.gadā skolas gaitas Valmieras 4.vidusskolā krievu un latviešu plūsmā uzsāka 1005 skolēni! Nu jau vēsture ir arī skolas peldbaseins, auto apmācība, skolas logo uz sienas, bet joprojām darbojas norvēģu mafija, joprojām uz skolu jau 50 gadus nāk Elmārs Gulbis, kuram deju solis ar skolas direktori vairs nav tik graciozs, toties viņu joprojām grūti pārspēt šaha turnīros. “Toreiz” un “Tagad” – šādi uzraksti un fotogrāfijas ir arī skolas gaiteņos, lai mūsdienu jaunieši iepazītos ar skolas vēsturi, lai saprastu un novērtētu, kā mainījusies skola.

Viedus vārdus par izglītības nozīmi teica goda viesis – Valmieras novada domes deputāts Kaspars Kļaviņš. Starp runām muzikālās pauzes ar populārām dziesmām aizpildīja VPVĢ grupa “Piektdiena”, bet nobeigumā visi varēja pārliecināties, ka arī attālināto mācību laikā puiši nav aizmirsuši, kā izdancināt meitenes, it sevišķi, ja skan tik lipīga dziesma kā “Zemenes”!

Kad skolēni bija devušies mājup, svinību zālē pulcējās skolas darbinieki, lai baudītu svētku mielastu, lai atskatītos uz aizvadītajiem gadiem, lai sajustu kolektīva spēku un atbalstu, kas būs vajadzīgs turpmākajās ikdienas gaitās.

Emocionāla un aizkustinoša bija direktores Agitas Zariņas-Stūres runa:

Šodien savās sajūtās ienāku skolā kā skolniece. Mans laiks šajā skolā no sešpadsmitgadīga skuķa līdz maniem skaistajiem gadiem ir pagājis ātrāk nekā jaunībā šķita. Es nevaru šo skolu un tās laiku iedomāt bez stingrā un skaļā Paegļa. Ir sajūta, ka viņš ir ar mums brīdī, kad nezinu, ko darīt. Skolas pamati ir Elmāra izturībā un pamatīgumā, Martas un Dairas sporta mīlestībā. Liekas, kaut kāds laikmets, kaut kas būtisks ir aizgājis, šogad Aijai pārtraucot šo darbu. Mūsu sanākšanas brīžos man pietrūkst Ģirta. Liekas, viņš tikai šobrīd nestrādā, bet kaut kad būs…

Labus vārdus direktore veltīja arī Vijai Greiškalnei, Alīnai Ozolai, Elgai Lācei (viņas ķīmijas laboratorijā reizēm ņudzēja kā bišu stropā!), Genovevai Viļumsonei, Uldim Ābeltiņam, īpašā humora cilvēkam Pāvilam Točam un citiem skolotājiem – katra Zvaigžņu ielas zvaigzne ir devusi savu atspīdumu skolas dzīvē.

Apsveikuma vārdus teica arī Elmārs Gulbis, Elga Lāce, Marta Ādamsone – savos 80+ viņa šovasar laboja savu personīgo rekordu lodes grūšanā un šķēpa mešanā!

1.septembrī kopā ar ģimnāziju apaļo jubileju svinēja arī direktores vietniece Ilva Lakuča. Lai arī viņa nav šīs skolas absolvente, viņa ir saaugusi ar šo skolu un izjūt tās ritmu. Kad ir grūti, viņa uzlādējas no pozitīvajiem un radošajiem jauniešiem, kas virmo ap viņu.

Pasākuma laikā varēja vērot slaidus ar fotogrāfijām no skolas pirmsākumiem līdz mūsdienām, notika viktorīna ar jautājumiem par skolas pagātni un tagadni, muzikālās pauzes aizpildīja duets Sabīne Petruseviča & Mārtiņš Pūcītis.

Direktore Agita Zariņa-Stūre ir pārliecināta:

Skolai ir viss, lai tikpat droši un stipri ietu uz priekšu nākamos 50. Ir izcila darba vide, paši foršākie kolēģi, sakarīga priekšniecība, mums ir absolventi, kas mīl Pārgauju, vecāki, kas ir gatavi iet kopā ar mums, skolēni, kuru dzīves veidošanā mēs piedalāmies.

Skolas ritms ir steidzīgs un nežēlīgs. Nepazaudējam sirdi – skolas un savu!

Kļūsti par daļu no Food Union komandas AS “RĪGAS PIENA KOMBINĀTS” aicina pievienoties savai komandai Elektroiekrāvēja operatoru gatavās produkcijas noliktavā Valmierā, Rīgas iela 93, Valmiera, Valmieras nov. Pienākumi: · Veikt iekraušanas - izkraušanas darbus atbilstoši darba drošības noteikumiem, izmantojot elektroiekrāvēju; · Spēja ievadīt informāciju datu uzskaites programmā, kā arī sastādīt un izdrukāt pavaddokumentus; · Veikt dažādus citus noliktavas darbus. Prasības: · Elektroiekrāvēja vadītāja apliecība; · Labas datorprasmes, MS Office; · Spēja veikt fizisku darbu; · Iespēja strādāt maiņās (8-12 st.maiņa); · Augsta atbildības sajūta. Piedāvājam: · Lielisku darba pieredzi lielākajā piena pārstrādes uzņēmumā Latvijā; · Kolēģu atbalstu un apmācības darbu uzsākot; · Darba samaksu no 990 līdz 1200 EUR (bruto) pirms nodokļu nomaksas; · Bezmaksas uzņēmuma produkcijas grozu katru mēnesi; · Karjeras izaugsmes iespējas; · Veselības apdrošināšanu. Pieteikumus lūgums sūtīt uz e-pastu: valmieras.piens@foodunion.com.  Sazināsimies ar Tevi, ja tiksi izvirzīts nākamai atlases kārtai. Nosūtot savu CV, pretendents piekrīt, ka AS “Rīgas piena kombināts”, reģ. nr. 40003017441, kā datu pārzinis, veiks personas datu apstrādi CV atlases procesā. Profesija: Elektroiekrāvēja OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 93, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2025-12-31 Darba sākšanas datums: 2025-12-04 Kontaktpersona: CV ar vakances norādi sūtīt uz sannija.novika@foodunion.com, t. 27883303. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Latvijas Pasts aicina komandā C kategorijas Kurjeru/-i (uz noteiktu laiku) Valmierā Darba pienākumi: Saņemt un pārbaudīt piegādē izsniegtos sūtījumus; Veikt sūtījumu piegādi un sūtījumu saņemšanu. Prasības kandidātiem: B, C kategorijas autovadītāja apliecība un 95 kods; Latviešu valodas prasmes atbilstoši vidējā līmeņa B(1) pakāpei; Labas komunikācijas un saskarsmes prasmes; Spēja un vēlme ātri pielāgoties dažādiem darba apstākļiem un pienākumiem. Mūsu piedāvājums: Atalgojums 1020,00 - 1250,00 EUR (bruto) mēnesī; Darba laiks no plkst. 06:00 līdz 15:00; Veselības apdrošināšanas polise pēc 3 nostrādātiem mēnešiem; Obligātās veselības pārbaudes izdevumu segšana pēc pārbaudes laika; Nelaimes gadījumu apdrošināšana no pirmās dienas; Plašs labumu grozs, tostarp papildatvaļinājuma dienas (par darba stāžu un veselības veicināšanai) dažādi pabalsti, dāvanas un citas priekšrocības; Darba apģērbs visiem gadalaikiem un darba telefons. Papildu informācija: Interesentus aicinām sūtīt savu CV - cv@pasts.lv vai zvanīt uz norādīto telefona numuru: 26165707 Novērtējam katru saņemto pieteikumu, taču informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kuri tiks izvirzīti uz otro atlases kārtu. Nosūtot savu CV un piesakoties konkursam uz izsludināto vakanci, Jūs piekrītat savu personas datu apstrādei personāla atlases vajadzībām konkrētā konkursa ietvaros. Datu apstrādes termiņš – 3 (trīs) mēneši no atlases konkursa noslēguma dienas. Profesija: KURJERS Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 8D, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-01-02 Kontaktpersona: VAS Latvijas Pasts

Mēs esam Tet oficiālais sadarbības partneris,  kas paplašina klientu konsultantu komandu. Meklējam 2 kolēģus  🔧 Tavi pienākumi: Darbs ar jauniem un esošiem klientiem Konsultēt par Tet pakalpojumu un produktu (internets, televīzija, viedie risinājumi, elektrība),  klātienē veicot vizītes pie tiem. Esošo pakalpojumu piedāvāšana un piemērotāko risinājumu atrašana Individuālo un komandas mērķu sasniegšana Lieliskas klientu pieredzes radīšana 🎯 Tu esi ideāls kandidāts, ja: Tev patīk komunicēt un Tu viegli rodi kontaktu ar cilvēkiem Tu vēlies pelnīt, attīstīties un esi gatavs izkāpt no komforta zonas Tev ir pozitīva attieksme, enerģija un spēja mācīties Esi azartisks un enerģisks Vēlies mācīties, attīstīties un pelnīt Esi motivēts/-a sasniegt rezultātus un nedomā palikt "komforta zonā" 🎁 Mēs piedāvājam:  Profesionālas apmācības un mentoru atbalstu Tirgū konkurētspējīgu atalgojumu Motivējošu, draudzīgu kolektīvu un mūsdienīgu darba vidi Ātras izaugsmes iespējas tiem, kas vēlas vairāk 💰 Darba alga: 1300–2500 € 📩 Sūti savu CV ar norādi "Valmiera" uz: cv@balticsalessolutions.lv. Profesija: KONSULTANTS Algas izmaksas veids: Akordalga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Uzņēmuma līgums Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 2 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2025-12-15 Kontaktpersona: Sūti savu CV uz cv@balticsalessolutions.lv

Mūsu partneri