Valmieras Ziņas

Pārgaujieši svin Zinību dienu un skolas 50 gadu jubileju

Lasīšanas laiks: 4 min

Lai arī savulaik tika spriests par mācību gada pagarināšanu, sākuma un beigu datumu maiņu, manuprāt, latviešiem Zinību diena ir tik ļoti asinīs, ka nav iedomājams cits mācību gada sākums kā vien 1.septembris. Tāpat kā citās skolās, arī Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzijā (VPVĢ) Zinību diena aizritēja ziedu un satikšanās prieka virpulī, bet šogad šī diena bija jo īpaša – skolai 50 gadu jubileja! Tas ir daudz vai maz? Skolai nav vecuma, tā visu laiku ir dzīva un mainīga. Daži to vēl atceras kā Valmieras 4.vidusskolu, citi kā Valmieras Pārgaujas ģimnāziju. Galvenais gan nav nosaukums, bet saturs: skolēni un skolotāji, tradīcijas, atmosfēra. Ja viss notiktu pēc iepriekšējiem plāniem, šogad būtu skolas salidojums…

Gan mācību darbs, gan svētki nenotiek paši no sevis, tos kāds organizē, tiem gatavojas. Jau augusta pēdējās nedēļās tika domāts par jauno stundu sarakstu, tika spriests, kā noritēs mācības kovida draudu ēnā. Notika pedagoģiskā sēde, kurā tika sveikti jaunie audzinātāji un jaunpienākušie pedagogi: Liene Daugule, Santa Kazaka, Agita Klētniece, Selga Skrastiņa un Evija Zēģele. Agitai šī ir atgriešanās savā skolā, tikai jaunā statusā.

Puķu meitenes Anda un Guna rūpējās, lai gan skolas ārpuse, gan iekštelpas uzziedētu saulainās noskaņās no samteņu un zeltslotiņu kompozīcijām, katrai klasei tika dots uzdevums sagādāt svētku torti. Tāpat kā pirms 5 gadiem, arī šogad skolas vestibilā varēja vērot īstu kūku un kliņģeru izstādi. Apskates laiks gan bija īss, jo saldumi pirmajā klases stundā tika ātri notiesāti.

Zinību diena tradicionāli sākās ar skolas karoga ienešanu, skolēnu gājienu cauri 12.klašu alejai, direktores Agitas Zariņas-Stūres uzrunu un Latvijas valsts himnu, bet tad piestāja autobuss, un no tā pilnīgi netradicionāli izkāpa Valmieras Drāmas teātra aktieris Rihards Jakovels un enerģiskā solī devās pie lielās VPVĢ saimes.  Viņa autobuss bija piestājis Salacgrīvā, Alojā, Siguldā, Apē un daudzās citās Latvijas vietās. Līdz galapunktam Zvaigžņu ielā 4 tika iegādātas 577 biļetes ar skolēnu apliecībām un 92 pieaugušo biļetes (no tām 66 skolotāju un 26 tehniskā personāla). Rihardam pievienojās Roberts un Beāte, un tad tika atritināts vēstures kamols. Toreiz – 1971.gadā skolas gaitas Valmieras 4.vidusskolā krievu un latviešu plūsmā uzsāka 1005 skolēni! Nu jau vēsture ir arī skolas peldbaseins, auto apmācība, skolas logo uz sienas, bet joprojām darbojas norvēģu mafija, joprojām uz skolu jau 50 gadus nāk Elmārs Gulbis, kuram deju solis ar skolas direktori vairs nav tik graciozs, toties viņu joprojām grūti pārspēt šaha turnīros. “Toreiz” un “Tagad” – šādi uzraksti un fotogrāfijas ir arī skolas gaiteņos, lai mūsdienu jaunieši iepazītos ar skolas vēsturi, lai saprastu un novērtētu, kā mainījusies skola.

Viedus vārdus par izglītības nozīmi teica goda viesis – Valmieras novada domes deputāts Kaspars Kļaviņš. Starp runām muzikālās pauzes ar populārām dziesmām aizpildīja VPVĢ grupa “Piektdiena”, bet nobeigumā visi varēja pārliecināties, ka arī attālināto mācību laikā puiši nav aizmirsuši, kā izdancināt meitenes, it sevišķi, ja skan tik lipīga dziesma kā “Zemenes”!

Kad skolēni bija devušies mājup, svinību zālē pulcējās skolas darbinieki, lai baudītu svētku mielastu, lai atskatītos uz aizvadītajiem gadiem, lai sajustu kolektīva spēku un atbalstu, kas būs vajadzīgs turpmākajās ikdienas gaitās.

Emocionāla un aizkustinoša bija direktores Agitas Zariņas-Stūres runa:

Šodien savās sajūtās ienāku skolā kā skolniece. Mans laiks šajā skolā no sešpadsmitgadīga skuķa līdz maniem skaistajiem gadiem ir pagājis ātrāk nekā jaunībā šķita. Es nevaru šo skolu un tās laiku iedomāt bez stingrā un skaļā Paegļa. Ir sajūta, ka viņš ir ar mums brīdī, kad nezinu, ko darīt. Skolas pamati ir Elmāra izturībā un pamatīgumā, Martas un Dairas sporta mīlestībā. Liekas, kaut kāds laikmets, kaut kas būtisks ir aizgājis, šogad Aijai pārtraucot šo darbu. Mūsu sanākšanas brīžos man pietrūkst Ģirta. Liekas, viņš tikai šobrīd nestrādā, bet kaut kad būs…

Labus vārdus direktore veltīja arī Vijai Greiškalnei, Alīnai Ozolai, Elgai Lācei (viņas ķīmijas laboratorijā reizēm ņudzēja kā bišu stropā!), Genovevai Viļumsonei, Uldim Ābeltiņam, īpašā humora cilvēkam Pāvilam Točam un citiem skolotājiem – katra Zvaigžņu ielas zvaigzne ir devusi savu atspīdumu skolas dzīvē.

Apsveikuma vārdus teica arī Elmārs Gulbis, Elga Lāce, Marta Ādamsone – savos 80+ viņa šovasar laboja savu personīgo rekordu lodes grūšanā un šķēpa mešanā!

1.septembrī kopā ar ģimnāziju apaļo jubileju svinēja arī direktores vietniece Ilva Lakuča. Lai arī viņa nav šīs skolas absolvente, viņa ir saaugusi ar šo skolu un izjūt tās ritmu. Kad ir grūti, viņa uzlādējas no pozitīvajiem un radošajiem jauniešiem, kas virmo ap viņu.

Pasākuma laikā varēja vērot slaidus ar fotogrāfijām no skolas pirmsākumiem līdz mūsdienām, notika viktorīna ar jautājumiem par skolas pagātni un tagadni, muzikālās pauzes aizpildīja duets Sabīne Petruseviča & Mārtiņš Pūcītis.

Direktore Agita Zariņa-Stūre ir pārliecināta:

Skolai ir viss, lai tikpat droši un stipri ietu uz priekšu nākamos 50. Ir izcila darba vide, paši foršākie kolēģi, sakarīga priekšniecība, mums ir absolventi, kas mīl Pārgauju, vecāki, kas ir gatavi iet kopā ar mums, skolēni, kuru dzīves veidošanā mēs piedalāmies.

Skolas ritms ir steidzīgs un nežēlīgs. Nepazaudējam sirdi – skolas un savu!

Aktuālais jautājums

Vai jūs apmierina jaunie elektroenerģijas tarifi?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

VAIDAVA CERAMICS ir strauji augošs ģimenes uzņēmums, kas kopš 1980.gada ražo skaistus un funkcionālus dizaina traukus no tīra Latvijas māla. Apvienojot vēsturisko keramikas veidošanas gaitu un ilgtspējīgu dizainu, ražojam produktus eksportam un vietējam tirgum. Lai sasniegtu izvirzītos mērķus un stiprinātu ražošanas komandu aicinām darbā: TRAUKU APSTRĀDĀTĀJU / KRĀSNS KRĀMĒTĀJU darbs uz nenoteiktu laiku, Ezera ielā 2, Vaidavā Piedāvājam: - Nepieciešamo amata apmācību (iepriekšēja pieredze nav nepieciešama) - Darbu nelielā un saliedētā komandā - Iespēju profesionāli augt kopā ar uzņēmumu - Iespēju radīt skaistus traukus no Latvijas sarkanā māla - Dinamisku un interesantu darba ritmu - Transporta kompensāciju līdz darbavietai - Summētu darba laiku (08:00-17:00), kalendārās brīvdienas un regulārus atvaļinājumus - Atalgojumu sākot no 800 EUR mēnesī, pirms nodokļu nomaksas - Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem. Sagaidām: - Vidējo izglītību - Precizitāti un augstu atbildības sajūtu - Vēlmi apgūt jaunas prasmes un zināšanas - Spēju strādāt komandā un patstāvīgi pieņemt lēmumus Galvenie pienākumi: - Keramikas pusfabrikāta apstrāde un dekorēšana saskaņā ar ražošanas uzdevumu - Pusfabrikātu krāmēšana keramikas krāsnī saskaņā ar ražošanas uzdevumu - Trauku kvalitātes kontrole Sūti CV ar norādi “Trauku apstrādātājs / glazētājs” uz darbs@vaidava.lv. Vairāk par mums #vaidavaceramics Facebook, Instagram un www.vaidava.lv. SIA “VAIDAVA CERAMICS”, Reģ.Nr. 44103003533. Sīkāka informācija pa telefonu +371 27895460. Profesija: KERAMIĶIS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Ezera iela 2, Vaidava, Vaidavas pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-29 Darba sākšanas datums: 2023-09-29 Kontaktpersona: CV sūtīt uz e-pastu: darbs@vaidava.lv Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Valmieras tehnikums aicina darbā Pieaugušo izglītības resursu centra vadītāju (profesiju klasifikatora kods 1345 22)  uz nenoteiktu laiku Mēs piedāvājam: 1 darba slodzi 5 darba dienas nedēļā Stabilu atalgojumu pārbaudes laikā 1400 EUR mēnesī (pirms nodokļu nomaksas), pēc pārbaudes laika 1746 EUR mēnesī (pirms nodokļu nomaksas) Sociālās garantijas (veselības apdrošināšanas polise, papildatvaļinājums) Apmaksātu profesionālo pilnveidi Atbalstu no kompetentiem kolēģiem Modernu darba vidi un labus darba apstākļus Tavā pārziņā būs: Plānot, vadīt un organizēt centra darbu, izstrādāt darba plānu Sadarbībā ar galveno speciālistu – metodiķi izstrādāt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmas un ar to īstenošanu saistītās aktivitātes atbilstoši centra attīstības vadlīnijām un darba tirgus pieprasījumam Izstrādāt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu un neformālā ceļā iegūtās izglītības atzīšanas pasākumu finanšu tāmes, finanšu piedāvājumus Organizēt tālākizglītības, profesionālās pilnveides un neformālās izglītības programmu apguves grupu komplektēšanu Sadarboties ar valsts un pašvaldības institūcijām, sociālajiem partneriem, nozaru ekspertu padomēm, darba devēju organizācijām, uzņēmumu vadītājiem, sociālajiem partneriem, latviešu diasporu biedrībām un citām nevalstiskajām organizācijām ārvalstīs Piesaistīt programmu īstenošanai nozaru speciālistus un ekspertus Nodrošināt centra darba pārskatu, analītisko dokumentu, atskaišu un citu dokumentu sagatavošanu Tev nepieciešams : Augstākā izglītība (vēlams uzņēmējdarbībā, ekonomikā, vadības zinātnēs, pedagoģijā) Valsts valodas prasmes augstākajā līmenī Angļu valodas zināšanas tiks uzskatīta par priekšrocību Vēlama pieredze vadošā amatā Pieredze pieaugušo izglītības jomā, tiks uzskatīta par priekšrocību Labas prasmes lietvedības un administratīvajā darbā Prasmes darbā ar datoru (MS Office) Kompetences: augsta atbildības sajūta, spēja patstāvīgi pieņemt lēmumus, pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu, psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra Tālrunis informācijai: direktores vietniece Inga Zariņa-Bojāre 2919134 CV, pieteikuma vēstuli un izglītību apliecinošu dokumentu kopijas lūdzam sūtīt uz e-pastu personals@valmierastehnikums.lv Pieteikumu sūtīt uz e-pastu ar norādi “PIRC vadītājs” līdz 2023.gada 9.oktobrim plkst.16:00. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz darba pārrunām klātienē. Pamatojoties uz Eiropas Parlamenta un Padomes Regulas (ES) 2016/679 par fizisko personu aizsardzību attiecībā uz personas datu apstrādi un šādu datu brīvu apriti (Vispārīgā datu aizsardzības regula, turpmāk - VDAR) 13. pantu, Valmieras tehnikums informē, ka: 1) Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šīs vakances atlases konkursa norisi; 2) iepriekš minētās jūsu personas datu apstrādes pārzinis ir Valmieras tehnikums, reģistrācijas Nr. 90009612809, Vadu iela 3, Valmiera, LV-4201, skola@valmierastehnikums.lv. Profesija: Pamatdarbības struktūrvienības VADĪTĀJA VIETNIEKS/ DIREKTORA VIETNIEKS/ KOMANDIERA VIETNIEKS (izglītības jomā) Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Vadu iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-09 Kontaktpersona: Inga Zariņa-Bojāre

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Alejas ielā 7A,Kocēnos. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Veselības apdrošināšana; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Darba alga no EUR 870-920 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs KOCĒNOS, vai pieteikties personīgi,vai WhatsApp pa mob.tel.nr. +371 26628461. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Alejas iela 7A, Kocēni, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2023-10-13 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu WhatsApp +371 26628461 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri