Valmieras Ziņas

Pārgaujas ģimnāzijā ar jauniešiem tiekas aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Lasīšanas laiks: 3 min

Šodien, 22. aprīlī, Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks reģionālās vizītes ietvaros apmeklē Valmieras novadu. Viens no pieturas punktiem rīta pusē bija Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, kur svinību zālē ministrs tikās ar vidusskolas jauniešiem, bet pēc tam veltīja laiku arī nelielai sarunai ar ukraiņu skolēniem un pieaugušajiem.

Protams, šobrīd visu prātus nodarbina jautājumi par Krievijas karu Ukrainā, par Latvijas drošību, citu pasaules valstu nostāju un rīcību un tamlīdzīgi jautājumi.

Kā ministrs jau daudzkārt uzsvēris dažādos medijos, Latvijā cilvēkiem nevajag satraukties, mēs jūtamies droši. Ministrs atcerējās 24.februāra rītu, kad viņu plkst.4.00 no rīta pamodināja zvans par kara sākumu Ukrainā, bet jau pēc 4 stundām no Itālijas ieradās ASV desantnieki. Ministrs ir pārliecināts, ka karš beigsies ar Ukrainas uzvaru, bet viņš arī uzsvēra, ka pasaulē nekad nebūs absolūts miers:

Reālā dzīve rāda, ka, ja viena problēma beidzas, vietā rodas cita. Mēs nezinām, kas var nākt Putina vietā, tas noteikti nebūs kristālskaidrs demokrāts un tāpat būs izaicinājumi, jo Krievija nav eiropeiska valsts, liela daļa sabiedrības ir nozombēta. Krievija ir liela valsts ar atombumbām, kura joprojām iet uz sauso tualeti, un tas nav pārspīlēti.

Ārlietu ministrs skaidroja arī Rietumeiropas valstu nostāju. Pēc viņa domām, Vācija, Francija un citas valstis varēja daudz vairāk darīt, tās nesniedz pietiekamu palīdzību. Vecajā Eiropā daudzus neskar šis karš, viņiem spīd saule, viss ir labi un, ja nedos Ukrainai ieročus, tad viņi naivi domā, ka karš drīz beigsies. Bet šī nav tā reize, kad var katru dienu zvanīt Putinam un izteikt aicinājumu: “Nu, parunāsim un beigsim šo karu!” (Kā izteicies Francijas prezidents Emanuels Makrons). Tolerancei ir savas robežas un jāsaprot, kamēr Krieviju nenoliks pie vietas, nekas nemainīsies.

Šajā visai pasaulei sarežģītajā laikā ministrs tomēr saskata arī daudz ko pozitīvu. Rietumeiropa, kas visu laiku uzskatīja, ka nav tik traki un Baltijas valstis pārspīlē par savu lielo kaimiņu, beidzot ieklausās mūsu viedokļos, jo mēs kā Krievijas robežvalstis labāk izprotam situāciju.

Šobrīd arī Somija un Zviedrija plāno iestāties NATO, ceļā uz Eiropas Savienību ir Ukraina. Ministrs paredz, ka tuvākajā desmitgadē būtiskas pārmaiņas notiks arī Baltkrievijā. Pavirzoties robežām un sadarbībai uz ziemeļu un austrumu pusi, Latvija būs tikai ieguvēja.

Ārlietu ministrs citēja  Vinstonu Čerčilu: “Nekad nevajag palaist garām drūmu krīzi!” Tas nozīmē, ka ir jāizmanto iespējas, jāatrod sava vieta arī šajā sarežģītajā laikā. Ceturtdien Saeimā tika atbalstīts lēmums par valsts aizsardzības finansējuma pieaugumu līdz 2,5 procentiem no iekšzemes kopprodukta 2025.gadā. Līdzekļi tiks novirzīti bruņojumam un Latvijas militārās industrijas attīstībai. Pirmo reizi Latvijas vēsturē mūsu valstī sāks ražot bruņumašīnas, dronus, munīciju un citu nepieciešamo aprīkojumu. Sadarbībā ar Somiju Cēsīs jau tuvākajā laikā plānots uzbūvēt jaunu rūpnīcu, kas veicinās reģionālo attīstību, garantēs papildus darba vietas un pienesumu Latvijas ekonomikai. Tāpēc ministrs aicināja jauniešus nopietni pārdomāt turpmākās izglītības un darba iespējas. Protams, svarīga ir militārā karjera, bet tikpat nozīmīgi ir arī inženieri, mediķi, IT speciālisti, arī hakeri…

Atbildot par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu vai saglabāšanu Pārdaugavā, Artis Pabriks uzskata, ka tolerances laiks pret putinistiem Latvijā ir beidzies:

Tie nav kapi. Piemineklis simbolizē okupāciju, un tam tur nav jābūt. Esmu nolicis ziedus 8.maijā gan pie vācu, gan padomju karavīru kapiem, gan Lestenē, kur būšu arī šogad. Mēs nekarojam ar mirušajiem un respektējam kritušos arī pretinieku pusē, bet darām to kapos.

Tiekoties ar ukraiņu skolēniem un pieaugušajiem, ārlietu ministrs interesējās par viņu uzņemšanu Latvijā, pašsajūtu un dzīves apstākļiem Valmierā, lielākajām problēmām. Galvenokārt tās ir divas: valoda un darbs. Artis Pabriks kā vienu no iespējām ieteica pievērsties ēdiena gatavošanai, jo Rīgā ukraiņu borščs un citi nacionālie ēdieni ir ļoti pieprasīti. Aizkustinoši bija dzirdēt Ukrainas sieviešu pateicības vārdus aizsardzības ministram un Latvijai, kas Ukrainai tik daudz ir palīdzējusi un turpina to darīt:

Латвия маленькая страна с большим сердцем./ Latvija ir maza zeme ar lielu sirdi.

 

 

 

 

Aktuālais jautājums

Vai 2026. gada ziema un aukstums tev sagādāja kādas problēmas ar apkuri vai ūdensapgādes pakalpojumiem?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

 AICINĀM AUTOMAŠĪNU REZERVES DAĻU PĀRDEVĒJU VALMIERĀ Pienākumi: - Organizēt auto rezerves daļu pārdošanu, pasūtīšanu un piegādes realizēšanu. - Pārzināt auto rezerves daļu preču katalogus. - Konsultēt un izskaidrot pircējam preces labās īpašības un kvalitāti, palīdzēt izvēlēties atbilstošās preces. - Pieņemt preču pasūtījumus no klientiem. - Orientēties uzņēmuma piedāvātajā preču klāstā. - Komplektēt un saiņot preces, izsniegt tās un noformēt dokumentāciju. - Izvietot preces klientu apkalpošanas zālē un noliktavā. Mēs sagaidām: - Labas tehniskās zināšanas par automašīnu uzbūvi; - Vēlme un spēja pastāvīgi papildināt zināšanas un prasmes; - Ļoti labas komunikācijas prasmes; - Izcilas latviešu valodas zināšanas, vēlamas svešvalodu zināšanas; - Precizitāte, augsta atbildības sajūta; - Labas datorprasmes. Piedāvājam: - Darbu stabilā starptautiskā uzņēmumā; - Karjeras izaugsmes iespējas; - Pievilcīgu atalgojuma un finansiālās motivācijas sistēmu, kas ir balstīta uz darba rezultātiem – no 1200 līdz 2000 EUR (bruto); - Stabilitāti un sociālās garantijas; - Īpašas atlaides auto rezerves daļām. Informējam, ka sazināsimies ar tiem kandidātiem, kurus aicināsim uz otro atlases kārtu - darba interviju. Iesniegtos personas datus izmantosim, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. CV saglabāsim uzņēmuma datu bāzē ne ilgāk kā sešus mēnešus vai līdz atlases procesa beigām. Datu pārzinis: SIA Ad Baltic, Reģ. Nr. 40003343254 Profesija: KLIENTU APKALPOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Mūrmuižas iela 15, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2026-05-09 Darba sākšanas datums: 2026-04-13 Kontaktpersona: Māra Jansone Izglītības līmenis: 1.līmeņa profesionālā augstākā izglītība

Mūsu partneri