Valmieras Ziņas

Pārgaujas ģimnāzijā ar jauniešiem tiekas aizsardzības ministrs Artis Pabriks

Lasīšanas laiks: 3 min

Šodien, 22. aprīlī, Latvijas aizsardzības ministrs Artis Pabriks reģionālās vizītes ietvaros apmeklē Valmieras novadu. Viens no pieturas punktiem rīta pusē bija Valmieras Pārgaujas Valsts ģimnāzija, kur svinību zālē ministrs tikās ar vidusskolas jauniešiem, bet pēc tam veltīja laiku arī nelielai sarunai ar ukraiņu skolēniem un pieaugušajiem.

Protams, šobrīd visu prātus nodarbina jautājumi par Krievijas karu Ukrainā, par Latvijas drošību, citu pasaules valstu nostāju un rīcību un tamlīdzīgi jautājumi.

Kā ministrs jau daudzkārt uzsvēris dažādos medijos, Latvijā cilvēkiem nevajag satraukties, mēs jūtamies droši. Ministrs atcerējās 24.februāra rītu, kad viņu plkst.4.00 no rīta pamodināja zvans par kara sākumu Ukrainā, bet jau pēc 4 stundām no Itālijas ieradās ASV desantnieki. Ministrs ir pārliecināts, ka karš beigsies ar Ukrainas uzvaru, bet viņš arī uzsvēra, ka pasaulē nekad nebūs absolūts miers:

Reālā dzīve rāda, ka, ja viena problēma beidzas, vietā rodas cita. Mēs nezinām, kas var nākt Putina vietā, tas noteikti nebūs kristālskaidrs demokrāts un tāpat būs izaicinājumi, jo Krievija nav eiropeiska valsts, liela daļa sabiedrības ir nozombēta. Krievija ir liela valsts ar atombumbām, kura joprojām iet uz sauso tualeti, un tas nav pārspīlēti.

Ārlietu ministrs skaidroja arī Rietumeiropas valstu nostāju. Pēc viņa domām, Vācija, Francija un citas valstis varēja daudz vairāk darīt, tās nesniedz pietiekamu palīdzību. Vecajā Eiropā daudzus neskar šis karš, viņiem spīd saule, viss ir labi un, ja nedos Ukrainai ieročus, tad viņi naivi domā, ka karš drīz beigsies. Bet šī nav tā reize, kad var katru dienu zvanīt Putinam un izteikt aicinājumu: “Nu, parunāsim un beigsim šo karu!” (Kā izteicies Francijas prezidents Emanuels Makrons). Tolerancei ir savas robežas un jāsaprot, kamēr Krieviju nenoliks pie vietas, nekas nemainīsies.

Šajā visai pasaulei sarežģītajā laikā ministrs tomēr saskata arī daudz ko pozitīvu. Rietumeiropa, kas visu laiku uzskatīja, ka nav tik traki un Baltijas valstis pārspīlē par savu lielo kaimiņu, beidzot ieklausās mūsu viedokļos, jo mēs kā Krievijas robežvalstis labāk izprotam situāciju.

Šobrīd arī Somija un Zviedrija plāno iestāties NATO, ceļā uz Eiropas Savienību ir Ukraina. Ministrs paredz, ka tuvākajā desmitgadē būtiskas pārmaiņas notiks arī Baltkrievijā. Pavirzoties robežām un sadarbībai uz ziemeļu un austrumu pusi, Latvija būs tikai ieguvēja.

Ārlietu ministrs citēja  Vinstonu Čerčilu: “Nekad nevajag palaist garām drūmu krīzi!” Tas nozīmē, ka ir jāizmanto iespējas, jāatrod sava vieta arī šajā sarežģītajā laikā. Ceturtdien Saeimā tika atbalstīts lēmums par valsts aizsardzības finansējuma pieaugumu līdz 2,5 procentiem no iekšzemes kopprodukta 2025.gadā. Līdzekļi tiks novirzīti bruņojumam un Latvijas militārās industrijas attīstībai. Pirmo reizi Latvijas vēsturē mūsu valstī sāks ražot bruņumašīnas, dronus, munīciju un citu nepieciešamo aprīkojumu. Sadarbībā ar Somiju Cēsīs jau tuvākajā laikā plānots uzbūvēt jaunu rūpnīcu, kas veicinās reģionālo attīstību, garantēs papildus darba vietas un pienesumu Latvijas ekonomikai. Tāpēc ministrs aicināja jauniešus nopietni pārdomāt turpmākās izglītības un darba iespējas. Protams, svarīga ir militārā karjera, bet tikpat nozīmīgi ir arī inženieri, mediķi, IT speciālisti, arī hakeri…

Atbildot par Uzvaras pieminekļa nojaukšanu vai saglabāšanu Pārdaugavā, Artis Pabriks uzskata, ka tolerances laiks pret putinistiem Latvijā ir beidzies:

Tie nav kapi. Piemineklis simbolizē okupāciju, un tam tur nav jābūt. Esmu nolicis ziedus 8.maijā gan pie vācu, gan padomju karavīru kapiem, gan Lestenē, kur būšu arī šogad. Mēs nekarojam ar mirušajiem un respektējam kritušos arī pretinieku pusē, bet darām to kapos.

Tiekoties ar ukraiņu skolēniem un pieaugušajiem, ārlietu ministrs interesējās par viņu uzņemšanu Latvijā, pašsajūtu un dzīves apstākļiem Valmierā, lielākajām problēmām. Galvenokārt tās ir divas: valoda un darbs. Artis Pabriks kā vienu no iespējām ieteica pievērsties ēdiena gatavošanai, jo Rīgā ukraiņu borščs un citi nacionālie ēdieni ir ļoti pieprasīti. Aizkustinoši bija dzirdēt Ukrainas sieviešu pateicības vārdus aizsardzības ministram un Latvijai, kas Ukrainai tik daudz ir palīdzējusi un turpina to darīt:

Латвия маленькая страна с большим сердцем./ Latvija ir maza zeme ar lielu sirdi.

 

 

 

 

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA „Firma Madara’89”- viens no lielākajiem mazumtirdzniecības uzņēmumiem, kas veiksmīgi darbojas pārtikas mazumtirdzniecībā, piedāvā darbu pārdevējam (-ai) veikalā “top!” Valmierā,Rīgas ielā 64. Galvenie darba pienākumi: Pārtikas un nepārtikas preču tirdzniecība; Pircēju apkalpošana pie kases; Preču pieņemšana, pasūtīšana, uzskaite, izvietošana tirdzniecības zālē; Preču realizācijas termiņu, marķējuma, kvalitātes, uzglabāšanas apstākļu un atbilstošas temperatūras kontrole. Prasības kandidātiem: Vēlama pieredze pārtikas tirdzniecībā; Precizitāte, atbildības sajūta. Piedāvājam: Interesantu darbu stabilā uzņēmumā,mūsdienīgu darba vidi; Papildus sociālās garantijas pēc nostrādāta gada; Svētku dāvanas; Atmaksātus papildatvaļinājumus; Profesionālās un personīgās izaugsmes iespējas; Darba alga no EUR 740-800 (bruto); Darba laiks maiņās no plkst. 8.00-22.00. CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv, ar norādi – pārdevējs Valmierā,Rīgas ielā,vai pieteikties WhatsApp +371 22307468. Profesija: MAZUMTIRDZNIECĪBAS VEIKALA PĀRDEVĒJS Darba vietas adrese: LATVIJA, Rīgas iela 64, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz noteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-15 Kontaktpersona: CV lūdzam sūtīt uz e-pastu: cv@madara89.lv vai pieteikties sūtot ziņu uz WhatsApp +371 22307468 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Ugunsdzēsības aparātu korpusu un metāla degvielas kannu ražošanas uzņēmums Valmierā, SIA VALPRO, aicina darbā: Pārdošanas asistentu/-i (uz noteiktu laiku) Galvenie pienākumi: Klientu pasūtījumu apstrāde Informācijas un dokumentācijas apstrāde un uzturēšana Ikdienas atbalsts pārdošanas komandai Sagaidām kandidātu ar: interesi par pārdošanas un ražošanas procesiem labām angļu valodas zināšanām/ vēlamas krievu valodas zināšanas labām datorlietošanas prasmēm (MS Office) vēlama augstākā izglītība atbilstošā jomā vēlama augstākā izglītība vai atbilstošas specialitātes pēdējā kursa students pieredzi pārdošanā un tehniskas zināšanas uzskatīsim par priekšrocību loģisko domāšanu, analītiskām spējām un prasmi strādāt ar lielu informācijas apjomu precizitāti, atbildību un iniciatīvu darbā aktīvu, komunikablu ,uz sadarbību un rezultātu orientētu personību Piedāvājam: Interesantu un dinamisku darbu stabilā, uz attīstību orientētā Latvijas kapitāla uzņēmumā Iespēju mācīties, gūt profesionālu pieredzi un realizēt sevi dinamiskā darba vidē un darbā ar starptautiskiem tirgiem Darba rezultātiem, prasmēm un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no EUR 900 mēnesī Dažādus papildu labumus un bonusus Sakārtotu, ērtu darba vidi draudzīgā kolektīvā E-pasts pieteikuma nosūtīšanai: darbs@valpro.lv Tālrunis papildus informācijai: 64207235. Pateicamies par atsaucību un informējam, ka sazināsimies ar kandidātiem, kas tiks aicināti uz pārrunām! Nosūtot pieteikumu, Jūs piekrītat, ka personas datu pārzinis SIA "VALPRO" (Reģ. nr. 40003058280) iekļauj Jūsu personas datus savā datubāzē un uzglabā 1 gadu no pieteikuma saņemšanas brīža. Piekrišanu Jums ir tiesības atsaukt, rakstot uz norādīto e-pasta adresi. VALPRO ir viens no lielākajiem metāla apstrādes uzņēmumiem Latvijā. Jau vairāk kā 50 gadus piedāvājam augstākās kvalitātes metāla produktus un metāla apstrādes pakalpojumus klientiem visā pasaulē. 91% saražoto produktu piedāvājam vairāk kā 30 valstīs. Uzņēmuma produkti ir iemantojuši atpazīstamību un lietotāju atzinību civilajā un militārajā sektorā ne vien Eiropā, bet arī Austrālijā, Ziemeļamerikā, Āzijā un Āfrikā. Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTA ASISTENTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Linarda Laicena iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-08-01 Kontaktpersona: E-pasts: darbs@valpro.lv; Tālr.: 64207235; Adrese:Alejas iela 12A,Valmiermuiža,Valmieras pag.

Aicina darbā IT PROJEKTU VADĪTĀJU DARBA PIENĀKUMI: apzināt un dokumentēt informācijas sistēmu lietotāju prasības izstrādāt datu analīzes sistēmas modeli, veikt tā ieviešanu un uzturēšanu veikt atskaišu prasību izzināšanu, analīzi un izstrādi, pārskatu veidošanu un datu modelēšanu, tehniskās dokumentācijas izstrādi ieviest esošo informācijas sistēmu uzlabojumus (sadarbībā ar iekšējiem/ārējiem partneriem) pārstāvēt uzņēmuma intereses grāmatvedības uzskaites sistēmas jaunas versijas izstrādē, veikt lietotāju prasību apzināšanu un koordinēt sadarbību ar izstrādātāju PRASĪBAS PRETENDENTIEM: izglītību IT vai finanšu jomā un pieredzi līdzvērtīgu projektu izstrādē pieredzi darbā ar Microsoft Power BI vai līdzvērtīgu risinājumu izstrādi Microsoft piedāvāto tehnoloģiju un pakalpojumu pārzināšana un pielietošana teicamas zināšanas datu bāzu tehnoloģijās, vēlams SQL vēlamas zināšanas datu izgūšanā no Microsoft Dynamics NAV un Horizon analītisku domāšanu un spēju proaktīvi risināt problēmsituācijas labas sadarbības un komunikācijas prasmes ļoti labas latviešu un angļu valodas zināšanas precizitāti un augstu atbildības sajūtu prasmi efektīvi apgūt jaunas tehnoloģijas spēju efektīvi strādāt gan individuāli, gan komandā UZŅĒMUMS PIEDĀVĀ: darbu stabilā uzņēmumā darba samaksu 1550 EUR (bruto) pilnas sociālās garantijas veselības apdrošināšanas iespējas dinamisku un profesionālu darba vidi CV un pieteikuma vēstuli ar norādi vakancei „IT projektu vadītājs” līdz š.g. 12. jūlijam (ieskaitot) iesniegt: sūtot elektroniski uz info@vtu-valmiera.lv * Iesniegtos personas datus SIA “VTU VALMIERA” izmantos, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu. Ja kandidāts vēlas, lai viņa personas dati tiktu saglabāti SIA “VTU VALMIERA” iekšējā datu bāzē ar mērķi tos apstrādāt citos SIA “VTU VALMIERA” personāla atlases konkursos, tad pieteikumā vakancei lūdzam kandidātam norādīt savu piekrišanu personas datu saglabāšanai. Profesija: PROJEKTA VADĪTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Brandeļi, Brandeļi, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Transports / Loģistika Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-12 Kontaktpersona: CV un piet. vēstuli ar vakances norādi sūtīt uz info@vtu-valmiera.lv

Mūsu partneri