Valmieras Ziņas

Par Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāju ievēlēts Jānis Baiks

Lasīšanas laiks: 3 min

Ceturtdien, 1.jūlijā, notika pirmā Valmieras novada pašvaldības domes sēde, kurā par jaunizveidotās pašvaldības vadītāju tika ievēlēts līdzšinējais Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks (“Valmierai un Vidzemei”).

Jāņa Baika kandidatūru novada vadītāja amatam izvirzīja deputāts Ričards Gailums (“Valmierai un Vidzemei”). Savukārt kā otru kandidātu šim amatam deputāts Juris Jakovins (Latvijas Zemnieku savienība) nominēja līdzšinējo Mazsalacas novada pašvaldības domes priekšsēdētāju Hariju Rokpelni (Latvijas Zemnieku savienība).

Valmieras novada pašvaldības domes pirmajā sēdē piedalījās 18 no 19 ievēlētajiem deputātiem. Attaisnojošu iemeslu dēļ sēdē nepiedalījās Vugars Ecmanis (Latvijas Zemnieku savienība).

Par Jāņa Baika kandidatūru balsoja 16 no 18 klātesošajiem deputātiem – visi “Valmierai un Vidzemei”, Nacionālā apvienība “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” un “Jaunā Vienotība” deputāti, kā arī Edgars Grandāns no Latvijas Zemnieku savienības saraksta. 

Par Harija Rokpeļņa kandidatūru balsoja atlikušie divi Latvijas Zemniekus savienības saraksta pārstāvji – Harijs Rokpelnis un Juris Jakovins.

Pēc ievēlēšanas novada vadītāja amatā Jānis Baiks pateicās visiem vēlētājiem par dalību vēlēšanās un atzina, ka viņi izdarījuši labu izvēli, jo domē ir ievēlēti deputāti, kuri pārstāv visas jaunizveidotā novada teritorijas, lai viņi kopīgi varētu veidot jaunā novada nākotni. J.Baiks pateicās deputātiem par uzticību, izvēloties viņu par jaunā novada vadītāju.

“Līdz šim es esmu vadījis Valmieras pilsētu, es darīju to pēc labākās sirdsapziņas un nekaunos par paveikto. Mēs visi varam lepoties, ka Valmiera ir Latvijas veiksmes stāsts. Es apņemos tikpat enerģiski un godprātīgi turpināt darbu, lai arī viss Valmieras novads taptu par labāko vietu dzīvošanai, strādāšanai, atpūtai, sportošanai, kultūras baudīšanai. Ar tādiem cilvēkiem, kuri sēž pie šī galda, mēs to noteikti izdarīsim,” pauda jaunievēlētais Valmieras novada pašvaldības vadītājs. Pārfrāzējot Raini, J.Baiks atzina, ka darba un izaicinājumu būs ļoti daudz, tādēļ katram būs sava roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu tiek. 

Jau ziņots, ka 5.jūnijā notikušajās pašvaldību vēlēšanās Valmieras novada pašvaldības domē no partijas “Valmierai un Vidzemei” domē ievēlēti: Jānis Baiks, Ričards Gailums, Jānis Olmanis, Guntis Gladkins, Jānis Skrastiņš, Guna Ķibere, Toms Upners, Jānis Dainis, Andris Klepers, Guntars Štrombergs, Reinis Muižnieks un Kaspars Kļaviņš. No Latvijas Zemnieku savienības domē ievēlēti: Harijs Rokpelnis, Juris Jakovins, Vugars Ecmanis un Edgars Grandāns. No Nacionālās apvienības “Visu Latvijai!” – “Tēvzemei un Brīvībai/LNNK” domē ievēlēti: Jānis Grasbergs un Mareks Bērziņš. No “Jaunās Vienotības” domē ievēlēts Jānis Upenieks.

Šodien plkst. 17:30 Jānis Baiks izsludinājis Valmieras novada pašvaldības domes ārkārtas sēdi, kurā paredzēts izskatīt sekojošus jautājumus:

1.Par Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka attīstības, sadarbības un sociālajos jautājumos ievēlēšanu 
2. Par Valmieras novada pašvaldības nolikumu
3. Par Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka izglītības, kultūras un sporta jautājumos ievēlēšanu
4. Par Valmieras novada pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieka infrastruktūras un uzņēmējdarbības jautājumos ievēlēšanu 
5. Par Valmieras novada pašvaldības domes pastāvīgo komiteju ievēlēšanu
6. Par paraksta tiesību piešķiršanu 
7. Par Valmieras novada pašvaldības pārstāvja izvirzīšanu Vidzemes plānošanas reģiona Attīstības padomē 
8. Par komisijas un kritēriju apstiprināšanu

Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU Pievienojies mūsu komandai! Valmieras pirmsskolas izglītības iestāde “Pienenīte” ar 2024.gada 2.septembri aicina darbā SKOLOTĀJA PALĪGU (darba vietas adrese: Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras novads) uz nenoteiktu laiku 40 stundas nedēļā (likme – 1,0). Ja Tev ir vēlme: · palīdzēt pirmsskolas izglītības skolotājai organizēt bērnu ikdienas gaitas; · uzkopt pirmsskolas grupu telpas, saskaņā ar telpu un aprīkojuma uzkopšanas un dezinfekcijas grafiku un sanitāri higiēnisko normu prasību ievērošanu; un ja Tev ir: · vismaz vispārējā vidējā izglītība; · valsts valodas prasmes atbilstoši Valsts valodas likuma prasībām; · kompetences: prasme plānot, organizēt un kvalitatīvi veikt savu darbu, disciplinētība; pozitīva, radoša un atbildīga attieksme pret darbu; psiholoģiskā noturība un augsta saskarsmes kultūra; mēs piedāvājam: · darba samaksu pārbaudes laikā 702 EUR pirms nodokļu nomaksas, pēc pārbaudes laika 731,00 EUR pirms nodokļu nomaksas; · darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu pēc pārbaudes laika beigām, kā arī citas sociālās garantijas/labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; · drošu, estētisku un sakārtotu darba vidi. Pieteikuma vēstuli, profesionālās darbības aprakstu (CV), lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz e-pastu pienenite@valmiera.edu.lv  ar norādi “Skolotāja palīga vakancei” līdz 2024.gada 09.augustam plkst.16.00. Tālrunis informācijai: 64231693 Profesija: SKOLOTĀJA PALĪGS Darba vietas adrese: LATVIJA, Georga Apiņa iela 5, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2024-08-09 Kontaktpersona: pienenite@valmiera.edu.lv 64231693

Mūsu partneri