Valmieras Ziņas

Palīdzība ugunsdzēsējiem Ukrainā

Lasīšanas laiks: 3 min

Dzintars Robulis ir Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas priekšnieks. Kopš marta neatņemama viņa formastērpa daļa ir Ukrainas karoga uzšuve. “Tā ir draugu – Ukrainas ugunsdzēsēju – dāvana. Ugunsdzēsējiem ir pieņemts apmainīties ar emblēmām īpašos gadījumos. Viņi man uzdāvināja pilnu komplektu. Ukraiņu karogu pie formastērpa nēsāju aiz cieņas pret viņiem par to, ko viņi dara, lai nosargātu savas valsts neatkarību, un par neizmērojamo sirsnību. Kopā ar saziedotajām lietām, ko nogādājām Ukrainā, dāvanā ir arī Matīšu brīvprātīgo ugunsdzēsēju komandas emblēma, apliecinot mūsu atbalstu un tagad jau draudzību,” stāsta Dzintars Robulis.

Lēmums doties uz Ukrainu, uz Červonogradas pilsētu tika pieņemts uzreiz pēc brīvprātīgo Kuldīgā, kuri darbojas, sniedzot atbalstu Ukrainai, zvana ar lūgumu atsaukties. Arī nepieciešamo – pārtiku, apģērbu un naudas līdzekļus degvielas iegādei – vietējie iedzīvotāji, tostarp uzņēmēji, saziedoja trīs stundu laikā. Pirmajā reizē Dzintars ar sievu Sanitu devās līdz Polijas–Ukrainas robežai, kur bēgļu centrā atstāja saziedoto, atpakaļceļā līdz Klaipēdai nogādājot ģimeni no Ukrainas. “Braucām trīs reizes. Otrajā reizē jau šķērsojām Ukrainas robežu, Galamērķis bija Červonogradas pilsēta, lai nogādātu ar ugunsdzēsību saistītas lietas glābējiem, piemēram, šļūtenes, stobrus. Trešajā braucienā aizvedām arī Dikļu meiteņu veidoto maskēšanās tīklu. Vēlos pateikt lielu paldies iedzīvotājiem par atbalstu, uzņēmējiem par naudas līdzekļiem degvielai, jo vienam braucienam līdz 1200 kilometru tālajam galamērķim, ceļā pavadot gandrīz 15 stundas, nepieciešams apmēram 350 EUR degvielai. Tāpat arī paldies novada pašvaldībai!”

Dzintars stāsta, ka saziedotais noderējis uzreiz. “Ļvivā krievi apšaudīja degvielas noliktavas, bija nepieciešams pēc iespējas vairāk šļūteņu dzēšanas darbiem, tāpēc mūsu aizvestās jau tur tika izmantotas. Savukārt maskēšanās tīkls noderēja Harkovas aizsargiem. Viņi ir no sirds pateicīgi par jebkāda veida palīdzību – noderēja siltās jakas, konservi un parējās tur nogādātās lietas. Ukraiņi ir ļoti sirsnīgi, speciāli mums pat vārīja boršču, viņu laipnība ir neaprakstāma.”

Trauksmes sirēnas, dūmaka un gaisā sajūtams sērs skaudri atgādina, cik tuvu ir karš. Taču Dzintars uzsver ukraiņu varonību: “Pirmie bēgļi, kurus atvedām uz Valmieru, šobrīd ir atpakaļ Ukrainā un jau sastādījuši kartupeļus. Regulāri sazvanāmies ar Červonogradas rajona ugunsdzēsības daļas priekšnieku, pulkvedi Olekseju Skribinecu (Скрібенець Олексій Васильович). Viņi gaida brīdi, kad mēs varēsim apciemot viņus, kā arī laiku, kad varēs atbraukt ciemos uz Latviju, ļoti priecājās, ka dosimies makšķerēt uz Burtnieku ezeru un ka jūra ir tik tuvu.” Brīvprātīgo, kuri vēlas būt aizstāvju rindās ir tik daudz, ka kara komisariāts pat nespēj visus uzņemt. “Viens pēc otra autobusi dodas ar jauniem brīvprātīgajiem. Jāsaka gan, ka uz frontes līniju sūta tikai tos, kuri ir vismaz 25 gadus veci, jauniešu uzdevums ir apsargāt dažādus objektus. Skatoties pēc cīņas spara un drosmes, ukraiņi šajā karā ir uzvarējuši. Ar Červonogradas ugunsdzēsējiem draudzība ir uz mūžu. Mūsu sniegtā palīdzība kaut mazliet pasargā viņus no elles zemes virsū, tāpēc svarīgi ir turpināt atbalstīt. Ja mēs būtu tik vienoti, kādi ir ukraiņi, mēs būtu krietni tālāk mūsu valsts attīstībā.” Lai gan šobrīd braucieni uz Ukrainu vairs netiek veikti, palīdzība sniegta joprojām, to organizējot attālināti.

Pateicamies par atbalsta sniegšanu Ukrainai Aivaram Flemingam, Mārtiņam Puķem, SIA “Ugunsdrošības risinājumu birojs”, Lāsmai Eglītei, Larisai Stivriņai, Silvai Buliņai, Matīšu BUB, Z/s “Lelles”, kooperatīvam “VAKS”, Indulim Jansonam, Skaidrītei Klāsonei, Lienei Misterei un Maksimam Misteram, Kristīnei Daigai, Danai Sniedzei, “Siguldas maiznieks”, “Lēdurgas miesnieks”, veikalam “Austris”, Kasparam Vainovskim, Lēdurgas BUB, Burtnieku BUK, Valmieras rajona BUB, Egīlam Kaužēnam, FN “Serviss”, Naukšēnu BUK Andrejam Rullim, SIA “Latakva”, Jānim Skrastiņam, SIA “Cietais rieksts”, SIA “Artifex”, Dikļu pūtēju orķestrim, Dikļu sieviešu korim, Matīšu PII “Namiņš”, Valmieras PII ”Pienenīte”, Valmieras Pārgaujas sākumskolai, SIA “Arvio”, Jānim Āboltiņam, Valmieras novada pašvaldībai.

Aktuālais jautājums

Kā vērtējat ielu un ceļu uzturēšanas kvalitāti Valmieras pilsētā?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras 5.vidusskola (turpmāk – Iestāde) no 2022./2023. mācību gada aicina darbā SĀKUMIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJU, darba vietas adrese: Raiņa iela 3, Valmiera, Valmieras novads, LV-4201. Ja Tev ir vēlme: • īstenot izglītības programmu atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • sagatavot izglītojamos atbilstoši normatīvo aktu prasībām; • organizēt savu darbu atbilstoši Iestādes mērķiem un uzdevumiem; • sadarboties ar pedagogiem, Iestādes vadību un izglītojamo vecākiem, kā arī sniegt informāciju par izglītojamā izaugsmi, sniegumu un nepieciešamo atbalstu mācīšanās uzlabošanai; • iesaistīties Iestādes īstenotajos projektos; un ja Tev ir: • izglītība saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr.569 “Noteikumi par pedagogiem nepieciešamo izglītību un profesionālo kvalifikāciju un pedagogu profesionālās kompetences pilnveides kārtību”; • atbilstība Izglītības likuma un Bērnu tiesību aizsardzības likuma noteiktajām prasībām; • izpratne par izglītojamo vecumposmu attīstības īpatnībām un saskarsmes psiholoģijas likumsakarībām; • valsts valodas prasmes augstākajā līmenī; • kompetences: labas saskarsmes, digitālās prasmes un psiholoģiskā noturība; precizitāte un atbildīga attieksme pret darbu; atbildība un iniciatīva, teicamas komunikācijas prasmes un elastība; mēs piedāvājam: • darba samaksu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem Nr.445 “Pedagogu darba samaksas noteikumi” (935 eur); • darba devēja līdzfinansētu veselības apdrošināšanu un citus labumus atbilstoši darba rezultātiem un normatīvajos aktos noteiktajam; • darbu radošā, uz sadarbību vērstā kolektīvā, aktīvu, dinamisku darbu un iespēju gūt jaunu pieredzi. CV un motivācijas vēstuli lūdzam nosūtīt uz e-pastu: v5vadm@valmiera.edu.lv ar norādi „Sākumskolas skolotāja/-s amatam” līdz 2022.gada 31.jūlijam. Tālrunis papildu informācijai: 26427171. Informējam, ka Jūsu pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai konkursa kārtībā noteiktu vakancei atbilstošāko kandidātu, atbilstoši fizisko datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: SĀKUMIZGLĪTĪBAS SKOLOTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Raiņa iela 3, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Izglītība / Zinātne Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-31 Kontaktpersona: CV un mot.vēstuli sūtīt uz: v5vadm@valmiera.edu.lv v5v@valmiera.edu.lv, tālrunis 26427171

Vairāk par mums uzzināsi šeit: https://www.vid.gov.lv VALSTS IEŅĒMUMU DIENESTS (reģ.Nr.90000069281) izsludina konkursu uz Informātikas pārvaldes Datu apmaiņu informācijas sistēmu daļas sistēmanalītiķa darbinieka amatu (vakance uz nenoteiktu laiku) Informātikas pārvaldes kompetencē ir Valsts ieņēmuma dienesta (turpmāk – VID) atbalsta funkcijas īstenošana informācijas sistēmu resursu pārvaldības jomā. Ja Tev ir: akadēmiskā vai otrā līmeņa profesionālā augstākā izglītība; zināšanas par informācijas sistēmas izstrādes dzīves ciklu; zināšanas un izpratne par informācijas sistēmu arhitektūru un informācijas apmaiņas standartiem; labas prasmes darbā ar MS Outlook, Word, Excel, Power Point; spēja strādāt paaugstinātas intensitātes apstākļos; atbilstība likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta otrās daļas prasībām; nevainojama reputācija. Ja esi gatavs: vadīt un līdzdarboties informācijas tehnoloģiju projektos; pārvaldīt informācijas sistēmu izstrādi, akcepttestēšanu un ieviešanu; koordinēt un līdzdarboties informācijas sistēmu prasību definēšanā; plānot, līdzdarboties īstenošanā un uzraudzīt informācijas sistēmu attīstības un pilnveidošanas pasākumus. Pievienojies mūsu kolektīvam, jo mēs piedāvājam: stabilu atalgojumu, mēnešalga no 1307 līdz 1804 EUR (bruto); iespēja strādāt attālināti; interesantu un stabilu darbu, draudzīgu kolektīvu; personīgo izaugsmi un profesionālo zināšanu pilnveidošanu; iespēju piedalīties dažādās apmācību programmās; sociālās garantijas; veselības apdrošināšanas polisi; elastīgo darba laiku; papildatvaļinājuma dienas. Priekšrocības pretendentiem ar: akadēmisko vai otrā līmeņa profesionālo augstāko izglītību matemātikā, informācijas tehnoloģijās vai inženierzinātnēs un tehnoloģijās; pieredzi informātikas jomā ne mazāku kā 2 gadi; pamatzināšanām angļu valodā; praktisko pieredzi IT projektu vadībā vai informāciju sistēmu pārvaldībā. Darbinieka darba vieta: Beātes iela 49, Valmiera vai Dzintaru iela 22 k-9, Ventspils, vai Atmodas iela 19, Jelgava, vai 18. novembra iela 16, Rēzekne, vai Brīvības iela 81, Balvi, vai Kr.Valdemāra iela 2, Cēsis, vai Talejas iela 1, Rīga. Pieteikuma vēstuli, dzīvesgaitas aprakstu (Curriculum Vitae (CV)), augstāko izglītību apliecinoša dokumenta kopiju un citus kvalifikāciju apliecinošus dokumentus 10 dienu laikā no šī sludinājuma publicēšanas dienas Nodarbinātības valsts aģentūras vakanču portālā lūdzam nosūtīt Valsts ieņēmumu dienestam, Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, vai uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Konkurss uz IP_DAISD_S_Vārds_Uzvārds”. Pretendentiem, kuri izglītību ir ieguvuši ārvalstīs, lūdzam pievienot dokumentu par tās akadēmisko atzīšanu Latvijā. Sazināsimies ar tiem pretendentiem, kuri tiks izvirzīti personāla atlases otrajai kārtai. Piesakot savu kandidatūru vakantajam darbinieka amatam, pretendents apliecina, ka atbilst likuma „Par Valsts ieņēmumu dienestu” 17.panta otrās daļas prasībām. Pieteikuma dokumentos norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši normatīvajiem aktiem nodarbinātības jomā. Personas datu apstrādes pārzinis ir VID Talejas ielā 1, Rīgā, LV-1978, tālr.67122630. Papildu informāciju par personas datu apstrādi VID var iegūt tīmekļa vietnē Privātuma politika. Jautājumos par amata pienākumiem zvani uz tālruņa numuru 67120431. Ja Tev ir neskaidrības par konkursu, zvani uz tālruņa numuru 67122630 vai uzdod savu jautājumu, rakstot uz e-pasta adresi VID.konkursi@vid.gov.lv ar norādi “Jautājums par konkursu”. Profesija: INFORMĀCIJAS SISTĒMU ADMINISTRATORS Darba vietas adrese: LATVIJA, Beātes iela 49, Valmiera, Valmieras nov. Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Darbības joma: Informācijas tehnoloģijas / Telekomunikācijas Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: e-pasts: vid.konkursi@vid.gov.lv; tālr.: 67122630

Valmieras Olimpiskā centra Sporta halle piedāvā darbu uzkopšanas dienesta darbiniecei/-kam. Prasības: Veikt telpu tīrīšanu un uzkopšanu saskaņā ar objekta uzkopšanas programmu; Sagatavot un uzturēt kārtībā nepieciešamo inventāru; Augsta atbildības sajūta un akurātums; Pozitīva un godīga attieksme pret darbu un kolēģiem; Vēlamā izglītība – ne zemāka par vidējo; Latviešu valodas zināšanas; Mēs piedāvājam: Nakts stundās apmaksātu transportu uz mājām Valmieras robežās; Atalgojumu:4,00 EUR stundā (3,75 EUR - pārbaudes laikā); 6,00 EUR (nakts stundās); 8,00 EUR (svētku dienās); summēto darba laiku, maiņu darbu; teicamus darba apstākļus mūsdienīgā darba vidē; sociālās garantijas; darba apģērbu; apmācības darbu uzsākot; dažāda veida “bonusus” pēc pārbaudes laika. Darba vieta: Valmieras Olimpiskais centrs, Sporta hallē, Čempionu iela 2, Valmiera. Pieteikšanās līdz 08.07.2022 : Jānis Sniedze, janis.sniedze@voc.lv, +371 29174815. Profesija: APKOPĒJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Čempionu iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Summētais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Pakalpojumi Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-07-08 Kontaktpersona: Sūtīt CV ar amata norādi uz janis.sniedze@voc.lv; t. 29174815. Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri