Valmieras Ziņas

Padomi veselīgākiem Ziemassvētkiem

Lasīšanas laiks: 4 min

Gada sirsnīgāko svētku – Ziemassvētku – laiks ir klāt. To cenšamies pavadīt ģimenes un savu tuvāko cilvēku lokā, izbaudot mieru un svētku gaisotni. Veselības likstas un pavisam vienkāršas, aizmirstas ikdienas lietas ne vien nav vēlamas, bet diemžēl var neatgriezeniski sabojāt svētku sajūtu. Kas palīdzēs izvairīties no svētku laikam raksturīgām veselības problēmām un citiem svētku traucēkļiem – padomos dalās BENU Aptiekas mēneša farmaceite Sabīne Kozlovska.

Svētku galds un pārēšanās

Kā uzsver farmaceite, lai svētku ēdienkarte izdotos pēc iespējas veselīgāka, ieteicams to veidot pārdomātāku un daudzveidīgāku, protams, neizslēdzot arī kādu saldumu, ko gan  ieteicams ēst pēc vakariņu mielasta, kad organismā būs jau radusies sāta sajūta. Tas palīdzēs izvairīties no pārlieku liela saldumu un našķu patēriņa. Svētki ir tas laiks, kad atļaujamies ēst vairāk un arī neveselīgāk, tomēr der padomāt arī par dārzeņu un augļu iekļaušanu svētku mielastā, kaut vai kā nelielas uzkodas, tādējādi padarot svētku galdu veselīgāku, daudzveidīgāku un uzturvielu ziņā vērtīgāku.

Savukārt, lai izvairītos no pārēšanās, ieteicams ēst nelieliem gabaliņiem, kārtīgi sakošļājot un noteikti nesteidzoties – tiešām izbaudot mielastu un kopā būšanu. Ēšanas laikā nav ieteicams aizrauties ar lielu ūdens vai citu dzērienu lietošanu, jo tas aizkavē gremošanas procesu. Ja tomēr ir sanācis pārēsties, noteikti palīdzēs dažādi gremošanas fermenti, zāļu tējas (kumelīšu, ķimeņu, fenheļa, raudenes), kas uzlabos gremošanu un darbosies arī spazmolītiski, noderēs arī oglīte un citi līdzekļi, kas mazinās vēdera uzpūšanos un sāpes. Ja cilvēkam mēdz būt dedzināšanas sajūta pakrūtē, noteikti jāpadomā arī par kādu līdzekli šim nolūkam. Mājas apstākļos vieglus gremošanas traucējumus var uzlabot arī gāzēts un mineralizēts ūdens.

Kā mazināt kāri pēc saldumiem?

Kāri pēc saldumiem parasti mazina dažādi hroma preparāti, lai gan, ja tos nelieto ikdienā, diez vai svētku laikā tie būs ļoti noderīgi, saka farmaceite. Tādēļ ieteicams ēst saldumus nesteidzoties un noteikti pēc vakariņu mielasta, kad organismā būs jau radusies sāta sajūta, tad kāre pēc saldumiem būs mazāka. Tāpat, jau plānojot svētku galdu, centieties tajā ieplānot pēc iespējas mazāk saldumu, lai tie nebūtu visur pa rokai – tas ir vienkāršs veids, kā samazināt saldumu daudzumu, ko apēdam, jo liela daļa problēmas slēpjas tajā, ka svētku laikā saldumi ir visu laiku pieejami. Tādējādi ļaujot gandrīz nemanot patērēt tos daudz lielākā daudzumā nekā ikdienā.

Par aktīvākiem svētkiem

Svētku laikā mēs tiešām pavadām ļoti daudz laika pie svētku galda. Lai gan tas arī sniedz mums kopības un ģimeniskuma sajūtu, ko šajos svētkos mēs tik ļoti arī sagaidām, vienlaikus tas liedz mums veselīgu izkustēšanos un mudina vairāk ēst. Tādēļ farmaceite iesaka padomāt par aktivitātēm svētku svinēšanas laikam. No tradicionālajām aktivitātēm noteikti noderēs rotaļas pie svētku eglītes, īpaši mazākiem bērniem. Tas palīdzēs ne vien izkustēties maziem un lieliem, bet arī jautri pavadīt laiku. Ja palaimēsies svētkus sagaidīt ar sniegu, noteikti var uzcelt arī kādu sniegavīru, kas ne tikai iepriecinās apkārtējos, bet arī pašiem palīdzēs izkustēties svaigā gaisā. Taču visaktīvāk jebkurus svētkus var aizvadīt, uzņemot ciemiņus pie sevis, laikus padomājot par kādu jautru rotaļu vai pat kopīgu sportisku aktivitāti.

Atceramies par drošību

S.Kozlovska aicina būt atbildīgiem un noteikti padomāt par drošību, it īpaši, ja mājās ir mazi bērni un mājdzīvnieki. Nededzināt svecītes audumu, piemēram, aizkaru, un citu viegli uzliesmojošu materiālu, tuvumā, kā arī neatstāt tās bez uzraudzības un bērniem un mājdzīvniekiem viegli pieejamās vietās. Noteikti jāņem vērā, ka, lietojot pirotehniku, ir precīzi jāievēro lietošanas instrukcijas. Lai svētki patiešām būtu izdevušies, farmaceite iesaka visiem svētkus pavadīt nesteidzoties – tad viss noteikti izdosies bez starpgadījumiem!

Ja svinat svētkus ārpus mājām

S.Kozlovska atgādina – katram no mums noteikti ir savas lietas, kas ir jāpaņem līdzi. Senioriem, dodoties ciemos pie bērniem, mazbērniem un radiem, ieteiktu atcerēties paņemt līdzi arī ikdienā nepieciešamos medikamentus, lai svētki nesāktos ar galvassāpēm par to, ka nav līdzi kādas asinsspiedienu pazeminošās vai citas ikdienā nepieciešamās zāles. Visādi citādi noteikti pietiks atcerēties par pirmās nepieciešamības lietām – kādu oglīti, gremošanas fermentiem, vēdera pūšanos un spazmas mazinošiem līdzekļiem, kādu pretsāpju tableti.

Farmaceite novēl ikvienam svētkus sagaidīt sirsnīgi un svinīgi, nosvinēt tos ģimenes vai draugu lokā nesteidzīgi, patiesi izbaudot katru kopā būšanas mirkli. Lai visas šīs jaukās un priekpilnās sajūtas saglabājas ne vien svētku laikā, bet arī ikdienā – lai visiem ir gaiši, sirdssilti un priecīgi Ziemassvētki!

Aktuālais jautājums

Vai jums traucē mācību transporta līdzekļu pārvietošanās Valmieras ielās?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SIA Lat Metaicina darbā RAŽOŠANAS DARBINIEKU metālapstrādes cehā Galvenie amata pienākumi: Detaļu zāģēšana uz lentzāģa Urbšanas darbi Metāla lokšņu ciršana ar giljotīnu Krāsošana Pakošana SIA "Lat Met" nodrošina: Darba veikšanai nepieciešamos apstākļus, vidi un iekārtas Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojumu no 900 līdz 1000 EUR/bruto Prasības pretendentiem: Darba pieredze tehnisku uzdevumu veikšanā Pozitīva attieksme, motivācija strādāt un mācīties Loģiskā domāšana un veselais saprāts Par priekšrocību tiks uzskatīts: Pieredze metālapstrādē Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs "Meistari", Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Darbā iespējams pieteikties aizpildot aptaujas anketu šeit – http://www.latmet.eu/vakances/ vai sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu: metal@latmet.com Papildus informācija Mob. 26644785 (Mārtiņš) SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (Vieglie metāla izstrādājumi), pasūtījumi tiek izgatavoti gan pēc privātpersonu, gan industriālo klientu pasūtījumiem. Margas, kāpnes, tirdzniecības stendi, vides priekšmeti, parka soliņi, velo statīvi, nojumes, metināti nestandarta izstrādājumi būvniecībai un mašīnbūvei. Sadarbības partneri Latvijā un Skandināvijā. www.latmet.com Profesija: CEHA STRĀDNIEKS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-20 Kontaktpersona: Mārtiņš

SIA Lat Metaicina darbā Metāla izstrādājumu MONTĒTĀJU Galvenie amata pienākumi: Montēt un sagatavot detaļas Savienot, skrūvēt, iepakot detaļas Montāžas darbi objektos (vārti, žogi, margas u.c. detaļu montāža) SIA "Lat Met" nodrošina: Darba veikšanai nepieciešamos apstākļus, vidi un iekārtas Paveiktajam darbam un kvalifikācijai atbilstošu atalgojum no 900 līdz 1000 EUR/bruto Prasības pretendentiem: Darba pieredze montāžas darbos Pozitīva attieksme, motivācija strādāt un mācīties B kategorijas autovadītāja apliecība Par priekšrocību tiks uzskatīts: Pieredze metālapstrādē Darba vieta: Rubenes metāla apstrādes cehs "Meistari", Rubene, Kocēnu pag., Valmieras nov., LV-4227 (300 metri no Rubenes baznīcas). Darbā iespējams pieteikties aizpildot aptaujas anketu šeit – http://www.latmet.eu/vakances/ vai sūtot motivācijas vēstuli un CV uz e-pastu: metal@latmet.com Papildus informācija Mob. 26169555 (Indra) SIA "Lat Met" pamatā ir metālapstrādes uzņēmums, kas specializējies praktisku dekoratīvo metāla izstrādājumu ražošanas jomā (Vieglie metāla izstrādājumi), pasūtījumi tiek izgatavoti gan pēc privātpersonu, gan industriālo klientu pasūtījumiem. Margas, kāpnes, tirdzniecības stendi, vides priekšmeti, parka soliņi, velo statīvi, nojumes, metināti nestandarta izstrādājumi būvniecībai un mašīnbūvei. Sadarbības partneri Latvijā un Skandināvijā. www.latmet.com Profesija: METĀLA IZSTRĀDĀJUMU MONTĒTĀJS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Meistari, Kocēnu pag., Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-10-20 Kontaktpersona: CV un motivācijas vēstuli sūtīt uz e-pastu: metal@latmet.com

Zvanu centrs, kurš veiksmīgi darbojas jau 9 gadus un ir: PAR ētisku pārdošanu, PAR ambiciozu mērķu izvirzīšanu un to sasniegšanu, PAR sadarbību ar fleksibliem, zinošiem, radošiem un atsaucīgiem darbiniekiem, PAR darbinieku attīstību, izaugsmi un labbūtību. Aicina pievienoties savai strauji augošajai komandai Pārdošanas speciālista amatā un sākt mācības unikālā darbinieku personiskās attīstības programmā - BPO AKADĒMIJA! BPO Akadēmijā padziļināti tiek apgūti tādi temati kā, bet ne tikai,- stresa vadība, efektīva plānošana, emocijas un to pārvaldība, konfliktu vadība, deleģēšana, motivēšana, vadība, utt. Šis noteikti IR ceļš uz panākumiem!  Pie mums Tu saņemsi: Profesionālas apmācības pārdošanā un klientu apkalpošanā Nenovērtējamas studijas BPO Akadēmijā Regulāru atgriezenisko saiti no vadītāja Personīgo izaugsmi un vēl neapzināto talantu apzināšanu Spēju izprast lietas padziļinātāk Analizēt dažādas situācijas un, iespējams, veiksmīgāk sakārtot savu dzīvi arī ārpus darba Apziņu, ka Tavām spējām nav robežu Draudzīgu kolēģu atbalstu jebkurā sarežģītā situācijā Apziņu, ka pārdošana ir Dāvana Rezultātiem atbilstošu atalgojumu no 700 Eur līdz 1400 Eur Tas no Tevis prasīs: Spēju ātri apgūt jaunas lietas Spēju aktīvi un ilgtermiņā strādāt ar sevi Spēju uzņemties atbildību par sevi Spēju tikt galā ar savām un citu emocijām Spēju analizēt, RĪKOTIES un mainīties Spēju sadzirdēt Spēju objektīvi izanalizēt atgriezenisko saiti Spēju iedziļināties un spēju risināt situācijas pēc būtības Spēju brīvi komunicēt latviešu un krievu valodā (krievu valoda obligāta) Darba laiks 08:30-17:00 Svarīgi! Attālinātā darba veicējiem nepieciešams aktīvs elektroniskais paraksts vai Smart-ID. Attālinātā darba veicējiem nodrošinām darbam nepieciešamo tehnisko aprīkojumu. (dators, austiņas u.c.) Ja Tu esi gatavs jauniem izaicinājumiem, saņemt kolēģu atbalstu un iegūt stabilitāti, PIEVIENOJIES mūsu komandai! Sazināsimies ar visiem kandidātiem, kas iesūtīs savus pieteikumus. Piesakoties, Jūs piekrītat iesniegto personas datu apstrādei konkrētajā atlases procesā. Jums ir iespēja atsaukt piekrišanu savu iesniegto datu apstrādei. Dati tiks saglabāti 2 mēnešus skaitot no saņemšanas brīža. CV sūtīt uz e-pastu: vakances@bposervices.lv Tālr.23079063 Profesija: PĀRDOŠANAS SPECIĀLISTS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Normālais darba laiks Darba veids: Uzņēmuma līgums Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Tirdzniecība / Mārketings Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Uzņēmuma līgums Aktuāla līdz: 2022-11-01 Darba sākšanas datums: 2022-11-01 Izglītības līmenis: Vispārējā vidējā izglītība

Mūsu partneri