Valmieras Ziņas

NVD aicina sekot līdzi sava digitālā Covid-19 sertifikāta derīguma termiņam

Lasīšanas laiks: 3 min

Nacionālais veselības dienests (NVD) aicina iedzīvotājus, kuri jau ir izveidojuši un izmanto savu digitālo Covid-19 sertifikātu par vakcināciju, laboratoriskā testa rezultātu vai Covid-19 pārslimošanu, sekot līdzi tā derīguma termiņam.

Kā aģentūru LETA informēja NVD pārstāve Evija Štālberga, tas palīdzēs izvairīties no situācijas, kad, apmeklējot pasākumu, saņemot pakalpojumu vai citā sertifikāta uzrādīšanas gadījumā, tas tiks atzīts par nederīgu.

Vakcinācijas sertifikātam ir jāņem vērā diena, no kura tas tiek atzīts par derīgu. Ja sertifikātu plānots izmantot Latvijas Republikas teritorijā, tas būs derīgs 16.dienā pēc vakcinācijas, ja saņemta “Johnson & Johnson” pirmā pote vai “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna” otrā pote. Savukārt “AstraZeneca” gadījumā sertifikāts būs derīgs pēc pirmās potes saņemšanas – no 22. līdz 90.dienai – vai uzreiz pēc otrās potes saņemšanas.

Ieceļojot Latvijas Republikā no ārvalstīm, vakcinācijas sertifikāts būs derīgs tikai tādā gadījumā, ja ir saņemta “Johnson & Johnson” pirmā pote vai “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna”, “AstraZeneca” otrā pote un pēc vakcinācijas ir pagājušas vismaz 15 dienas, tādējādi sertifikāts būs derīgs 16.dienā pēc vakcinācijas.

Atbilstoši Eiropas Komisijas pieņemtajam lēmumam pārslimošanas sertifikāts turpmāk ir pieejams izveidei ne ātrāk kā 11.dienā pēc pozitīva laboratoriskā testa rezultāta (SARS-Cov2 RNS). Iepriekš Latvijas Republikā šādu sertifikātu tīmekļvietnē “www.covid19sertifikats.lv” varēja izveidot ātrāk, bet par derīgu tas kļuva 11.dienā.

Ņemot vērā iepriekš minēto, NVD aicina iedzīvotājus, kuriem jau ir izveidoti pārslimošanas sertifikāti, pieslēgties tīmekļvietnē “www.covid19sertifikats.lv” un izveidot tos no jauna. Pārslimošanas sertifikāta derīguma termiņš ir 180 dienas no pozitīva testa rezultāta noteikšanas.

Covid-19 laboratoriskā testa rezultāta sertifikāts ir derīgs sākot no testa parauga paņemšanas brīža. Testa parauga ņemšanas laiks sertifikātā ir norādīts pēc “GMT/UTC +0” laika joslas. Derīguma termiņš ir atkarīgs no testa veida un valstī noteiktajām prasībām testa uzrādīšanai noteiktos gadījumos. Ātrais antigēna tests var būt derīgs sešas vai 24 stundas, savukārt SARS CoV-2 RNS tests var būt derīgs 48 vai 72 stundas.

Sava digitālā Covid-19 sertifikāta derīgumu var pārbaudīt, izmantojot tīmekļvietnes “www.covid19sertifikats.lv” pogu “Verificēt sertifikātus”. Pret datora vai viedierīces kameru ir jāvērš sertifikāta QR kods un tas tiks noskenēts. Pēc skenēšanas tiks atspoguļots paziņojums par to, vai sertifikāts ir derīgs.

Sertifikāta QR koda skenēšanu var veikt arī izmantojot mobilo lietotni “Covid19Verify”, kas ir pieejama “App Store” un “Google Play Store”.

Vienlaikus NVD vērš uzmanību, ka noteiktos gadījumos digitālais Covid-19 sertifikāts var tikt atsaukts. Piemēram, ja iedzīvotājam ir divi vārdi vai uzvārdi – šādi sertifikāti ir uzlaboti, lai šī teksta laukums sertifikātā tiktu atspoguļots atbilstoši vienotajam Eiropas Savienības paraugam. Vai gadījumā, ja ārstniecības iestāde, kurā veikta vakcinācija, vai laboratorija, kurā veikta testēšana, ir veikusi labojumu kļūdainā ierakstā un sertifikāta informācija ir mainījusies. Piemēram, ja informācija par veikto poti nejauši ievadīta vairākas reizes.

Tādā gadījumā sertifikāta QR koda skenēšanas brīdī tas var uzrādīties kā nederīgs, un, iedzīvotājam pieslēdzoties tīmekļvietnē “www.covid19sertifikats.lv”, sertifikāts uzrādīsies sadaļā “Atsauktie sertifikāti”.

Ja iedzīvotājam būs saglabājušās tiesības izmantot digitālo Covid-19 sertifikātu, jauns sertifikāts būs izveidots automātiski, ņemot vērā aktuālo ārstniecības iestādes vai laboratorijas ievadīto informāciju. Iedzīvotājs jauno sertifikātu varēs saglabāt viedierīcē vai drukāt.

Līdz šim tīmekļvietnē “www.covid19sertifikats.lv” ir izveidoti jau vairāk nekā 713 000 digitālie Covid-19 sertifikāti. Visbiežāk iedzīvotāji izveidojuši sertifikātu par veikto vakcināciju pret Covid-19 – kopumā 599 000 sertifikātu. Izveidoti arī vairāk nekā 81 000 laboratoriskā testa rezultāta sertifikātu un vairāk nekā 32 000 sertifikātu par Covid-19 pārslimošanu.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai jūs tumsā lietojat atstarotāju vai atstarojošu apģērbu?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E TAVA DARBA PIEREDZE NAV IZŠĶIROŠA: Citur Latvijā līdzīgu darba pieredzi iegūt nevar, tāpēc visu nepieciešamo darbam mēs iemācīsim. TAVOS IKDIENAS PIENĀKUMOS IETILPS: · Uzraudzīt ražošanas iekārtu nepārtrauktu un kvalitatīvu darbību; · Ražot produkciju, ievērojot kvalitātes prasības; · Pareizi, korekti un precīzi marķēt, pakot un svērt produkciju; · Savlaicīgi iekārtot darba vietu ar izejmateriāliem un palīgmateriāliem; · Vizuāli novērtēt produkcijas kvalitāti, kā arī veikt attiecīgo kvalitātes rādījumu pierakstus; · Nepieļaut neatbilstoša produkta ražošanu; · Regulāri, rūpīgi un savlaicīgi veikt iekārtu plānveida tīrīšanu; · Sadarbība ar kolēģiem ražošanas mērķu sasniegšanai. TU BŪSI PIEMĒROTS ŠIM DARBAM, JA TEV PIEMĪT: · Vēlme mācīties un prasme strādāt komandā; · Augsta atbildības sajūta; · Akurātība un precizitāte; · Spēja strādāt fizisku aktīvu darbu; · Noturīga uzmanība; · Noturība saspringtos darba apstākļos. MĒS TEV PIEDĀVĀJAM: Apmaksātu profesionālo apmācību darbavietā; Paredzamu maiņu grafiku, kas zināms visam gadam (darbs 12 h maiņās - dienas maiņas 06:00-18:00 un naktsmaiņas 18:00-06:00); Atalgojumu jau apmācību laikā ap 900 EUR pirms nodokļu nomaksas; Atalgojumu pēc apmācību pabeigšanas sākot no 1200-1400 EUR pirms nodokļu nomaksas; Attīstību un karjeras izaugsmes iespējas; Organizētu transports uz-no darba 5 maršrutos; Veselības apdrošināšanu pēc nostrādātiem 6 mēnešiem un labumu grozu atbilstoši koplīgumam; Darbu stabilā ražošanas uzņēmumā ar 58 gadu pieredzi. Darbavietas adrese: Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras novads. CV* ar norādi SPOLĒŠANAS OPERATORS / -E sūti uz e-pasta adresi darbs@valmiera-glass.com. Sazināsimies ar kandidātiem, kuri tiks aicināti uz nākamo atlases kārtu. *Piesakoties darbā, es piekrītu, ka mani personas dati tiks izmantoti darba atlases vajadzībām. Profesija: SPOLĒŠANAS IEKĀRTAS OPERATORS Algas izmaksas veids: Laika darba alga Darba vietas adrese: LATVIJA, Cempu iela 13, Valmiera, Valmieras nov. Darba laika veids: Maiņu darbs Darba veids: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Slodze: Viena vesela slodze Darbības joma: Ražošana Pieteikto vietu skaits: 1 Līgums: Darbinieka amats uz nenoteiktu laiku Aktuāla līdz: 2022-01-07 Kontaktpersona: Ieva Laktiņa

Pievienojies mūsu komandai! Valmieras novada pašvaldība (turpmāk – Pašvaldība) aicina darbā uz noteiktu laiku Valmieras novada Izglītības pārvaldē SPECIĀLISTU/-I VISPĀRĒJĀS IZGLĪTĪBAS JAUTĀJUMOS Ja Tev ir vēlme:   • pārraudzīt un analizēt pedagoģiskā procesa organizāciju vispārējās izglītības iestādēs; • sniegt atbalstu vispārējās izglītības iestāžu pedagoģiskā procesa nodrošināšanai; • uzraudzīt Pašvaldības kompensāciju piešķiršanu par pakalpojumu, kuru bērns saņem pie privātā bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzēja vai privātajā pirmsskolas izglītības iestādē; • plānot un organizēt pētījumus, datu ievākšanu un analīzi par mācīšanas darba kvalitāti, sniegt priekšlikumus tās uzlabošanai; • izveidot un uzturēt izglītības kvalitātes datu monitoringa sistēmu; • nodrošināt izglītības kvalitātes monitoringu izglītības iestādēs; un ja Tev ir: • otrā līmeņa augstākā izglītība pedagoģijā vai izglītības vadībā; • darba pieredze pedagoģijā ne mazāk kā trīs gadi; • valsts valodas prasme augstākajā līmenī un vismaz vienas Eiropas Savienības oficiālās valodas prasmes profesionālajai darbībai nepieciešamajā apjomā; • izpratne un pieredze jomu reglamentējošo normatīvo aktu normu piemērošanā; • kompetences: ļoti labas organizatoriskās un saskarsmes spējas, argumentācijas un publiskās uzstāšanās prasmes, radošums, pašiniciatīva un spēja meklēt un piedāvāt jaunus risinājumus, spēja analizēt liela apjoma datus; precizitāte un augsta atbildības sajūta; vēlme strādāt komandā un sasniegt mērķus; • teicamas datorlietošanas prasmes; • sadarbspējīgs COVID-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts; mēs piedāvājam: • darba un ideju īstenošanas iespējas uz attīstību vērstā Pašvaldībā; • labus darba apstākļus sakārtotā darba vidē; • stabilu atalgojumu (10.mēnešalgu grupa no 1015 EUR līdz 1135 EUR, atbilstoši darbinieka individuālajam novērtējumam); • profesionālās pilnveidošanās iespējas; • sociālās garantijas atbilstoši normatīvajos aktos noteiktajam. CV, motivācijas vēstuli un augstākās izglītības dokumenta kopiju, lūdzam iesniegt elektroniski, nosūtot uz personals@valmierasnovads.lv vai personīgi Valmieras novada pašvaldības Dokumentu pārvaldības un klientu apkalpošanas centrā, adrese Lāčplēša ielā 2, Valmierā, Valmieras novadā ar norādi „Speciālists/e vispārējās izglītības jautājumos amatam” līdz 2021.gada 13.decembrim. Tālrunis papildu informācijai: 64207148. Informējam, ka pieteikuma dokumentā norādītie personas dati tiks apstrādāti, lai nodrošinātu šī atlases konkursa norisi atbilstoši fizisko personu datu aizsardzības regulējuma prasībām. Profesija: IZGLĪTĪBAS DARBA SPECIĀLISTS Darba vietas adrese: LATVIJA, Lāčplēša iela 2, Valmiera, Valmieras nov. Darbības joma: Valsts pārvalde Pieteikto vietu skaits: 1 Aktuāla līdz: 2021-12-13

Mūsu partneri