Valmieras Ziņas

Noslēgusies jauniešu ekspedīcija “Gauja Aa”

Noslēgusies ekspedīcija – ceļojoša nometne “Gauja Aa”, kuras laikā vairāk nekā 80 jaunieši – skauti, gaidas un citi interesenti – izaicināja sevi un veiksmīgi noairēja visu Gauju, garāko upi Latvijā – 458 kilometru garumā, portālu “Valmieras Ziņas” informēja ekspedīcijas vadītājs Mārtiņš Bakmanis.

Pēc viņa teiktā, attālums tika pieveikts stafetes veidā, daloties četrās komandās, katram posmam vidēji veicot 120 kilometrus.

Skolnieks Kalvis no Valmieras atzīst: “Šis bija mans vasaras lielākais piedzīvojums, kurā ieguvu jaunus draugus, iemācījos kā braukt ar laivām un dzīvot pie dabas, un, protams, lieliski pavadīju laiku [..] šo piedzīvojumu es noteikti atcerēšos uz ilgu laiku!”

Jau ziņojām, ka ekspedīcija – ceļojošā nometne “Gauja Aa” tika veidota ar mērķi jauniešu vidū praktizēt un popularizēt aktīvu dzīvesveidu kā pozitīvu alternatīvu neveselīgām un pasīvām aktivitātēm.

Pēc M.Bakmaņa teiktā, jaunieši ekspedīcijas laikā tuvāk iepazina Sietiņiezi, Gaujienas pilsdrupas, Ērgļu klintis un citas izzināšanas vērtas vietas. “Šādas un līdzīgas nometnes jauniešiem rada izaicinājumu saviem spēkiem un raksturam. Sasniedzot mērķi, jaunieši gūst gandarījumu un vēlmi arī turpmāk būt aktīviem. Laivu brauciena laikā bija iespēja gan apgūt dažādas zināšanas un prasmes, gan uzlabot komunikācijas iemaņas, gan redzēt, ka aktīva atpūta pie dabas ir lieliska alternatīva ikdienišķām nodarbēm,” atzina M.Bakmanis.

Nometne – ekspedīcija “Gauja Aa” notika sociālā projekta “Es zinu, Tu to vari!” ietvaros. Projektā no jūlija līdz augustam notiek vairāk kā 58 pasākumi visā Latvijā – ielu basketbola turnīri, ielu vingrošanas sacensības un citi ielu kultūras pasākumi, kā arī nometnes un ģimeņu sporta dienas. Aktivitātes veidotas tā, lai tās būtu vienkāršas un viegli pieejamas ikvienam interesentam.

Nometni “Gauja Aa” organizē Latvijas Skautu un gaidu centrālā organizācija(LSGCO). Projektu atbalsta Veselības ministrija un Slimību profilakses un kontroles centrs.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

Mūsu partneri