Valmieras Ziņas

Noskaties pirmo filmu Latvijā par mākslīgā intelekta tēmu un satiec filmas veidotājus!

No 24.marta 3D Cinema / Kino “Gaisma” Valmierā piedāvā noskatīties jaunā Latvijas režisora Staņislava Tokalova debijas spēlfilmu “Tas, ko viņi neredz”. Savukārt 27.martā plkst.19 notiks īpašais seanss, kad pirms filmas interesentiem būs iespēja klātienē tikties ar diviem no galvenajiem filmas aktieriem – Andri Keišu un Ievu Puķi (Valmieras drāmas teātra aktrisi), kā arī režisoru Staņislavu Tokalovu un citiem radošās grupas dalībniekiem.

“Tas, ko viņi neredz” (16+) ir psiholoģiska drāma ar zinātniskās fantastikas elementiem. Šī ir pirmā filma Latvijā, kur parādās mākslīgā intelekta tēma. Lai īstenotu režisora ieceri, filmas uzņemšanai tika rakstītas īpašas datorprogrammas, izveidota jauna valoda un lietotne, ko varēs redzēt filmā.

Filmas sižeta pamatā ir stāsts par medmāsu Elzu, kura iemīlas savā pacientā – zinātniekā Nikolā, kurš mākslīgā intelekta izstrādes procesā ir nonācis komā. Nikolā gaida ilgstoša atveseļošanās, savukārt abus varoņus – sarežģīts ceļu uz savstarpēju uzticēšanos, ko sarežģī zinātnieka izgudrojums – mākslīgais intelekts “Anna”, kas aktīvi iejaucas varoņu attiecībās, lai Nikolā piederētu tikai viņai.

Režisors: Staņislavs Tokalovs. Lomās: populārie krievu aktieri Katerina Špica (“Ekipāža”, “Brokastis pie tēta”) un Jevgeņijs Tkačuks (“Klusā Dona”), kā arī izcilie latviešu aktieri Andris Keišs, Arnis Līcītis, Elīna Dzelme, Ieva Puķe, Jurijs Djakonovs u.c. Jaunākajam aktierim Andrejam ir tikai četri mēneši – viņš atveido Nikolā personāžu bērnībā. Filmu producē studija Ego Media.
Staņislava Tokalova filma “Mazliet ilgāk” 2014. gadā saņēma Lielā Kristapa balvu kā labākā īsfilma; 2016. gadā Staņislavs uzņēma dokumentālo filmu par šahistu M. Tālu “Mihails Tāls. Laiks, kura nav”.

Informācija par filmas “Tas, ko viņi neredz” seansiem Valmierā – www.3dcinema.lv.

Komentējot Jūs piekrītat Lietošanas noteikumiem.

"Valmieras ziņas" jautā

Vai tu vakcinēsies pret Covid-19?

Paldies par balsojumu
Jūs jau esat nobalsojis!
Lūdzu izvēlieties variantu!

Piedalies satura veidošanā

Tavā apkārtnē ir noticis kas interesants? Vēlies, lai mēs par to uzrakstām?

Iesūti, un mēs to publicēsim!

iesūtīt rakstu

Mūsu partneri